Jak používat dokovací stanici iPad v systému iOS 11 a novějším

Apple optimalizovaný iOS 11+ pro všechny nás iPad lidi! Tentokrát se Apple rozhodl investovat svou energii a úsilí do vynikajícího uživatelského prostředí iPadu. To znamená, že iOS 11+ obsahuje mnoho jedinečných funkcí „pouze pro iPad“. To je důvod, proč Apple označil iOS 11 jako "Obrovský krok pro iPhone." Monumentální skok pro iPad. “

Základem těchto aktualizací pouze pro iPad je iPad Dock

Tento nový Dock přemění váš iPad na něco mnohem produktivnějšího a mnohem uživatelsky přívětivějšího. Pro uživatele počítačů Mac vypadá tento Dock velmi dobře - je to centrální stanice vašeho počítače Mac, která umožňuje rychlý přístup k vašim oblíbeným a častým aplikacím pro Mac. A nyní je na iPadu k dispozici na libovolné obrazovce v režimu na výšku i na šířku. Váš dok vás sleduje!

Rychlým pohybem prstu od spodní části obrazovky zobrazíte Dock nebo přejetím prstem nahoru zespodu zobrazíte přepínač aplikací. Nebo dvojitým stisknutím tlačítka Domů zobrazte přepínač aplikací.

Rychlým klepnutím otevřete a okamžitě přepnete na všechny své oblíbené aplikace

Přidávání oblíbených aplikací je snadné - stačí klepnout na tuto aplikaci a přetáhnout ji do doku. Do Docku můžete dokonce přidat složky - jednoduše přetáhněte složku dolů stejným způsobem jako aplikaci. Se složkami získáte přístup ke spoustě aplikací, a to vše v doku, aniž byste museli využívat příliš mnoho nemovitostí v doku!

Chcete odebrat aplikaci z doku?To je také snadné! Stačí na něj klepnout, přetáhnout jej a umístit do nového umístění nebo složky.

Připravte se, nastavujte, používejte iCloud a Handoff

A s povoleným iCloudem a Handoffem funguje váš iPad Dock napříč zařízeními a zobrazuje aplikace, které byly naposledy použity na vašem iPhone, Macu nebo jiném zařízení přihlášeném pomocí vašeho jedinečného Apple ID.

Apple navrhl váš iPad Dock s inteligencí, takže dokonce navrhuje aplikace, jako ty, které jste nedávno použili na svém iPadu. Všechny tyto doporučené aplikace se zobrazují na pravé straně Docku, hned vedle všech vašich oblíbených aplikací.

Nevidíte svůj dok?

Otevřeli jste aplikaci a dok se nyní nezobrazuje? Rychlým přejetím prstem nebo švihnutím ze spodní části obrazovky směrem ke středu obrazovky zviditelníte Dock.

Někteří uživatelé si všimli, že jejich dokovací stanice pro iPad jednoduše zmizí z hlavní obrazovky. Pokud máte tento problém na iPadu / iPadu Pro po aktualizaci na iOS 11, existuje dočasné řešení, které vám může pomoci, dokud Apple problém nevyřeší.

Klepněte na Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock. V níže uvedené části Dock deaktivujte možnost „Zobrazit navrhované a poslední aplikace“. To by mělo váš problém vyřešit, ale pak ztratíte důležitou funkčnost doku.

Nechcete vidět svůj dok?

A pokud vám Dock brání v používání aplikace, rychlé přejetí prstem dolů ji dočasně skryje, abyste z aplikace a iPadu dostali to nejlepší. Dokovací stanice by se měla skrýt, když je otevřená jakákoli aplikace, kromě případů, kdy přejedete prstem zdola nahoru.

Zjistili jsme však, že pokud používáte aplikaci (jako mnoho herních aplikací), která vyžaduje přejetí prstem z kteréhokoli místa v dolní části obrazovky, často nechtěně otevřete dok!

Reader Wes měl tento další tip pro lidi, kteří nechtějí vidět Dock na své domovské obrazovce (to funguje u některých, u jiných ne)

 • Nejprve odstraňte všechny aplikace z doku tak, že na ně několik sekund podržíte a přetáhnete je na obrazovku
 • Táhněte prstem doprava, dokud se nezobrazí obrazovka widgetů
 • Stiskněte tlačítko Domů a přejděte na obrazovku začíná Chcete-li přejet doleva na domovskou stránku, přejeďte prstem zprava doleva
  • Může to trvat déle než několik pokusů o dosažení tohoto práva
  • Až to napravíte, dok se na vaší domovské obrazovce neměl zobrazovat

Chcete možnost deaktivovat Dock v aplikacích? Zvažte odeslání zpětné vazby

Pokud se vám iPad Dock opravdu nelíbí a zjistíte, že mu brání ve hře, přemýšlejte o tom, že to dáte vědět společnosti Apple. Nejlepší způsob, jak poskytnout Apple své uživatelské zkušenosti a zpětnou vazbu, je prostřednictvím jejich webu se zpětnou vazbou.

