Jak zjistím, zda je můj iPhone nový nebo renovovaný?

Kupujete nový nebo použitý iPhone? Zajímá vás, jak spolehlivé jsou renovované iPhony? Takto můžete zjistit původ iPhonu. Číslo modelu zařízení je užitečné, pokud jde o kontrolu, zda je váš iPhone nový nebo renovovaný.

Nákup renovovaného iPhonu od společnosti Apple se liší od nákupu u operátora, přestože obě zařízení jsou „certifikovaná“. Zde můžete zjistit, zda je váš iPhone nový nebo renovovaný.

Číslo modelu iPhone

Pokud číslo modelu iPhonu začíná písmenem „M“, jedná se o NOVÝ iPhone. Pokud naopak číslo modelu začíná písmenem „F“, jedná se o model repasovaný nosičem a když začíná písmenem „N“, znamená to, že se jedná o zařízení Apple Replacement.

To se liší od čísla modelu, které najdete vytištěné na zadní straně iPhone, počínaje písmenem „A.“

Vyhledání čísla modelu vašeho iPhone je snadné. Klepněte na Nastavení> Obecné> O aplikaci a přejděte dolů do sekce Model. Toto nastavení vám ukáže devítimístné číslo modelu, které můžete použít k určení původu vašeho iPhone.

 • M - váš iPhone je Nový
 • F- váš iPhone je renovovaný (repasováno společností Apple nebo dopravcem)
 • N - váš iPhone je Výměna Apple telefon
 • P - váš iPhone byl osobní s gravírováním

U novějších telefonů iPhone, jako je iPhone 8 a vyšší, je číslo modelu viditelné také ve slotu pro zásobník SIM. Budete muset vyjmout zásobník SIM a podívat se.

Renovace certifikovaná společností Apple - proces renovace společnosti Apple

Na nákupu renovovaných iPhonů (nebo jakéhokoli zařízení) od společnosti Apple se nám líbí to, že všechny mají stejnou jednoroční záruku, stejně jako nová zařízení!

Získejte další pokrytí Appel Care pro renovované!

Navíc si můžete za další poplatek dokoupit další krytí Apple Care - opět, stejně jako nová zařízení!

Co znamená renovovaný iPhone?

Pokud jde o renovované iPhony, Apple podporuje svůj přísný proces kontroly kvality a záruky. Podle Apple,

"Než uvedeme produkt Apple Certified Refurbished do prodeje, prochází přísným procesem renovace, aby bylo zajištěno, že odpovídá vysokým standardům společnosti Apple." Podporujeme to standardní jednoroční omezenou zárukou. A máte možnost zakoupit si AppleCare pro další rozšíření pokrytí.

Obdržíte „jako nové“ zařízení s originálními náhradními díly Apple (podle potřeby), které bylo důkladně vyčištěno a zkontrolováno. Repasovaná zařízení iOS mají novou baterii a vnější obal. Každé zařízení bude dodáváno se všemi doplňky, kabely a operačními systémy. Všechny renovované produkty certifikované společností Apple jsou baleny ve zcela nové bílé krabičce a jsou vám zasílány s dopravou a vrácením zdarma. “

Proces renovace v Apple provádí následující kroky, než bude k dispozici k prodeji.

 • Plné testování funkčnosti a všechny vadné moduly identifikované při testování jsou nahrazeny.
 • Zařízení Apple Watch a Apple Pencil, která vyžadují náhradní díly, nejsou zahrnuta do programu Apple Certified Refurbished Program.
 • Odesláno k důkladnému čištění a kontrole.
 • Přebaleno (včetně příslušných příruček, kabelů, nových krabic).
 • Zahrnuje buď operační systém původně dodaný s jednotkou, nebo v některých případech novější verzi.
 • Před přidáním do prodejného renovovaného skladu proveďte závěrečnou kontrolu QA.

Když si koupíte renovovaný iPhone od Apple, můžete si u něj zakoupit také záruku AppleCare. Tato rozšířená záruka vám poskytuje služby až na dva roky.

Pokud hledáte levnější, ale kvalitní iPhone, měli byste se určitě podívat na vlastní web Apple, který uvádí seznam repasovaných zařízení.

Když vám Apple poskytne náhradní iPhone, může to být buď nový iPhone, číslo modelu začínající písmenem „M“, nebo to může být náhradní iPhone s číslem modelu začínajícím písmenem „N“. Oba produkty jsou kvalitní.

Nosič Repasovaný iPhone

Repasovaný iPhone certifikovaný společností Apple se liší od repasovaných modelů certifikovaných operátorem a někdy je snadné se mezi nimi zmást. V případě modelu renovovaného na nosiči (číslo modelu začínající písmenem „F“) postup renovace řídí samotný dopravce.

Například když si koupíte certifikovaný ojetý iPhone Verizon, Verizon zařízení zkontroluje.

Podle webu společnosti Verizon

"Ve společnosti Verizon důkladně kontrolujeme všechny certifikované použité telefony a zařízení jako nový stav." Zařízení procházejí úplným kontrolním seznamem více než 100 bodů, aby bylo zajištěno, že splňují standardy společnosti Verizon.

Inspekce zahrnuje řadu detailů, včetně:

 • Vizuální kosmetická kontrola
 • Pokročilá funkční, manuální a elektronická kontrola
 • Nejnovější aktualizace softwaru a hardwaru

Ve společnosti Verizon je každý certifikovaný ojetý telefon vybaven baterií, nabíječkou, uživatelskou příručkou a 90denní záruka od data nákupu. "

Jak můžete vidět, záruka na použité certifikované Verizon je pouze 90 dní. Repasované iPhony společnosti Apple mají roční záruku.

V čem se liší nákup repasovaného zařízení od společnosti Apple ve srovnání s přepravcem nebo třetí stranou?

Jeden velký rozdíl mezi získáním repasované aplikace iDevice prostřednictvím Apple versus Carrier (nebo třetí strany) je v tom, že všechny produkty Apple Refurbished přicházejí s novou baterií A a stejnou jednoroční zárukou, jakou přináší jakýkoli nový hardware Apple.

Je to dohoda, kterou je těžké porazit!

Při nákupu renovace nezapomeňte zkontrolovat aktuální stav záruky

Když si kupujete použitý iPhone, můžete také zkontrolovat, jaký druh záručního krytí pro iPhone je k dispozici.

Chcete-li zkontrolovat pokrytí služeb, budete potřebovat sériové číslo iPhone, které najdete na Nastavení> Obecné> O aplikaci. Jakmile budete mít sériové číslo, můžete přejít na Kontrola pokrytí a zadat sériové číslo.

S blížícím se rušným koncem sezóny může být mnoho iFolks, kteří hledají nákup použitých nebo certifikovaných použitých zařízení. Doufáme, že tyto informace budou pro vás užitečné.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found