Jak opravit, obrazovka iPhonu je černá nebo nereaguje během hovoru

Několik uživatelů zjistilo, že po upgradu svého iOS se někdy setkávají s podivným problémem, když jsou na hovoru nebo používají Facetime.

Během hovoru FaceTime nebo Telefonní aplikace nemohou přimět svou obrazovku reagovat na dotyková gesta nebo při otevření jiných aplikací se obrazovka nové aplikace otevře částečně (pouze část obrazovky) a nereaguje na žádné klepnutí.

Zdá se, že k tomu dochází častěji na starších modelech iPhone, včetně modelů iPhone 6 / 6S / 7, ale existují určité zprávy o tomto chování i na modelech iPhone XS.

Je zajímavé, že se tento konkrétní problém nezdá, když používáte komunikační aplikace třetích stran, jako jsou Whatsapp, Skype nebo podobné aplikace pro videohovory.

Postupujte podle těchto rychlých tipů a opravte časy, kdy obrazovka vašeho iPhone nereaguje na dotek během hovoru

 • Chcete-li probudit obrazovku, stiskněte jednou nebo dvakrát tlačítko Side / Top / Home
 • Odstraňte všechny kryty nebo chrániče obrazovky
 • Restartujte iPhone
 • Vynutit restart
 • Zkontrolujte, zda je vypnuto nastavení usnadnění přístupu Omezit pohyb
 • Odinstalujte (a znovu nainstalujte) aplikaci Compass
 • Kontaktujte podporu Apple

Nedodává se váš iPhone během hovoru? Co teď můžete udělat

Stiskněte vypínač

Někdy stačí k probuzení obrazovky stisknout boční / horní / hlavní vypínač nebo domovské tlačítko (u příslušných modelů).

Stiskněte jednou nebo dvakrát pro probuzení obrazovky.

Podržením tohoto tlačítka zapnete svůj iPhone. Obrázek z podpory Apple.

Odstraňte případné pouzdro nebo chránič obrazovky iPhone

Je důležité zajistit, aby nic neblokovalo vaše zařízení a jeho senzor přiblížení, například pouzdro nebo film.

Pokud používáte pouzdro určené pro jiný model iPhone nebo jiný typ telefonu, může to být váš problém!

Senzor přiblížení iPhone určuje, jak blízko je obrazovka vašeho iPhone od vašeho těla. Když senzor detekuje, že je iPhone u vašeho ucha nebo jiné části těla, dočasně vypne displej, aby šetřil baterii.

Zakrytí tohoto senzoru přiblížení může být problémem, dokonce is čistým chráničem obrazovky. Mnoho chráničů obrazovky nechtěně odráží malé množství světla zpět k senzoru. Senzor si následně myslí, že vaše tělo blokuje světlo a ztmavuje obrazovku.

Tak dlouho a krátce vyjměte pouzdro a zejména chránič obrazovky.

Po vyjmutí pouzdra a / nebo chrániče obrazovky vyzkoušejte zařízení pomocí hovoru nebo FaceTime s někým, abyste zjistili, zda problém vyřeší nebo ne.

Restartujte zařízení

 • Na iPadu bez tlačítka Domů a iPhones X nebo novějším: stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní / Napájení a každé tlačítko hlasitosti, dokud se nezobrazí posuvník
 • Na iPadu nebo iPhone s tlačítkem Domů a iPod Touch: stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní / Napájení, dokud se nezobrazí posuvník
 • Přetažením posuvníku vypněte zařízení a poté, co se zařízení vypne, stiskněte a podržte tlačítko Side / Top / Power znovu, dokud neuvidíte logo Apple.
 • V systému iOS 11 a novějším restartujte pomocí Nastavení> Obecné> Vypnout

Vynutit restart

 • Na iPadu bez tlačítka Domů a iPhonu 8 nebo novějším: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní / Napájení, dokud se zařízení nerestartuje
 • Na iPhonu 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPhonu 6s a starším, iPadu s tlačítkem Domů nebo iPod touch: Stiskněte a podržte obě tlačítka Domů a Horní (nebo Boční) po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple

Vypněte nastavení Omezit pohyb

Pokud jste již zařízení restartovali nebo jste jej obnovili a stále dochází k tomuto problému, možná budete chtít zkontrolovat nastavení Reduce Motion a vypnout jej.

Klepněte na Nastavení> Obecné> Usnadnění> Omezit pohyb. Vypněte to.

Toto řešení funguje obzvláště dobře u starších modelů iPhone, jako jsou iPhone 6 / 6S a iPhone 7/8.

Co je Reduce Motion na iPhone?

Díky Reduce Motion se váš iPhone nebo iPad může cítit rychleji, zvláště pokud máte v ruce starší zařízení.

Upozorňujeme, že funkce Reduce Motion je úzce spjata s některými funkcemi efektů iMessage. Pokud nejste fanouškem animací iMessage ve zprávách, měli byste zvážit vypnutí Efekty automatického přehrávání zpráv nastavení také.

Odinstalujte aplikaci Compass

Několik čtenářů zjistilo, že když odinstalovali nativní aplikaci Apple Compass, jejich telefony se začaly probouzet z telefonních hovorů!

Zkuste to tedy a odinstalujte aplikaci kompas a poté restartujte telefon. Zjistěte, zda tento funguje pro vás.

Pokud ano, můžete přeinstalovat aplikaci kompasu z App Store a zjistit, zda váš iPhone stále funguje podle očekávání.

Kontaktujte Apple

Pokud nic nepomůže, je možné, že došlo k problému s hardwarem vašeho iPhonu, pravděpodobně s jeho senzorem přiblížení.

Dohodněte si schůzku se společností Apple nebo se obraťte na podporu Apple a požádejte je, aby provedli úplnou diagnostickou kontrolu na vašem zařízení.

Tipy pro čtenáře

 • Pro Soni fungovalo vyjmutí SIM karty jejího iPhonu a vybití baterie iPhonu. Jakmile byla baterie vybitá, nabila ji zpět na 100% a až poté znovu vložila SIM kartu. Kvůli bezpečnosti vložila SIM do jiného telefonu

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found