Jak povolit nebo zakázat režim Nerušit při řízení na iPhone

Jednou z velmi užitečných funkcí systému iOS (pro iOS 11 a vyšší) je Nerušit za jízdy (DNDWD.) S povolenou funkcí Apple doufá, že budou ovladače s iPhony bezpečnější a sníží se rozptýlení ovladačů iPhone. Ale samozřejmě, ne každý chce (nebo potřebuje) tuto funkci! I když je skvělý nápad, dostat zprávu, která ji zapne pokaždé, když vstoupíte do vozidla, i když jste spolujezdec, může být docela nepříjemné. Z tohoto důvodu se nás mnoho našich čtenářů zeptalo, jak deaktivovat režim Nerušit během jízdy nebo změnit jeho nastavení na manuální. A spousta zmatků ohledně toho, jak zapnout, nerušit ani při řízení!

DNDWD vysvětleno

Funkce Nerušit za jízdy (DNDWD) automaticky skryje všechna upozornění a ztlumí příchozí hovory, určité výstrahy a texty během jízdy (nebo v jakémkoli jedoucím vozidle.) Tímto způsobem nebudou řidiči vyrušováni texty, e-maily, a telefonní hovory, když narazili na silnici.

Tady je tedy způsob, jakým DNDWD funguje a co si myslíme. Dokonce se dozvíte tipy, jak vypnout režim Nerušit během řízení, pokud se vám tato funkce iOS 11 prostě nelíbí.

Nerušit při řízení (DNDWD)

Zatímco Apple ve výchozím nastavení vypíná režim Nerušit během jízdy, telefon vás automaticky upozorní, kdykoli si bude myslet, že řídíte, a požádá vás o zapnutí. Můžete si jej také zapnout (ručně) v aplikaci nastavení v části Nerušit. Když zapnete DNDWD, váš iPhone bude tichý a jeho obrazovka zůstane tmavá. Neobdržíte textové zprávy ani jiná oznámení, ale DOSTANETE VŠECHNY navigace v aplikaci Apple Maps včetně podrobných pokynů, VŠECHNY nouzové výstrahy a jakékoli dříve stanovené časovače nebo alarmy.

A vaše telefonní hovory se řídí stejnými pravidly jako běžné Nerušit. To znamená, že přijímáte hovory z určených Oblíbených. A pokud stejná osoba zavolá dvakrát za sebou, dostanete také toto volání.

Jak to funguje

DNDWD funguje na základě detekce pohybu automobilu, zejména zrychlení.

Vzhledem k tomu, že nedokáže rozlišit mezi způsoby dopravy nebo mezi řidičem a spolujezdcem, zobrazí se režim Nerušit během jízdy na iPhonu každého, i když neřídíte.

Jakmile je zapnuto, neobdržíte žádná upozornění, když řídíte

Místo toho je vše umlčeno, s výjimkou vašich nedávných nebo oblíbených kontaktů, pokud je vyberete v nastavení. Se zapnutým DNDWD, pokud vám někdo během jízdy pošle zprávu, obdrží automatickou odpověď, že „řídím se zapnutým režimem Nerušit. Až se dostanu tam, kam jdu, uvidím vaši zprávu. “

Je to nouzová situace

Doufáme, že tomu tak nikdy nebude, ale věci se stávají a někdy se musí stát, že vám budou muset přijít texty a oznámení, ať už řídíte nebo ne.Pokud se jedná o nouzový stav, Apple poskytuje odesílateli zprávy způsob, jak se dostat přes funkci Nerušit, a v případě nouze odpoví „urgentní“.

Když odesílatel naléhavě zadá, oznámení projde, přestože je zapnuto Nerušit během jízdy. V tom okamžiku požádejte Siri, aby vám to přečetl, nebo se zastavte a přečtěte si tuto důležitou zprávu.

