Jak připojit DualShock 4 a Steam Link k tvOS 13

Zatímco iOS a iPadOS získaly z WWDC19 velkou lásku, tvOS nebyl vynechán. Ve skutečnosti se jedná o obrovskou aktualizaci pro ty hráče, kteří hrají venku, protože k hraní her budete moci používat ovladač Xbox One nebo DualShock 4. To je obrovská úleva pro lidi, kteří nebyli spokojeni s dalšími možnostmi ovladače MFi, které byly na trhu.

Související čtení

  • Co je nového v tvOS 13
  • Jak spravovat úložiště na Apple TV
  • Jak používat aplikaci Apple TV Remote na iPhone
  • Jak pracovat se složkami Apple TV pro organizované zobrazení

Co dělá toto zařazení ještě úžasnějším, je nedávné vydání Steam Link do tvOS App Store. Steam Link umožňuje hrát vaše oblíbené hry Steam na Apple TV bez jakýchkoli kabelů a pouze pomocí připojení Wi-Fi.

Dnes se podíváme na to, jak můžete spárovat ovladač DualShock 4 s Apple TV. Také vám pomůžeme projít kroky, jak nastavit a spárovat Steam Link.

Spárujte ovladač DualShock 4 s Apple TV

Než budete moci dělat cokoli, budete muset udělat několik kroků. Nejdříve a hlavně přejděte do App Store na Apple TV a stáhněte si Steam Link. Během stahování se vraťte zpět na domovskou obrazovku a připravte se na spárování DualShock 4.

  1. Na domovské obrazovce otevřete aplikaci Nastavení
  2. Přejděte dolů a vyberte Dálkové ovladače a zařízení
  3. V části „Další zařízení“ vyberte Bluetooth

Nyní, když jste se dostali na tuto obrazovku, budete muset uvést DualShock 4 do režimu párování. Toho lze dosáhnout současným stisknutím a podržením tlačítek PlayStation a Share po dobu tří sekund. Světlo v horní části ovladače začne rychle blikat.

Zpět na Apple TV byste měli vidět „DUALSHOCK 4 WIRELESS Controller“ pod „Other Devices“. Na dálkovém ovladači Siri Remote přejeďte prstem dolů a vyberte ovladač, který chcete spárovat. Po spárování se zobrazí oznámení potvrzující, že váš DS4 je nyní spárován s vaší Apple TV.

Nastavte si řadič DualShock 4 pomocí Steam Link

Když jste spárovali DS4 s Apple TV, aplikace Steam Link se měla stáhnout na pozadí. Vraťte se zpět na domovskou obrazovku, přejděte dolů, vyhledejte aplikaci a otevřete ji.

Než začnete, musíte se ujistit, že je ve vašem počítači spuštěna aplikace Steam. Tím se proces usnadní, protože později budete muset zadat některé informace.

Zde jsou kroky, jak nastavit Steam Link:

  1. Otevřete Steam Link na Apple TV
  2. VybratZačít
  3. Klikněte naSpárujte další řadiče

V tomto okamžiku musíte DualShock 4 zapnout, pokud je vypnutý, aby ho aplikace Steam Link rozpoznala. Jakmile Steam Link ovladač rozpozná, musíte nastavit mapování tlačítek, aby vaše hry správně fungovaly.

Zdá se, že se objevili lidé, kteří nebyli schopni správně nastavit mapování pro DualShock 4. tvOS 13 je zcela nový a stále existují nějaké chyby, ale existuje řešení, které by to umožnilo.

Pomocí dálkového ovladače Apple Siri Remote se posuňte nahoru, dokud se nezobrazí „?“ tlačítko v pravém horním rohu je zvýrazněno. Kliknutím na ni zobrazíte obrazovku Tipy na Apple TV. Odtud projděte a nastavte mapování a vazby pro tlačítka na DualShock 4.

Když se dostanete do bodu mapování „středového“ tlačítka, vezměte si Siri Remote a přejděte dolů, dokud není vybrána možnost Přeskočit. Přeskočte toto mapování a poté se vraťte zpět a klikněte na „?“ pomocí dálkového ovladače. Namapujte tlačítko Start na svůj DS4 a poté se aplikace Steam Link automaticky restartuje.

Je důležité si uvědomit, že vás nepřekvapuje zdánlivě náhlý restart. Aplikace se musí ujistit, že ovladač bude fungovat správně, a toto je jedna z metod „nového spuštění“ po dokončení procesu instalace.

Synchronizujte Steam Link s tvOS a počítačem

Nyní, když je vaše DS4 spárována s Steam Link a tlačítka jsou nastavena, je čas se připojit k počítači. Pomocí DS4 vyberte „Připojit k počítači“ a Steam Link vyhledá všechny kompatibilní počítače ve vaší domácí síti.

Vyberte správný počítač a aplikace vás vyzve k zadání kódu PIN z aplikace Steam ve vašem počítači. Zadejte tento kód PIN a poté Steam Link projde řadou testů, abyste se ujistili, že je vše připojeno.

Byli bychom rádi, kdybychom nesdíleli, že pokud nastavujete Steam Link poprvé, je třeba stáhnout několik dalších souborů. Nechte je stáhnout, restartujte počítač a poté znovu spusťte aplikaci Steam Link na Apple TV.

Za předpokladu, že je vše správně nainstalováno, se váš počítač rychle a snadno připojí k aplikaci Steam Link. Po dokončení diagnostických testů se na vašem Apple TV načte aplikace Steam a získáte přístup ke všem vašim hrám!

Závěr

Fanoušci Apple TV by se měli radovat všude, i když nejste hráčem. Možnost, abyste si mohli zahrát své oblíbené hry Steam na velké televizi v obývacím pokoji, je něco, o co jsme žádali. Apple konečně dodal a nemusíte se starat o použití nepříjemného ovladače jiného výrobce. Místo toho je možné použít ovladače DualShock 4 a Xbox One!

Dejte nám vědět, pokud narazíte na problémy při nastavování Steam Link s tvOS nebo při nastavování DualShock 4. Mezitím vypněte zvuk a sdílejte některé ze svých oblíbených her Steam, které hrajete!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found