Zvažte tedy informování společnosti Apple o vašich problémech s dokovací stanicí iOS 11.

Byl váš iPad přesunut?

Několik našich čtenářů zjistilo, že se jejich dokovací stanice pro iPad přesouvají na jiná místa na obrazovce, obvykle uprostřed obrazovky, ale příležitostně v horní nebo dolní 1/3 obrazovky. Díky tomu je používání (a práce s) iPadu skutečnou bolestí!

Naši čtenáři zjistili, že Dock jejich iPadu se často pohybuje při hraní aplikací a her, které přehrávají vložená videa NEBO při přehrávání aplikací a her pouze pro iPhone (což znamená, že není k dispozici žádná verze pro iPad) na iPadech v režimu na šířku. Děje se zde to, že tyto aplikace a hra mění rozlišení obrazovky vašeho iPadu, což způsobuje problémy se zobrazením

Pokud je dokovací stanice vašeho iPadu přesunuta nebo plave kolem, vyzkoušejte tyto tipy (jeden po druhém)

 • Otočte iPad na obrazovce - tedy pokud prohlížíte v režimu na šířku, zkuste portrét nebo naopak
 • Restartujte iPad nebo jej vynuceně restartujte (stiskněte a podržte obě tlačítka domů a napájení, dokud se na obrazovce neobjeví logo Apple)
 • Obnovte rozvržení domovské obrazovky. Jít doNastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit rozložení domovské obrazovky.Tato akce nastaví domovskou obrazovku zpět na výchozí, takže odebere veškerá provedená přizpůsobení
 • Jít do Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock a vypněte gesta a poté restartujte
 • Aktualizace systému iOS na nejnovější verzi pomohla některým uživatelům vyřešit problémy s iPadem Dock
 • Obnovte nastavení iPadu tím, že přejdete naNastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení.Provedením této akce nastavíte věci jako nastavení přístupnosti, tapety a přístupové kódy WiFi zpět na výchozí hodnoty
 • Odeberte z doku všechny aplikace, které přehrávají vložená videa. Místo toho umístěte tyto aplikace do složky na domovské obrazovce a spusťte je odtud (ne Dock)
  • Nezapomeňte také vypnout možnost „zobrazit poslední aplikace“Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock
 • Na iPadu nepoužívejte pouze aplikace pro iPhone
 • Určete a izolujte konkrétní aplikaci, která vám způsobuje problémy, a zkontrolujte, zda pro ni existuje verze pro iPad. Pokud ne, nebo pokud již používáte verzi pro iPad, kontaktujte vývojáře aplikace a informujte ho o problému

Pokud problémy přetrvávají, nahlaste to společnosti Apple zveřejněním zpětné vazby - ipad - jablko.

Nemůžete najít přepínač aplikací?

Přejeďte nahoru kolem doku a najdete App Switcher, rozhraní pro multitasking vašeho iPadu PLUS. Pokud přejetím nahoru není vaše hra, dvakrát stiskněte tlačítko Domů.

Funkce doku iPad

Chcete deaktivovat Dock zobrazující vaše naposledy použité aplikace?

Podívejte se na možnost pod Obecné> Multitasking a deaktivovat Zobrazit nedávné. Pokud je zakázáno, zobrazí se pouze aplikace, které se přidají do doku.

Přidávání a odebírání ikon aplikací z doku

Při práci s různými aplikacemi se dokovací stanice naplní příslušnými ikonami aplikací. Vzhledem k tomu, že v novém doku máte k dispozici jen tolik nemovitostí, můžete spravovat, které ikony aplikací chcete v doku ponechat, a ty, které chcete odebrat.

Chcete-li odebrat ikonu doku, stiskněte a podržte ikonu aplikace na doku na krátkou sekundu a přetáhněte ji z doku na hlavní obrazovku iPadu.

Přidání ikon aplikací do doku funguje stejně. Přetáhněte ikonu aplikace a umístěte ji do doku a přidejte ji. Pokud je ikona aplikace ve složce na hlavní obrazovce, tato funkce nefunguje. Chcete-li přidat ikonu do doku, musí být na hlavní obrazovce zvlášť.

Podobně můžete přetáhnout ikony aplikací v doku a změnit jejich uspořádání v požadovaném pořadí. Je třeba mít na paměti, že pokud stisknete příliš dlouho, aplikace se funkčně odstraní a zobrazí se „x“ vedle ikony aplikace. Chcete-li z něj vystoupit, budete muset stisknout tlačítko Domů.

