12 úžasně užitečných zkratek Siri pro váš iPhone

V loňském roce společnost Apple představila novou a výkonnou aplikaci s názvem Zkratky. Je to v zásadě platforma, která uživatelům umožňuje vytvářet pracovní postupy, které mohou kombinovat a automatizovat nejrůznější úkoly. Samotná možnost, kterou aplikace přináší, je docela ohromující a může být těžké vědět, kde začít.

I když si můžete zkusit vytvořit vlastní zkratku Siri, není to tak jednoduché, jak se zdá!

Naštěstí je v oficiálních galeriích zkratek a galerií zkratek třetích stran k dispozici spousta uživatelsky vytvořených zkratek a kurátorů Apple.

Zde je 12 dobře hodnocených a užitečných zkratek, které jsme vybrali, abychom vám pomohli začít.

12. Clipper Apple Notes

Apple Notes je skvělá aplikace s některými výkonnými nativními funkcemi. Ale chybí mu něco, co mají další možnosti, jako jsou Evernote a OneNote: snadno použitelný webový strojek. To pobídlo Andrewa Orra z MacObserver k vytvoření tohoto jednoduchého textového strojku.

V zásadě zkopírujete adresu URL do schránky a spustíte zástupce. Jakmile to uděláte, pokusí se automaticky „oříznout“ text tohoto článku a přidat jej do nové poznámky. Rovněž prohledá a zadá informace, jako je název, autor, napsané datum a zdrojová adresa URL.

Získejte to zde.

11. Převod videa na GIF

Jedním z nejpochybnitelnějších faktů o internetu je, že soubory GIF jsou úžasné (bez ohledu na to, jak je vyslovujete). Ve skutečnosti však může být překvapivě obtížné vytvořit GIF pro sebe a ostatní. Tam přichází tato praktická, ale přímá zkratka.

Klávesové zkratky Převést video na GIF dělají to, co říká na plechovce. Jakmile jej vyvoláte, dostanete se do podokna Videa. Vyberte video a provede vás ořezáním klipu. Klepněte na Uložit a máte GIF. Nezapomeňte uložit GIF pomocí listu Sdílet.

Získejte to zde.

10. Nerušit časovač

Nerušit se snadno aktivuje a je dostatečně snadné jej vypnout. Těžká část si pamatuje deaktivaci, jakmile ji zapnete. Pokud jste jej zapomněli zapnout po zhlédnutí filmu v kině nebo na pracovní schůzce, nejste sami.

Když použijete zkratku prostřednictvím aplikace Zkratky, požádá vás o zadání nastaveného času. Takto dlouho chcete, aby byla aktivována funkce Nerušit. Po zadání stačí klepnout na Hotovo a po uplynutí času se automaticky deaktivuje režim Nerušit.

Získejte to zde.

9. Připomeňte mi v práci

Pokud jste si někdy v práci potřebovali něco připomenout, doporučujeme vám zkratku s názvem Připomenout mi při práci. Je to nabídka vytvořená společností Apple, která je tak jednoduchá a užitečná, jak to zní.

Díky této zkratce je připomenutí založené na poloze hračkou. Vše, co musíte udělat, je zadat adresu domova nebo práce a dát zástupce přístup k vašim Připomenutím. Jakmile tak učiníte, zástupce automaticky spustí připomenutí, když jste na určeném místě.

Získejte to zde.

8. Síťové nástroje

Sítě Wi-Fi mohou skrývat tajemství, což je pravděpodobně důvod, proč byla vynalezena tato zkratka nástroje Network. Kombinuje řadu různých síťových testovacích a zobrazovacích schopností do snadno použitelného balíčku. Stačí si ji stáhnout do aplikace zkratek a všechny tyto nástroje budete mít snadno na dosah.

Můžete otestovat ping na Google.com, zobrazit informace o vaší síti Wi-Fi, spustit test rychlosti, zobrazit umístění vaší fyzické adresy IP, vyhledat pokročilé informace o Wi-Fi a dokonce sdílet vaši síť Wi-Fi pomocí QR kód.

Získejte to zde.

7. Vyhledání položky

Tady je scénář: v jednom obchodě najdete perfektní zboží, ale chtěli byste vědět, zda na něm skutečně získáte nejlepší nabídku. Tuto položku můžete vyhledat na jiných webových stránkách obchodu, nebo stačí spustit tuto uživatelem vytvořenou zkratku.

