iCloud v macOS Catalina, přehled klíčových změn

Počínaje macOS Catalina provedla společnost Apple několik změn v iCloudu a souvisejících nastaveních pro MacBook. V této souhrnné příručce prozkoumáme některé z těchto změn a vyhodnotíme některé z nových funkcí a funkcí.

Chceme nejprve odpovědět na běžnou otázku uživatele týkající se iOS 13 a macOS Catalina, než se ponoříme do podrobností o změnách iCloud v macOS Catalina. Ano, iOS 13 funguje bez problémů s macOS Mojave nebo High Sierra. Pokud aktualizujete svůj iPhone nebo iPad na nejnovější iOS a chcete svůj Mac ponechat na starším macOS ještě nějakou dobu, můžete tak učinit.

Pojďme se ponořit do změn souvisejících s iCloud v macOS Catalina.

Příbuzný:

  Kde jsou předvolby iCloudu v macOS Catalina?

  Toto je první a nejdůležitější změna, kterou si všimnete, když ve svém Macu otevřete macOS Catalina.

  Dřívější předvolby iCloudu jsou přístupné z nabídky > Předvolby systému. Počínaje macOS Catalina byl váš účet iCloud integrován do vašeho účtu Apple.

  V systémových předvolbách není žádná samostatná ikona „iCloud“

  • Začněte kliknutím na > Předvolby systému a poté klikněte na svůj účet Apple

   Kliknutím na „Účet Apple“ zkontrolujete svůj iCloud

  • Klikněte na iCloud v levém podokně okna

   Všechna nastavení iCloudu jsou nyní součástí vašeho účtu Apple

  • Zobrazí se všechny aplikace využívající váš účet iCloud spolu s přehledem vašeho úložiště iCloud

  Funkce Optimalizace úložiště Mac, která byla představena v Sierře, je k dispozici také ve spodní části obrazovky spolu s úložištěm a plány iCloud „Správa“.

  Správa úložiště iCloud v systému macOS Catalina

  Dostupné a použité úložiště iCloud můžete spravovat přímo z centralizovaného nastavení iCloud. Změny v této části jsou minimální.

  Jakmile jste ve svém účtu Apple a kliknete na iCloud v levém podokně, vyberte v dolní části obrazovky možnost Spravovat.

  Kliknutím na ni zkontrolujte, jak jednotlivé aplikace používají úložiště iCloud

  Zobrazí se souhrn využití v horní části obrazovky a seznam všech aplikací, které používají vaše úložiště iCloud. Vyberte libovolnou aplikaci odtud a budete vyzváni ke správě prostoru pomocí 'Odstranění' dostupných souborů iCloud pro danou aplikaci.

   Nezapomeňte, že možnost Smazat vám neumožňuje vybrat jednotlivé soubory spojené s danou aplikací. Jedinou možností je smazat všechny soubory pro danou aplikaci z úložiště iCloud, což je zřídka užitečné, pokud aplikaci vůbec nepoužíváte.

   Existuje několik výjimek z této funkce mazání:

   1. Úložiště iCloud můžete uložit odstraněním některých záloh ze starších zařízení, které jsou k dispozici po kliknutí na Zálohy. Můžete si vybrat, kterou zálohu chcete odstranit.

    Zde můžete přistupovat a spravovat zálohy zařízení Apple.

   2. Dokumenty ze složky „Další dokumenty“ můžete selektivně mazat tak, že přejdete na jednotku iCloud a poté odstraníte starší dokumenty, abyste uvolnili místo.

   Pomocí nastavení iCloudu v macOS Catalina můžete upgradovat nebo downgradovat svůj plán úložiště na iCloudu kliknutím na „Koupit více úložiště“ na této obrazovce.

   Najít moje předvolby vyžadují úložiště iCloud na macOS Catalina

   Najít moji aplikaci je nová funkce, kterou společnost Apple uvedla v letošním roce, a nahradila „Najít můj Mac“ a „Najít mé přátele“.

   Nastavení Najít můj používá iCloud.

   V systému macOS Catalina to můžete zkontrolovat také ve svých předvolbách iCloud. Po aktualizaci na macOS Catalina doporučujeme zkontrolovat toto nastavení a ujistit se, že je nastaveno správně.

   Zkontrolujte lokalizační služby služby Najít moji aplikaci

   Pokud jste na svém MacBooku vypnuli „Služby určování polohy“, oznámení najdete zde na této obrazovce. Klikněte na podrobnosti a nastavte oprávnění pro Služby určování polohy pro Najít moji funkci.

   Zkontrolujte předvolby umístění na počítači Mac

   Klikněte na „Otevřít zabezpečení a soukromí“ a ujistěte se, že jste poskytli přístup k poloze aplikace Najít moji, abyste mohli sledovat ztracené nebo odcizené zařízení.

   Jak používat funkci iCloud Backup v macOS Catalina

   Vzhledem k tomu, že byl iTunes odstraněn z macOS Catalina, je nyní většina starších funkcí iTunes souvisejících s obnovením a zálohováním integrována do aplikace Finder.

   Jakmile svůj iPhone připojíte kabelem k MacBooku, vaše zařízení se zobrazí jako složka v části „Umístění“ v aplikaci Finder.

   Na kartě Obecné máte přístup k funkcím zálohování iCloud.

   Zálohujte pomocí aplikace Finder a připojeného iPhone

   Zde můžete nastavit automatické zálohování iCloud pro váš iPhone nebo iPad pomocí macOS Catalina. Můžete také zkontrolovat své zálohy kliknutím na „Spravujte zálohy’.

   Toto je také část ve Finderu, kde můžete zařízení zálohovat přímo do svého MacBooku.

   Celkem

   Hlavní změny ve správě iCloudu v macOS Catalina se týkají přístupu k předvolbám iCloud. Ostatní primární funkce zavedené v předchozích verzích systému macOS, jako je „Optimalizace úložiště Mac“, jsou v nové verzi stále k dispozici bez příliš mnoha změn.

   Zůstaňte naladěni a dejte nám vědět, pokud máte nějaké dotazy, pomocí níže uvedených komentářů.

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found