Jak povolit nebo zakázat VoiceOver na Apple TV

Jedna věc, kterou Apple v posledních několika letech vyniká, jsou funkce přístupnosti. Tito si udělali cestu k iPhonům, iPadům a dokonce i Apple TV. Jednou z takových funkcí je VoiceOver, která vašemu televizoru umožní mluvit s vámi při procházení různými nabídkami.

Existují však chvíle, kdy se VoiceOver zapne náhodou. Dnes se podíváme na to, jak můžete tuto funkci vypnout na všech příslušných zařízeních Apple TV.

VoiceOver se dostal do Apple TV 2. generace a vypnutí této funkce je ve srovnání s novějšími Apple TV nejpodrobnější. Chcete-li tuto funkci vypnout, je třeba provést následující kroky:

Apple TV 2. generace

 1. Stiskněte jednou Menu. Ikona vlevo nahoře by měla být zvýrazněna.
 2. Opakovaně stiskněte doprava, dokud neuslyšíte zvuk zastavení.
 3. Stiskněte jednou dolů. Nastavení by mělo být zvýrazněno. Pokud jste změnili rozložení hlavní nabídky, možná zde nemáte Nastavení. Pomocí tlačítek se šipkami na dálkovém ovladači zvýrazněte Nastavení.
 4. Opakovaně stiskněte tlačítko Nahoru, dokud neuslyšíte zvuk zastavení. Měli byste být na první položce nabídky v nabídce Obecné.
 5. Stiskněte Vybrat.
 6. Opakovaně stiskněte dolů, dokud neuslyšíte zvuk zastavení.
 7. Stiskněte čtyřikrát nahoru. Přístupnost by měla být zvýrazněna.
 8. Stiskněte dvakrát Vybrat. VoiceOver by se měl zapnout a začít číst obsah na obrazovce Apple TV.
 9. Opakováním těchto kroků VoiceOver vypnete.

Apple TV 3. generace

 1. Chcete-li se vrátit do hlavní nabídky, opakovaně stiskněte levé dolní tlačítko (Menu), dokud neuslyšíte zvuk zastavení.
 2. Stiskněte jednou dolů.
 3. Chcete-li zvýraznit Nastavení, stiskněte opakovaně Doprava, dokud neuslyšíte zvuk zastavení. Pokud jste změnili rozložení hlavní nabídky, možná zde nemáte Nastavení. Pomocí tlačítek se šipkami na dálkovém ovladači zvýrazněte Nastavení.
 4. Stiskněte dvakrát Vybrat.
 5. Opakovaně stiskněte dolů, dokud neuslyšíte zvuk zastavení.
 6. Stiskněte čtyřikrát nahoru. Přístupnost by měla být zvýrazněna.
 7. Stiskněte dvakrát Vybrat. VoiceOver by se měl zapnout a začít číst obsah na obrazovce Apple TV.
 8. Opakováním těchto kroků VoiceOver vypnete.

Apple TV 4. gen

 1. Otevřít „Nastavení“
 2. Vyberte „Obecné“> „Přístupnost“
 3. Vyberte VoiceOver

S nejnovější Apple TV existuje klávesová zkratka, kterou lze použít k vypnutí nebo zapnutí VoiceOveru. To lze povolit pomocí následujících kroků:

 1. Otevřít „Nastavení“
 2. Vyberte „Obecné“> „Přístupnost“
 3. Vyberte „Zkratka přístupnosti“
 4. Vyberte „VoiceOver“

Po povolení budete moci třikrát jednoduše stisknout tlačítko Nabídka na dálkovém ovladači Apple TV. Tím se VoiceOver rychle zapne nebo vypne, aniž byste museli manipulovat s nabídkou Nastavení.

Pokud jste hrdým vlastníkem Apple TV 4 nebo Apple TV 4K, existuje další způsob deaktivace VoiceOveru. To se vlastně děje s novým dálkovým ovladačem Siri. Jednoduše stiskněte a podržte tlačítko Siri, uveďte „Turn VoiceOver Off“ a funkce se poté vypne.

Toto je jen jedna z mnoha různých funkcí usnadnění přístupu, které společnost Apple nabízí se svými zařízeními Apple TV. Pokud jste narazili na nějaké problémy, dejte nám vědět v komentářích níže a my vám určitě odpovíme na všechny vaše dotazy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found