Jakmile jej aktivujete, naskenuje čárový kód pomocí fotoaparátu iPhone. Poté se zobrazí výpis této položky na Amazonu, Walmartu nebo Targetu. Pokud má zástupce nevýhodu, znamená to, že nemůžete porovnávat ceny všech tří obchodů najednou. Ale je to mnohem lepší, než se pokoušet vyhledat položky ručně.

Získejte to zde.

6. Downloader sociálních médií

Většina platforem sociálních médií neumožňuje snadné stahování obsahu z jejich webů do vašeho zařízení. Zásady společnosti Apple také nepomáhají. Ale tato jednoduchá uživatelsky vytvořená zkratka vám pomůže tato omezení obejít a udělat něco jako, řekněme, stáhnout video YouTube do vašeho zařízení iOS.

Je to jednoduchá zkratka, kterou aktivujete prostřednictvím listu Sdílet v Safari. Jakmile tak učiníte, můžete stahovat obrázky a videa v různých kvalitách. Podporuje obsah z YouTube, Facebook, Twitter, Dailymotion a Instagram a automaticky uloží uvedený obsah do vaší aplikace Fotografie.

Získejte to zde.

5. Dark Mode V2 (pro procházení webu)

iOS v současné době nemá celosystémový temný režim. A na to přijde spousta webových stránek. Ale stejně jako funkce Inteligentní inverze v systému iOS, i tato zkratka Temného režimu může vašim očím trochu usnadnit čtení jasných webových stránek pozdě v noci.

Stačí klepnout na Sdílet list a vybrat ikonu Dark Mode verze 2 přes ikonu zástupce. Zástupce poté přikryje webovou stránku na černé pozadí s bílým textem. Upozorňujeme, že také převrátí barvy na obrázcích, takže je to většinou užitečné pro procházení pomocí textu.

Získejte to zde.

4. „Chystám se přetáhnout“

Rutinní policejní zastávka je pouze rutinní policejní zastávkou, dokud není. Ať už jsou vaše pocity v této věci jakékoli, je opravdu užitečné mít možnost zaznamenat situaci. Tato zkratka to dělá, stejně jako několik dalších užitečných úkolů.

Vše, co musíte udělat, je říct: „Hej, Siri, už mě táhnou.“ Zástupce poté pozastaví vaši hudbu, sníží jas, aktivuje režim Nerušit a začne nahrávat video pomocí přední kamery. Můžete jej dokonce nastavit tak, aby odesílal toto video předem určenému kontaktu.

Získejte to zde.

3. Překladač Google

Překladač Google je užitečný nástroj, který vám pomůže rychle pochopit nebo sdělit jednoduché fráze v cizím jazyce. Pokud ale nechcete používat Google, můžete si místo toho stáhnout tuto zkratku Siri.

Je to překvapivě jednoduché, na čem je jeho krása. Vezmete nějaký text a vyberete jazyk, do kterého ho chcete přeložit. Zástupce poté zobrazí přeložený text a dá vám možnost jej sdílet nebo zkopírovat do schránky.

Získejte to zde.

2. Hledání obrázků

Zpětné vyhledávání obrázků je na počítačích Mac nebo PC dostatečně jednoduché, ale v systému iOS je to trochu složitější. Pokud používáte například Google Chrome, budete si muset vyžádat verzi Google pro počítače, protože web nepodporuje vyhledávání obrázků v mobilní verzi.

S touto zkratkou je to jednodušší. Vše, co musíte udělat, je spustit zástupce a vybrat obrázek, který chcete prohledat. Odtud vás zkratka přenese k výsledkům. Ve výchozím nastavení používá vyhledávání Google, ale pokud se chcete ponořit do skutečných kroků zástupce, můžete jej upravit.

Získejte to zde.

1. Daňová kalkulačka

Dokud se nepřihlásíte k odběru, většinou nebudete vědět, kolik se daň z obratu přidá k vašemu celkovému účtu. To již nemusí být případ této zkratky Siri. Je to dostatečně užitečné a univerzální pro výlety s potravinami i nákupy.

Stačí spočítat cenu každé položky v kalkulačce. Poté přidejte celkovou částku do zkratek. Zástupce vám poté poskytne částku daně a celkovou částku po zdanění. Nezapomeňte přizpůsobit zástupce zadáním místní daně, ať jste kdekoli.

Získejte to zde.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found