AirDrop - Jak sdílet soubory mezi počítači Mac a iOS (iPhone a iPad)

Sdílení souborů mezi zařízením iDevice a počítačem Mac je s AirDrop snadné - jakmile je nastavíte správně. Bohužel to není tak jednoduchý úkol, na jaký jsou uživatelé Apple zvyklí - nefunguje to „jen“ od prvního dne. Takže dnes navrhujeme kroky, jak zajistit, aby AirDrop fungoval pro všechna vaše zařízení. Naučme se tedy AirDrop ještě dnes!

Co je AirDrop?

Společnost Apple představila AirDrop pro Mac v OS X Lion jako snadný způsob sdílení souborů mezi počítači, aniž byste museli používat e-mail nebo dokonce USB disk. Díky tomu je odesílání souborů mezi zařízeními extrémně rychlé a jednoduché. Navíc s AirDrop jsou všechny přenosy automaticky šifrovány pro vaši bezpečnost.

AirDrop byl k dispozici také pro iOS od iOS 7, ale bohužel nebyl kompatibilní s OS X. Naštěstí s OS X Yosemite a všemi následujícími verzemi OS X a macOS Apple navrhl AirDrop tak, aby fungoval mezi všemi jeho zařízeními.

Na počítači Mac můžete soubory přetahovat na zařízení iOS nebo použít tlačítko Sdílet, které je k dispozici v určitých aplikacích (například Safari, Náhled a Stránky). V systému iOS stačí klepnout na tlačítko Sdílet u příslušných aplikací.

Ujistěte se, že jsou vaše zařízení kompatibilní s AirDrop

Přestože se AirDrop snadno používá, je třeba zkontrolovat několik věcí, než začnete.
 1. Potřebujete iOS 7 nebo novější a OS X Yosemite +
 2. AirDrop funguje na všech počítačích Mac od roku 2012 a novějších. Snadný způsob, jak zkontrolovat, zda to váš Mac podporuje, je přejít na Nálezce a vyberteJít z řádku nabídek. VidíšAirDrop uvedené, pokud máte kompatibilní Mac (viz screenshot níže)
 3. Máte iPhone 5 nebo novější, iPad 4 nebo novější, iPad Mini 1 nebo novější nebo iPod Touch 5. generace +? AirDrop funguje pouze na těchto zařízeních a novějších generacích
Otevřete Finder a vyberte nabídku Přejít a zkontrolujte, zda váš Mac podporuje AirDrop

Pokud jsou položky 1–3 výše v pořádku, jste nyní připraveni AirDrop používat

AirDrop přenáší informace pomocí obou WiFi a Bluetooth. Abyste mohli používat AirDrop, musíte být přihlášeni pomocí Apple ID.

Poznámka: není nutné v každém zařízení používat stejný účet iCloud, ale nebudete muset schvalovat každý přenos souborů. Aby bylo možné používat Bluetooth, musí být zařízení také v dosahu od sebe - obvykle přibližně 30 metrů.

Pokud je vaše zařízení uzamčené, AirDrop nebude fungovat, protože se zařízení ani neobjeví v seznamu.

Existuje také jedna poslední kontrola, kterou byste mohli provést (i když ve výchozím nastavení by měl být zapnutý AirDrop a ve výchozím nastavení ikona v postranním panelu), abyste se ujistili, že se AirDrop zobrazuje v oknech Finderu:

 1. OtevřenoNálezce a vybertePředvolby zNálezce Jídelní lístek
 2. Klikněte na ikonuPostranní panel ikona a ujistěte se, žeAirDropje zaškrtnuto, jak je znázorněno na následujícím obrázku
Pokud se AirDrop na bočním panelu nezobrazí, otevřete Předvolby Finderu a zaškrtněte ikonu AirDrop

Jak používat AirDrop

Krok 1: Zapněte Wi-Fi

Ujistěte se, že máte na svém iPhone povolenou WiFi a váš Mac.

Všimněte si, že nemusí být ve stejné síti WiFi, ale naši čtenáři uvádějí konzistentnější výsledky, když jsou iDevice i Mac ve stejné síti - pro dvoupásmové (nebo třípásmové) routery, ujistěte se, že podívejte se na uvedené GHz.

Chcete se připojit ke stejné síti, včetně šířky pásma (2,4 GHz nebo 5 GHz)

Krok 2: Zapněte Bluetooth

Zapněte Bluetooth na obou zařízeních.

Nejrychlejším způsobem, jak na svém iPhone přejet prstem, je otevřít Kontrolní centrum a klepněte na Bluetooth ikona (nebo přejděte naNastavení> Bluetooth.)

