Jak sledovat úplné zatmění slunce na vašich zařízeních Apple 21. srpna

Dnes, 21. srpna 2017, úplné zatmění Slunce protíná celé kontinentální Spojené státy. Tato událost je zážitkem jednou za život. Poslední úplné zatmění Slunce, které prošlo celým kontinentálním USA, se stalo již v roce 1918. Tentokrát prochází 14 státy, počínaje západním pobřežím a cestou přes kontinentální Spojené státy přes Středozápad až do Jižní Karolíny.

Měsíc bude blokovat slunce od pobřeží k pobřeží a většina Američanů dostane šanci ho jednou za život zachytit!

A jaký lepší způsob, jak sledovat 2017 Solar Eclipse, než pomocí iPhonu, iPadu nebo jiného zařízení.Tento článek vysvětluje, jak můžete zobrazit toto zatmění slunce na svých zařízeních Apple!

Úžasná cesta

Ačkoli můžete pozorovat a vidět částečné zatmění (asi 75%) z většiny zemí, sledování úplného zatmění, jak k němu dochází, je omezené.

TCesta totality je omezena na úzkou 70 mil širokou cestu z Oregonu do Jižní Karolíny.

První kontaktní místo bude na Lincoln Beach v Oregonu v 9:05 PDT. Totality zde začíná v 10:16 PDT.

Během další hodiny a půl protne Oregon, Idaho, Wyoming, Montanu, Nebrasku, Iowu, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, Gruzii a Severní a Jižní Karolínu.

Úplné zatmění končí poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně kolem 14:48 EDT. Získejte představu o cestovní cestě prostřednictvím interaktivní mapy zpřístupněné NASA.

Nezapomeňte však, že počasí má rozdíl. Mraky, déšť a bouře mohou některým na této cestě jen zkazit výhled (a zábavu).

Mnoho zarytých vesmírných nadšenců již podniklo cestovní opatření měsíce dopředu. Většina hotelů v této úzké stezce je již nějakou dobu vyprodána.

Pokud jste jedním z nadšenců, kteří se postarali o cestování, měli byste potvrdit své rezervace podle doporučení oregonské generální prokurátorky Ellen Rosenbaumové.

Není to jen pro zábavu!

Dobře, většina z nás to jen chce vidět projít. Ale pro vědce je to příležitost k učení. Vědci zejména doufají, že zatmění nabízí nějaký cenný pohled na naši sluneční koronu, to je halo světla kolem slunce, které vidíte během úplného zatmění Slunce.

Pouze během úplného zatmění Slunce je korona viditelná ze Země. Tato koróna ve skutečnosti hoří o více než milion stupňů tepleji než povrch Slunce - a proto se vědci o tuto událost zvláště zajímají!

Zobrazení úplného zatmění slunce na vašich zařízeních Apple

Sledování této události jednou za život z domova můžete stále zažít pomocí svého zařízení Apple a aplikace NASA. NASA plánuje streamovat tuto událost.

Pro ty z vás, kteří rádi vidí simulaci před skutečnou událostí, si můžete do svého MacBooku stáhnout aplikaci NASA Eyes. Aplikace pro Mac má zhruba 30 MB.

V této interaktivní 3D simulaci úplného zatmění 21. srpna 2017 můžete vidět pohled na zatmění odkudkoli na planetě.

Po stažení a instalaci programu klikněte na tlačítko „Spustit“. Po načtení klikněte na tlačítko „Prozkoumat“ v dolní části obrazovky a zobrazí se zobrazení rozdělené obrazovky zobrazující pohled na Zemi na levé straně a pohled na slunce z vybraného místa na pravá strana. Svou polohu můžete zadat v zeměpisné délce a šířce v desetinných stupních.

Jakmile si vyberete místo, můžete sledovat simulaci toho, jak by zatmění vypadalo z této oblasti od začátku do konce! Získáte představu o tom, jak může událost vypadat, odkud jste.

Pro velkolepý zážitek z přímého přenosu je nejlepší aplikace NASA a jejich kanál pro živé vysílání.

NASA bude používat nejméně tři letadla NASA a více než 50 balónů ve vysoké nadmořské výšce, které poskytnou jedinečnou výhodu pro nebeskou událost.

Pokud máte Apple TV, můžete si aplikaci NASA stáhnout z tvOS App Store. Minulé léto NASA aktualizovala aplikaci pro Apple TV a přidala živé vysílání z ISS a spoustu dalších funkcí videa na vyžádání.

Budete také moci sledovat tuto nebeskou událost na svém iPhonu a iPadu tak, že se z ní stane živý streamovací kanál NASA. Kliknutím sem se dostanete na stránku NASA v reálném čase. Živé vysílání bude po zatmění sledovat jeho postup po celé Americe.

Nemohu to sám zaznamenat na svůj iPhone nebo iPad?

Krátká odpověď je NE! Fotoaparáty iPad přijímají dostatek světla, takže nasměrování přímo na slunce by mohlo poškodit senzor vašeho iPadu.

ALE Pokud máte brýle pro zatmění, můžete pomocí iPadu pořizovat snímky, pokud je použijete k zakrytí objektivu fotoaparátu při fotografování.

