Zadní kamera iPhone 6 nefunguje - Zde je návod, jak to opravit?

Obdrželi jsme několik e-mailů týkajících se problémů se zadní kamerou iPhone 6S. Tento problém může být způsoben závadou softwaru nebo ji lze připsat chybě hardwaru vašeho iPhone. Někteří lidé viděli bílé čáry ve fotoaparátu a byli schopni pořídit fotografii, avšak pro některé uživatele fotoaparát vůbec nefunguje.

Funguje to nejen v aplikaci fotoaparátu; zasekne se také v dalších aplikacích, jako jsou Facetime, Skype, Snapchat nebo Instagram. To je pravděpodobně způsobeno závadou hardwaru a budete muset jít do Apple Store, abyste to opravili. Pokud však fotoaparát pracuje ve všech těchto aplikacích s výjimkou aplikace pro fotoaparát, může to být způsobeno závadou softwaru na vašem iPhone. Chcete-li tento problém vyřešit, je zde kompletní průvodce řešením problémů. Než budete pokračovat, mějte na paměti, že tato řešení nefungují na 100%, fungují pro většinu uživatelů.

1. řešení:

Toto řešení pro všechny uživatele, kteří mají funkční kameru ve všech aplikacích kromě aplikace pro kameru na iPhone 6.

  • Ukončete všechny aplikace: Nejprve ukončete všechny aplikace na vašem iPhone, dvojím stisknutím tlačítka Domů otevřete zásobník multitaskingu. Nyní zavřete aplikaci přejetím prstem nahoru.
  • Vypnutí iPhonu: Stiskněte a podržte vypínač na iPhonu, dokud se na hlavní obrazovce nezobrazí „Posunutím vypnout“. Přejetím zleva doprava vypnete iPhone.
  • Počkejte nějakou dobu: Po vypnutí iPhonu nějakou dobu počkejte (10–15 sekund).
  • Znovu zapněte iPhone: Pomocí stejného tlačítka napájení zapněte iPhone, zadní kamera na vašem iPhone by nyní měla fungovat.
  • Odemkněte svůj iPhone a aplikace fotoaparátu by nyní měla fungovat.

2. řešení:

Pokud máte stejný problém jako v prvním řešení, ale pomocí tohoto řešení jste jej nemohli vyřešit. Tento problém můžete vyřešit podle těchto pokynů. Pozor: Obnovení vašeho iPhone může vést ke ztrátě důležitých dat na vašem iPhone, proto si prosím vytvořte zálohu buď na iCloudu, nebo v iTunes na vašem počítači.

Existují dva způsoby obnovení vašeho iPhone; můžete použít iTunes nebo nastavení na vašem iPhone.

Obnovení iPhone z nastavení

  • Otevřete aplikaci nastavení na svém iPhone a klepněte na „Obecné“. Pokud používáte nejnovější verzi systému iOS, můžete přímo vyhledat „reset“ v aplikaci nastavení přejetím prstem dolů po obrazovce. Jinak klepněte na Všeobecné a přejděte dolů do dolní části obrazovky a klepněte na Resetovat
  • Na další obrazovce klepněte na Obnovit vše Obsah a nastavení.
  • Zadejte přístupový kód a požádá vás o potvrzení odstranění všech dat z vašeho iPhone.

Obnovení iPhone v iTunes

  • Pokud jste ve svém počítači vytvořili zálohu, můžete tuto metodu použít k obnovení iPhonu. Připojte svůj iPhone k počítači a spusťte iTunes.
  • Klikněte na Obnovit tlačítko těsně pod Aktualizace tlačítko v iTunes.

Po obnovení iPhonu na nejnovější verzi by aplikace fotoaparátu měla nyní fungovat.

Pokud žádná z výše uvedených metod nefungovala pro váš fotoaparát nebo fotoaparát nefunguje v žádné aplikaci, poslední obnova je převzetí do Apple Store. Můžete také kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Apple a oni vám mohou pomoci s výměnou vašeho iPhone.

Máte k tomuto článku co dodat? Dejte nám vědět v sekci komentáře níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found