Jak povolit režim Nerušit během řízení

 1. Jít do Nastavení> Nerušit
 2. Přejděte dolů do režimu Nerušit při řízení
 3. Klepněte na Aktivovat a vyberte, jak má být zapnuto
  1. Zvolte Automaticky, aby váš iPhone mohl zjistit, kdy byste mohli řídit, a zapnout jej za vás
  2. Vyberte možnost Při připojení k Bluetooth v automobilu, pokud se DNDWD zapne, když se telefon připojí k handsfree systému vašeho vozu
  3. Klepněte na Ručně, pokud chcete mít kontrolu nad tím, kdy je zapnuto nebo vypnuto, prostřednictvím Control Center
   1. Pokud nechcete během jízdy používat režim Nerušit, nastavte jej na manuální
 4. Vyberte možnosti automatické odpovědi, pokud chcete, aby kontakty (všechny, oblíbené nebo poslední) viděly zprávu, na které máte DNDW
  1. Pokud automatickou odpověď nechcete, deaktivujte ji výběrem možnosti Nikdo

Pokud nechcete nastavit automatické zapínání režimu Nerušit během jízdy, přidejte jej do Control Center pro snadný přístup.

Pomocí Řídicího centra můžete zapnout nebo vypnout režim Nerušit při řízení

 • Přejeďte nahoru Control Center
 • Klepnutím na ikonu Auto zapnete DNDWD
  • Zobrazí se oznámení potvrzující funkci Nerušit, když je řízení zapnuto
  • Ikona DND půlměsíc se automaticky zapne

Nevidíte ikonu auta v Control Center?

 1. Jít do Nastavení> Ovládací centrum> Přizpůsobit ovládací prvky
 2. Klepněte na zelené znaménko plus (+) vedle možnosti Nerušit při řízení
 3. Přejeďte Control Center a zkontrolujte, zda je tam DNDWD

Nechcete, aby váš dospívající ovladač vypnul DNDWD?

Pokud jste rodičem nebo zákonným zástupcem mladého řidiče, můžete nastavit Nerušit během jízdy ZAPNUTO a uzamknout jej pomocí Omezení

 1. Na iPhonu svého teenagera přejděte na Nastavení> Obecné> Omezení
  1. Pokud jste omezení dosud nepoužívali, zadejte nový přístupový kód
  2. Toto heslo si musíte pamatovat, abyste jej mohli změnit nebo deaktivovat
 2. V části Povolit změny klepněte na Nerušit během řízení
  1. Vyberte Nepovolit změny

Jak zakázat Nerušit při řízení?

Chcete-li tuto funkci ve svých iPhonech (nebo iPhonu vašeho dítěte) deaktivovat, je to docela jednoduché. Jít zpět kNastavení> Nerušit> Nerušit během řízení> Aktivovat> Ručně.V současné době neexistuje žádný způsob, jak tuto funkci zcela odebrat nebo vypnout. Toto nastavení na ruční však znamená, že jediným způsobem, jak jej aktivovat, je záměrné zapnutí, obvykle prostřednictvím ovládacího centra. Budete jej tedy muset přidat do Control Center tím, že přejdete naNastavení> Ovládací centrum> Přizpůsobit ovládací prvky> a přidat DNDWDk vašim možnostem INCLUDE.

Zbavte se toho Nerušit při řízení upozornění

I když nastavíte DNDWD ručně, upozornění na zapnutí této funkce přetrvává! A to opravdu brzy zestárne. Měli jsme smíšené zprávy o tom, jak se zbavit toho DNDWD naga. Někteří čtenáři zjistili, že vypínání výstrah založených na poloze (v Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Systémové služby> Upozornění na základě polohy) pracuje pro ně a na svých obrazovkách už tuto otravnou zprávu DNDWD nedostanou! Někteří čtenáři nám však říkají, že deaktivace upozornění na základě polohy pro ně nefungovala.

Nerušit při řízení nefunguje?

Zkuste zapnout sledování pohybu a fitness. Přejděte do Nastavení> Soukromí, pohyb a fitness a zapněte jej. Mnoho čtenářů uvádí, že po zapnutí této funkce Motion & Fitness začala DNDWD fungovat!