A abyste věděli, že pokud byste se pokoušeli natáčet pomocí iPadu bez brýlí zatmění, výsledky by pravděpodobně nevypadaly příliš dobře (tj. Zkreslené, příliš mnoho nebo příliš málo světla a stínu atd.)

Zatímco zatmění měsíce lze bezpečně zaznamenat (a vidět pouhým okem) bez ochrany objektivu, zatmění slunce nejsou.

Proveďte preventivní opatření, abyste zabránili poškození čoček iPhonu nebo iPadu (a samozřejmě vlastních očí.) Abyste zabránili poškození obrazového snímače telefonu nebo iPadu, použijte brýle pro zatmění. Pomáhají také korigovat expozici, takže získáte skvělé záběry zatmění!

Vaše nejlepší sázka na dobrý obraz

 • Vypněte automatický blesk
  • V levém horním rohu v aplikaci Fotoaparát najděte symbol blesku. Klepnutím na něj vypnete blesk fotoaparátu (blesk s lomítkem)
 • Umístěte brýle přes objektiv iPadu, položte je na stativ nebo je stabilizujte jiným způsobem a poté pořiďte časosběr. Tímto způsobem získáte záznam (v sérii obrázků) a můžete se na něj také podívat sami (s jinou sadou brýlí pro zatmění)!
  • Zakryjte objektiv fotoaparátu slunečními brýlemi během okamžiků před a po úplném zatmění Slunce. To eliminuje sluneční záření na vašich obrázcích a zobrazuje nejjasnější obraz solárního disku
 • Umístěte svůj iPhone nebo iPad na stativ nebo jej stabilizujte jiným způsobem
 • Filmujte pomocí časosběrné funkce aplikace pro fotoaparát
  • A získáte záznam (v sérii obrázků) PLUS a také se na něj budete moci dívat sami (s další sadou brýlí pro zatmění)!
 • Chcete-li deaktivovat automatické zaostřování a automatickou expozici (snížit celkovou expozici)
  • Spusťte aplikaci Fotoaparát
  • Klepněte na živý náhled a tažením prstu dolů odhalte tlačítko expozice (ikona slunce)
   • Zobrazí se posuvník expozice, který slouží k úpravě expozice
  • Tažením prstu úplně dolů snížíte expozici světla
   • Snižte rychlost na maximálně -8 f-stop
  • Jakmile najdete dobré místo, stisknutím a podržením obrazovky po dobu asi 2–3 sekund uzamknete OBOU ostření a expozici

Pokyny k časosběrným snímkům na iPadu

 1. Otevřete aplikaci fotoaparátu, přejděte na VLEVOU minulou fotografii, video a slo-mo, dokud neuvidíte časosběr
 2. Až budete připraveni natáčet, stiskněte tlačítko záznamu. Když je vše řečeno a hotovo, stiskněte pro zastavení. A je to!
 3. Váš iPad automaticky upraví délku časosběrného záznamu na přibližně 30 sekund - připraven k prohlížení a sdílení

A co reflexe? Nebo selfie?

Za předpokladu, že je bezpečné pořizovat selfie s zatměním v pozadí, protože se nedíváte přímo na slunce? Přemýšlejte znovu!

Dokonce i fotografování selfie má za následek odražené ultrafialové světlo. Ačkoli se nedíváte přímo do slunce, díváte se přímo na svou obrazovku. A tato obrazovka odráží veškeré světlo (včetně nebezpečného ultrafialového světla).

Většina vědců SOUHLASÍ - na zatmění Slunce byste se neměli dívat pouhým okem dokonce ani prostřednictvím odraženého obrazu (zrcadlo, voda, sklo, dokonce ani lesklý iPad nebo iPhone nebo jakýkoli druh reflexního povrchu).

Důvodem je to, že odražené obrazy stále obsahují ultrafialové paprsky vyzařované ze sluneční koróny během zatmění.

A s odraženými paprsky směřujícími přímo k vašim očím by to mohlo mít za následek sluneční popálení.

Protože se vaše oči dívají na odražený obraz (z tmavšího povrchu), vaše zornice se ve skutečnosti zvětšují a propouštějí více škodlivých paprsků - A vaše zdraví očí je VÍCE RIZIKO.

Ve skutečnosti, když nemůžete cítit pocit pálení, ultrafialové paprsky slunce způsobují nejvíce poškození sítnice.

Takže ne, nedívejte se na odražený obraz zatmění. A také žádné selfie!

Nejbezpečnějším způsobem, jak pozorovat zatmění, je nosit pár solárních brýlí certifikovaných podle ISO 12312-2, které jsou navrženy tak, aby odfiltrovaly škodlivé ultrafialové paprsky slunce. Pouze v případě CELKOVÉHO ZATMĚNÍ je bezpečné Nenoste ochranu!

zdroj: NASA

A pamatujte, že toto je zážitek, takže jej nezapomeňte sledovat naživo s vlastní sadou brýlí pro zatmění! Natáčejí ho spousty zpráv a dalších profesionálních prodejen (včetně NASA), takže je tam spousta skvělých nahrávek, pokud si je budete chtít někdy znovu prohlédnout nebo sdílet s ostatními v budoucnu.

Je čas zablokovat nějaký čas mimo provoz a ujistit se, že jste připraveni na streamovací událost na svých zařízeních Apple!

Poslední příspěvky