Nelze smazat soubor v systému macOS, protože je „používán“? Zkuste to!

Odstranění souboru v systému macOS je obvykle jednoduchá záležitost. Přetáhnete jej do koše nebo na něj kliknete pravým tlačítkem a přesunete se do koše. Samozřejmě, někdy se věci mohou zhoršit. Můžete například narazit na chybovou zprávu, že „Operaci nelze dokončit, protože se položka (název) používá.„Tuto chybu můžete narazit při odesílání souboru do koše nebo při pokusu o vyprázdnění koše.

V druhém případě systém macOS umožňuje uživatelům odstranit vše v koši vedle tohoto souboru. Ale to vás stále nechává s nepříjemným předmětem sedět v koši.

Pokud vás tato chybová zpráva zasáhla, zde je několik věcí, které se můžete pokusit zbavit toho otravného a tvrdohlavého souboru.

Příbuzný:

  Jak odstranit soubor v systému MacOS, který je „používán“

  Chybová zpráva MacBooku zobrazující soubor v systému Mac OS, který je „používán“.

  Než uděláte cokoli jiného, ​​měli byste zkusit pár věcí. Toto jsou zdaleka nejjednodušší opravy problému.

  • Ukončete aplikace, o kterých si myslíte, že mohou problémový soubor používat. Pokud nevíte, která aplikace ji možná používá, možná budete chtít všechny aplikace ukončit.
  • Pokud to nefunguje, budete chtít jednoduše restartovat Mac. Po spuštění systému zkuste soubor smazat.
  • Restartování počítače Mac by mělo fungovat, ale pokud se tak nestane, je pravděpodobné, že soubor nebo soubor při spuštění používá položka pro spuštění nebo přihlášení. Odtud budete chtít restartovat Mac v nouzovém režimu a zkusit jej smazat. Nouzový režim zastaví spuštění všech spouštěcích položek.

  Kromě toho je zde několik podrobnějších metod pro identifikaci a řešení odolných souborů z koše (nebo těch, které se do koše přesunout nebudou).

  Pomocí terminálu vyhledejte „používanou“ aplikaci a odpovídající soubor

  Pomocí Terminálu vyhledejte aplikaci, která soubor používá.

  Pokud vám vyhovuje používání terminálu macOS, můžete vyzkoušet příkaz, který určí, která aplikace používá konkrétní soubor.

  • Poklepejte na koš a ujistěte se, že se objeví okno Finderu.
  • Otevřete terminál macOS, a to buď pomocí vyhledávání Spotlight, nebo v části Aplikace -> Terminál.
  • V dalším kroku budete chtít do terminálu zadat jednoduchý příkaz - zatím však netlačte na návrat!
  • Zadejte tento příkaz a za ním mezeru: také
  • Poté přetáhněte nepříjemný soubor z koše přímo do okna Terminál.
  • Jakmile se objeví nějaký text, stiskněte Return.
  • Nyní byste měli vidět seznam aplikací, které zpracovávají, které soubor aktivně používají (a chrání ho před odstraněním).

  Odtud můžete jednoduše určit a zavřít aplikaci, která soubor aktuálně používá.

  Pokud je soubor používán procesem na pozadí, otevřete Monitor aktivity. Najděte proces v seznamu a kliknutím na ikonu X jej ukončete.

  Funkce Okamžité odstranění na MacBooku

  Pomocí funkce okamžitého odstranění v systému macOS se můžete zbavit souboru v systému macOS, protože je „používán“.

  V OS X El Capitan a novějších má Apple také okamžité mazání. Je to řešení spálené země a není cesty zpět, ale mohlo by se hodit těm extrémně tvrdohlavým souborům v koši.

  Odstranit okamžitě je přístupné pouze v aplikaci Koš. Otevřete jej a vyberte soubory, které chcete smazat. Podržte klávesu Control a klikněte na tyto soubory a vyberte Odstranit okamžitě. Potvrďte a tyto soubory by měly být pryč.

  Nic nefungovalo. Co teď?

  Mohou nastat vzácné příležitosti, kdy výše uvedené kroky jednoduše nefungují. Pokud je to váš případ, může se na vašem disku vyskytnout základní problém.

  V těchto nejhorších scénářích Apple sám doporučuje nabootovat Mac v režimu obnovení macOS a použít Disk Utility k opravě problémové jednotky.

  Pokud máte podezření, že u vašeho počítače Mac dochází k hlubšímu problému, který způsobuje tvrdohlavost při ukládání souborů, doporučujeme jej vzít do místního Genius Baru nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple.

  Zamčené soubory a nedostatečná oprávnění

  Kromě souborů používaných aplikacemi nebo procesy existuje několik dalších věcí, které vám mohou zabránit ve smazání souboru. Zde je rychlý přehled.

  • Pokud je soubor uzamčen, narazíte na potíže s jeho odstraněním. Soubor můžete odemknout kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem možnosti Získat informace. Otevřete kartu Obecné a zrušte zaškrtnutí políčka Uzamčeno.
  • Někdy možná nemáte dostatečná oprávnění k odstranění souboru. Ve většině případů je to dobrá věc. Vždy můžete požádat správce, aby soubor odstranil, nebo si můžete udělit oprávnění ke čtení a zápisu v části Sdílení a oprávnění.

  Doufáme, že jste byli schopni použít tipy v tomto článku k vyhledání problematického souboru a dokázali jste jej vyřešit. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět pomocí níže uvedených komentářů.

  Poslední příspěvky