Nejčastější dotazy k DNDWD

Jak zjistit, zda je při řízení Nerušit?

Kdykoli je zapnutá funkce Nerušit, v horní části obrazovky se objeví půlměsíc, který vás informuje, že tato funkce je aktuálně povolena.

Jsem jen cestující!

Jdete ve vozidle a váš iPhone neví, kdo řídí. Když nastavíte DNDWD na automatiku, zapne se, kdykoli váš iPhone zaznamená zrychlení vozidla. Patří sem i chvíle, kdy jste spolujezdcem ve svém rodinném autě, a dokonce i ve městě nebo v dálkovém autobusu nebo vlaku! Takže jo, DNDWD může být super nepohodlné. Nejlepší možností je nastavit jej ručně v Nastavení DND, přidat jej do přizpůsobení Control Center a poté jej vypnout přejetím nahoru Control Center. Další možností je klepnutí na možnost Nejedu ve vyskakovacím okně, které se zobrazí, když je DNDWD automaticky povoleno.

Mají auto hrát a nechcete povolit DNDWD?

Pro lidi s CarPlay není funkce Nerušit během řízení aktivována, když připojíte iPhone k autu. Tato funkce by tedy neměla rušit váš zážitek z Apple CarPlay.

Máte problémy s CarPlay?

Pokud máte problémy s CarPlay a DNDWD, zkuste to nastavit na Ručně a zkontrolujte, zda to nějaké problémy vyřeší.

Co připojení Bluetooth do auta?

Pokud se váš iPhone připojuje k autu pomocí systému Bluetooth, všechny vaše telefonní hovory probíhají jako obvykle. Nerušit při řízení neomezuje používání tlačítek, mikrofonů a reproduktorů vašeho vozu k přijímání hovorů. Když jste připojeni k Bluetooth v autě: Nerušit během řízení, když se telefon připojí k hands-free systému vašeho vozu.

Měli byste však nastavit DNDWD na Při připojení k Bluetooth v automobilu. Tímto způsobem se režim Nerušit během řízení aktivuje, když se telefon připojí k hands-free systému vašeho vozu. Nezapomeňte povolit sledování fitness na našem iPhone. Jít do Nastavení> Soukromí> Motion & Fitness> Sledování fitness> ZAPNUTO.

Máte problémy s Bluetooth a DNDWD vašeho vozu?

Pokud máte problémy se systémem BT vašeho automobilu a DNDWD, zkuste jej nastavit na Automaticky a zjistit, zda to vyřeší nějaké problémy. Nebo zkuste ručně.

Můžete změnit zprávu automatického přehrávání?

Určitě můžete! Aktualizujte jej na cokoli, co vám vyhovuje. Jít doNastavení> Nerušit> Automatická odpověď(Tuto možnost zobrazíte, pouze pokud je u kontaktů, oblíbených nebo posledních vybrána možnost Automaticky přehrát komu.) Klepněte na Automatická odpověď a poté znovu klepněte dovnitř zprávy. Změňte to na vše, co chcete, aby vaše kontakty viděly, když máte zapnutý DNDWD.

Znění nelze změnit z URGENTNÍ zpráva pro případ nouze.

A co Mapy Google nebo Waze?

Dobré zprávy! iOS umožňuje navigačním aplikacím třetích stran pracovat s DNDWD, pokud je otevřete tyto aplikace PŘED spuštěním DNDWD (tj. začněte řídit). Takže pokud povolíte režim Nerušit během jízdy, stále získáte pokyny od Googlu Mapy, Waze atd. Uživatelé však hlásí, že nedostávají žádná oznámení o cestách. Pokud tedy pro Lyft, UBER, taxikáře a další služby sdílení automobilů zapnete režim Nerušit během řízení, NEBUDETE dostávat žádná oznámení o svých cestách. To není dobré pro podnikání!