Klepnutím na ikonu Bluetooth v Ovládacím centru ji povolíte nebo zakážete.

V počítači Mac se Bluetooth obvykle nachází v pravém horním rohu panelu nabídek, kde jej můžete zapnout nebo vypnout.

Pokud to nevidíte, zkontrolujte Předvolby systému> Bluetootha na liště nabídek zaškrtněte Zobrazit Bluetooth.

Krok 3: Zapněte AirDrop na svém iOS zařízení

 1. Otevřete Ovládací centrum v zařízení iOS a dlouze stiskněte dlaždici připojení, která zobrazuje ikony režimu Letadlo, WiFi a Bluetooth.
 2. Poté klepněte na AirDrop ikona.
 3. Zobrazí se vyskakovací okno s několika možnostmi (Vypnuto, Pouze kontakty nebo Všichni), takže stačí vybrat požadovanou možnost.

Pokud je to někdo, koho ve svém seznamu kontaktů nemáte, je jedinou možností, kterou můžete použít, možnost Všichni.

Většinu času to nechávám nastaveno na Pouze kontakty, jen pro trochu větší bezpečnosti ...

Pokud však máte potíže s fungováním AirDrop na vašem Macu, změňte toto nastavení na Všichni.

Naši čtenáři nám říkají, že to často řeší jejich problémy, když soubory AirDropping na svých počítačích Mac!

Jakmile vyberete příslušnou možnost AirDrop, zjistíte stav zobrazený v Control Center, jak je uvedeno v příkladu výše.

Příklad pro iOS 10 a nižší ukazuje, že AirDrop je zapnutý a připravený k použití pouze pro Kontakty.

Zkontrolujte, zda se vaše zařízení iOS objeví ve Finderu na vašem Macu.

 1. Otevřete Finder a na bočním panelu vyberte AirDrop.
 2. V hlavním okně by se měl zobrazit seznam dostupných zařízení v dosahu.

  AirDrop byl na zařízení iOS úspěšně aktivován.

Nebo v tomto okně určete, komu umožníte, aby váš Mac byl viditelný pro AirDrop.

Jak je znázorněno na snímku obrazovky výše, vyberte požadovanou možnost z modrého rozevíracího seznamu zobrazeného v hlavním okně.

Pokud nevidíte, koho očekáváte, vyberte druhou možnost a budete mít možnost vyhledat starší Mac, který nepodporuje nejnovější verzi AirDrop.

Krok 4: Odešlete soubor z iPadu, iPhonu nebo iPodu do Macu nebo MacBooku

 1. Na svém zařízení iOS (pro tento výukový program jsem použil iPhone a iPad) najděte položku (například obrázek nebo dokument), kterou chcete odeslat do počítače Mac.
 2. Jak již bylo zmíněno dříve, některé vestavěné aplikace (například Stránky) mají tlačítka pro sdílení, která se odesílají přes AirDrop.
 3. Aplikace Fotografie také obsahuje tuto funkci, takže v tomto případě jsem vybral fotografii, klepnul na tlačítko Sdílet a pod obrázkem se poté objevilo Apple ID spojené s mým MacBookem

  Najděte své Apple ID nebo Mac v listu sdílení - hledejte ikonu AirDrop v dolním rohu

 4. Další na vašem zařízení iOS klepněte na Apple ID nebo Mac a začněte odesílat soubor.
 5. Na počítači Mac byste také měli vidět zasunutí oznámení z pravé části obrazovky, jak je uvedeno níže.

  Váš Mac vás upozorní, když dojde k přenosu AirDrop.

 6. Pokud jste přihlášeni ke stejnému účtu iCloud, nebudete muset přenos souborů schvalovat - přenáší se automaticky a ukládá se do vašeho Soubory ke stažení složku.

Zde je příklad AirDropu, který se zobrazuje v nabídce Sdílet v Safari:

Mnoho vestavěných aplikací pro Mac umožňuje odesílat soubory pomocí AirDrop.

Máte potíže s AirDrop na vašem Macu?

Někteří naši čtenáři zjistili, že i když je na obou zařízeních povoleno Bluetooth; museli otevřít předvolby Bluetooth svého počítače Mac (Předvolby systému> Bluetoothnebo pomocí ikony Bluetooth v horní liště nabídek), aby to jejich iPhony a iPady viděly.

Vyzkoušejte tento tip, pokud máte problémy s připojením k AirDropu!