Tato nová funkce drag and drop na iPadu je opravdu osvěžující!

Jak na aplikacích záleží na aplikacích na iPadu!

Chcete-li aplikaci přesunout na nové místo nebo do doku, klepejte na ikonu aplikace, dokud pulzuje, a poté ji přetáhněte na nové místo, včetně doku.

Pokud stisknete příliš dlouho, vaše aplikace přejdou do režimu mazání. Zadruhé, aby se aplikace roztřásly, musíte jednu delší dobu klepnout / podržet.

Rychlý náhled na vaše nejnovější soubory z doku iPad.

Pomocí nové aplikace Soubory můžete na iPadu pracovat s různými typy souborů. Jakmile otevřete aplikaci Soubory, zobrazí se v doku iPadu ve spodní části obrazovky.

Řekněme, že jste provedli nějaké úpravy v jiné aplikaci, například v Notes, zde je snadný způsob, jak pomocí Docku získat zpět soubory, na kterých jste pomocí aplikace Files pracovali.

Stiskněte a podržte ikonu aplikace Soubory na iPadu Dock na krátkou vteřinu. Automaticky vyvolá soubory, na kterých jste pracovali. Klepněte na něj a dostanete se do dokumentu.

Rozhodně si myslíme, že Apple přidá další zvonky a píšťalky do funkce „prohlížení“, jakmile se iOS 11 připraví na obecné vydání.

K zahájení multitaskingu použijte ikony dokovací stanice iPadu

Chcete-li používat tuto funkci, musí váš iPad používat multitasking.

Chcete-li zapnout nebo vypnout funkce multitaskingu na iPadu, přejděte do Nastavení> Obecné> Multitasking a proveďte následující

 • Povolit více aplikací: Vypněte, pokud nechcete používat zobrazení snímků nebo rozdělené zobrazení
 • Trvalé překrytí videa: Vypněte, pokud nechcete používat obraz v obraze
 • Gesta: Vypněte, pokud nechcete pomocí gest multitaskingu zobrazit přepínač aplikací, vrátit se na domovskou obrazovku a další

Chcete-li nyní otestovat tuto funkci iPad Dock, otevřete si na iPadu aplikaci. V tomto příkladu otevřete aplikaci Fotky klepnutím na ikonu aplikace Fotky v doku.

Multitasking pomocí doku

Získejte dokovací stanici pro iPad přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky.

V tomto příkladu přetáhněte ikonu jiné aplikace; přetáhneme ikonu Firefoxu na hlavní obrazovku Fotografie.

Tato akce otevírá novou relaci Firefoxu jako rozdělené zobrazení přímo spolu s obrazovkou Fotky. Pomocí aplikace Poznámky můžete napsat poznámku a jednoduše vyvolat prohlížeč a prozkoumat téma spolu se všemi z nového doku.

Funkci rozděleného zobrazení můžete použít pouze na iPad Pro, iPad (5. generace), iPad Air 2 nebo iPad mini 4 a čtenář John říká, že to funguje i na jeho mini 3! Skvělý. Dejte nám vědět, jestli to funguje na jakýchkoli jiných zařízeních - čím více, tím lépe.

Potřebujete další způsob, jak otevřít relaci s více úkoly?

Stiskněte tlačítko plochy a najděte ikonu aplikace na domovské obrazovce. Dlouze stiskněte ikonu aplikace, dokud se neplaví (ne kroutí se). Chcete-li otevřít plovoucí nebo rozdělené zobrazení, spusťte ji klepnutím na ikonu jiné aplikace (v Docku, Přepínači aplikací nebo jinde). Uvolněte plovoucí aplikaci a přepne se do režimu Slide-Over nebo Split-Screen.

souhrn

Tyto tři funkce v novém doku pro iPad ukazují spoustu slibů, pokud jde o funkce, jako je přetažení a dlouhé stisknutí pro získání dalších informací.

Na základě toho, jak v doku funguje dlouhé stisknutí aplikace Soubory, je velmi možné, že lze pro podporu této funkce rozšířit další aplikace včetně aplikací třetích stran.

Například když na doku dlouze stisknete ikonu Pošta, může se vám zobrazit nejnovější e-maily, které dorazily, nebo se vám zobrazí zkratka pro otevření nového konceptu e-mailu. I když iPad stále zcela nepodporuje koncept 3D Touch, některé z těchto funkcí dokovací stanice pro iPad iOS 11 + naznačují, že pro potěšení uživatelů iPadu je toho ještě mnoho!

Poslední příspěvky