Nerušit při řízení nefunguje?

 • Pokud je nastavení DNDWD šedé, zkontrolujte, zda nemáte povolená omezení
 • Pokud se DNDWD neaktivuje automaticky, otevřete Nastavení> Soukromí, Motion & Fitness a zapněte jej
 • Pokud jedno nastavení aktivace nefunguje, zkuste jiné
 • Obnovením všech nastavení vyřešíte problémy s DNDWD. Jít doNastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
  • To nemá vliv na žádná data, ale obnoví se výchozí tovární nastavení, jako jsou uložená hesla WiFi, nastavení přístupu a tapety

Zkušenosti s používáním režimu Nerušit při řízení

Zatímco koncepčně Nerušit při řízení je skvělý nápad, při provádění jsem zjistil, že je méně než ideální. Apple trvá na tom, abyste tuto funkci povolili, pokud řídíte telefonem, i když jej vypnete. Protože detekuje pohyb podobný automobilu, dostanou připomínku zapnout DNDWD i cestující. Takže pokud je vaše auto naplněno dalšími lidmi s iPhony (jako je spolujízda nebo rodinný výlet), každý dostane zprávu, aby DNDWD zapnul - alespoň jednou po instalaci iOS 11. A mnoho našich uživatelů veřejné dopravy hlásí, že jejich iPhony neustále praskají nahoru s připomenutími DNDWD při jízdě autobusem, vlakem nebo jinými způsoby veřejné dopravy, kde rozhodně NENÍ řidičem.

A co hudba?

Další problém, který s DNDWD dostávám, je ten, že ztlumí všechna oznámení, když je připojen k Bluetooth, nemohu používat svůj iPhone jako hudební přehrávač!

A je to také kočárek!

Během našeho testování jsme zjistili, že je to relativně buggy. Během jedné zkušenosti jsem jel zejména s aktivovanou funkcí, zatímco jsem pomocí Mapy nasměroval někam, kde jsem předtím nebyl. Když jsem byl na dálnici, moje aplikace Mapy havarovala, což znamená, že jsem neměl tušení, kde mám vystoupit, a DNDWD vyžadovalo, abych absolvoval spoustu dalších kroků, abych ‚potvrdil ', že už nejezdím, navzdory tomu, že jsem byl. Když jsem se pokusil použít Siri k opětovnému povolení směrů, také by mi to nedovolilo.

I když jsem záměrně nastavil DNDWD na Ručně, stále se mi zobrazilo to otravné vyskakovací okno, které mi připomíná, že lze povolit funkci Nerušit během jízdy.

Apple by měl pochopit, že pokud řidič tuto funkci povolí, pak tento telefon znovu nepoužívá za jízdy, pokud nemusí. Proto je poměrně špatně navržen pro nouzové situace, kdy řidič (nebo někdo v autě) potřebuje použít tento iPhone k vyhledání pomoci nebo nahlášení nehody. Nakonec tedy DNDWD vidíme jako nedokončenou výrobu a těšíme se, že v příštích letech dospěje jako funkce.

souhrn

Všichni víme, že roztržitá jízda je skutečným problémem, bez ohledu na to, v jaké zemi žijete. V éře mobilních zařízení je příliš mnoho nehod způsobeno zasíláním textových zpráv a jiným rušením mobilních zařízení. A tleskáme společnosti Apple za to, že s tím něco udělala díky funkci „Nerušit při řízení“ systému iOS 11. Není to dokonalé - možná ani zdaleka dokonalé. Ale cíl je stále zlatý a nezbytný. Navzdory výzvám, mrzutosti vyskakovacích oken DNDWD a některým chybám mám tuto funkci stále zapnutou. Doporučujeme si to vyzkoušet, a pokud si nejste ochotni nastavit, aby za vás udělala práci automaticky, zvažte její ruční použití. Je to něco, co by velmi dobře mohlo zachránit životy, končetiny a dokonce i drobné nerovnosti na silnici.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found