Krok 5: Pošlete vám soubor z Macu nebo MacBooku r iPad, iPhone nebo iPod

V tomto kroku provedeme opak - tj. Odešleme soubor z Macu do iPadu. Stačí vybrat položku, kterou chcete sdílet, a přetáhnout ji do okna AirDrop ve Finderu, kliknout na tlačítko Sdílet v okně aplikace nebo s klávesou Ctrl kliknout na soubor ve Finderu a poté v místní nabídce zvolit Sdílet.

 1. V tomto příkladu jsem zobrazil náhled obrazovky a vybral Tlačítko Sdílet a klikli na AirDrop.
 2. Zařízení v okolí se zobrazují ve vyskakovacím okně, jak je uvedeno níže - stačí vybrat Apple ID, jméno příjemce nebo zařízení, se kterým chcete sdílet:

  Sdílejte téměř jakýkoli soubor mezi zařízením Mac a iOS.

 3. Poznámka: pokud anone přihlášeni ke stejnému účtu iCloud na obou zařízeních, zobrazí se na vašem iDevice vyskakovací okno takto:

  Můžete se rozhodnout přijmout nebo odmítnout soubory odeslané z okolních počítačů Mac.

 4. A konečně, když probíhá přenos souborů, iDevice indikuje postup následujícím způsobem:

  Snadno zjistíte, kdy probíhá přenos souborů (a jaký je pokrok).

AirDrop nefunguje?

Pokud AirDrop nehraje dobře, je třeba zkontrolovat několik věcí:

 1. Zapnuli jste WiFi i Bluetooth
 2. Zařízení jsou od sebe vzdálena 9 metrů
 3. Osobní hotspot je na iPhonu nebo mobilním iPadu vypnutý
 4. U počítačů Mac zvolte Go> AirDrop na liště nabídky Finderu ve Finderu a zaškrtněte nastavení „Nechat mě objevit“ v okně AirDrop je nastaveno na Všichni nebo Kontakty. Pokud je nastavena možnost Pouze kontakty, musí být obě zařízení přihlášena k iCloudu a e-mailová adresa nebo telefonní číslo přidružené k Apple ID odesílatele musí být v aplikaci Kontakty přijímajícího zařízení
 5. Zkontrolujte, zda brána firewall vašeho počítače Mac blokuje připojení. Jít do Nabídka Apple> Předvolby systému> Zabezpečení a soukromí> karta Brána firewall. Přejděte do možností brány firewall (v případě potřeby odemkněte pomocí hesla správce) a zrušte výběr Blokovat všechna příchozí připojení

Další tipy, jak AirDrop nefunguje, najdete v tomto článku: Airdrop nefunguje? 7 oprav, které je třeba zvážit

Zabalit

To je při používání AirDropu opravdu vše. Samozřejmě jej můžete stále používat k přenosu souborů pouze mezi zařízeními iOS, ale je skvělé mít možnost rychle a snadno sdílet soubory s počítačem Mac. Osobně to používám pořád, protože to zabere jen pár kliknutí a je hotovo!

AirDrop vytváří ad hoc WiFi síť mezi zařízeními pro odesílání souborů. Apple navrhl AirDrop, aby obešel tradiční WiFi sítě. ALE, stále potřebujete jak WiFi, tak Bluetooth, i když technicky nemusíte být v WiFi síti. Měli byste dokonce být schopni AirDrop mezi dvěma zařízeními bez aktivní WiFi sítě, tak proč to nezkusit!

Malý počet uživatelů ohlásil problémy s AirDrop na různých počítačích Mac, takže na stránkách podpory a na fórech je k dispozici spousta zdrojů pro řešení potíží.

Tipy pro čtenáře

 • Nakonec jsem to dostal do práce tím, že jsem vypnul Bluetooth na mém iMacu a pak jsem ho znovu znovu zapnul
 • Kontrola reality! Když spěchám s odesíláním souborů mezi zařízením iPhone / iPad a počítačem Mac (nebo naopak), používám aplikaci iMessage a textovou zprávu - tak rychle! A funguje to i při odesílání sobě nebo jinému Apple ID!
 • Pro lidi se staršími počítači Mac, jako jsem já, vyhledejte příliš malou frázi ve spodní části okna vyhledávače AirDrop vašeho počítače Mac "Připojte se ke staršímu počítači Mac." Kliknutím na toto umožníte objevení starších počítačů Mac (při pokusech o přenosy AirDrop z Mac na Mac), takže můžete AirDrop používat i mezi staršími Macy!
 • Nepřipojujte svůj iMac přes ethernet - nemůžete soubory AirDrop z Macu na iPhone bez WiFi! Zajímavé je, že stále můžete posílat soubory z iPhonu do počítače Mac - jděte na to!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found