Jak nefunguje App Store v macOS Catalina

Nedávno upgradovaný Mac na macOS Catalina, ale nemůžete se přihlásit do App Store? Zobrazuje App Store jednoduše prázdnou obrazovku? Zde je několik tipů, které vám pomohou, pokud váš obchod s aplikacemi nefunguje na macOS Catalina.

Než se pokusíte vyřešit problém, nezapomeňte Mac zálohovat.

 • Otevřete FaceTime nebo iMessage a přihlaste se pomocí svého Apple ID (nebo se odhlaste a poté znovu přihlaste) - to často spustí vaše aplikace Apple Service včetně App Store
 • Ukončete App Store a znovu otevřete podržením klávesy Shift na levé straně klávesnice. Jakmile se otevře obchod s aplikacemi, zkuste je aktualizovat
 • Pokud používáte VPN, vypněte ji
 • Vypněte a poté zapněte (NEPOUŽÍVEJTE RESTART - proveďte úplné vypnutí)
 • Změňte své předvolby data a času na jiné než aktuální časové pásmo a oblast
 • Odhlaste se a vraťte se do Mac App Store. A ověřte, zda je vybraná země správná
 • Odeberte složky mezipaměti App Store z mezipaměti knihovny uživatele
 • Obnovte mezipaměť přijatých certifikátů
 • Aktualizujte pomocí kombo ke stažení aktualizace macOS, nikoli pomocí aktualizace obchodu s aplikacemi
 • Vytvořte nového uživatele správce a zjistěte, zda pomocí tohoto nového uživatelského účtu můžete otevřít Mac App Store

Proč App Store nefunguje na macOS Catalina?

Pojďme se seznámit se základy, než přejdeme ke konkrétním problémům s App Store v macOS Catalina. Nejběžnější důvody, proč obchod s aplikacemi nemusí na vašem Macu fungovat, jsou špatné připojení Wi-Fi, jiné Apple ID, nastavení proxy v síti, nastavení VPN s vylepšeným nastavením zabezpečení nebo systémy Apple jsou nefunkční.

V této části chceme vyloučit tyto základy, než prozkoumáme některé konkrétní problémy App Store.

Zkontrolujte připojení na Macu

Jste schopni se připojit k Wi-Fi a máte silný signál přes síť? Jsou jiná zařízení Apple schopna se připojit k této Wi-Fi a přistupovat k obchodu s aplikacemi? Zkontrolujte pomocí svého iPhonu nebo iPadu.

Pokud se můžete bez problémů připojit k silné síti Wi-Fi a připojit se k internetu, pojďme kupředu. Na druhou stranu, pokud máte problémy s výkonem Wi-Fi po aktualizaci na macOS Catalina, podívejte se zde na navrhované nápady. (zejména kolem nastavení 2,5 GHz a 5 GHz nastavení routeru).

Někteří z čtenářů navrhli toto:

 1. Když se objevilo oznámení „Přihlásit se k FaceTime“, přihlásil jsem se k účtu Apple ID, který používáme pro aktualizace AppStore a macOS atd. Poté se aplikace App Store otevřela jako obvykleKrátkým řešením je spuštění FaceTime a přihlášení
 2. Myslím, že můj problém měl něco společného se síťovým nastavením mého počítače Mac. Takže jsem otevřel nastavení sítě, vybral síťový adaptér, klikl na Pokročilé, přešel na kartu Proxy a zrušil zaškrtnutí Automatická konfigurace serveru proxy. To všechno napravilo.
 3. Vyberte „Všechny aplikace používají VPN“ v Předvolbách, odpojte nebo vypněte libovolnou VPN, poté App Store fungoval normálně.

Zkontrolujte stav systému Apple Server pro Mac App Store

Často se stává, že Apple provádí činnosti údržby v obchodě s aplikacemi pro Mac a na dalších souvisejících serverech. Než provedete jakékoli změny v nastavení MacBooku, abyste se vypořádali s problémy obchodu s aplikacemi, zkontrolujte stránku stavu systému Apple. Díváte se zde a ujistěte se, že je v „Mac App Store“ zelená ikona.

Zkontrolujte stav systému Apple

Používáte správná pověření Apple ID?

Používáte správné Apple ID pro přístup do obchodu s aplikacemi? Toto je kontrolní položka pro čtenáře, kteří mají tendenci používat více Apple ID. Jedno ID pro iCloud a druhé ID pro App Store a kol. Ujistěte se, že používáte správné Apple ID.

Nyní, když jsme se seznámili se základními částmi, pojďme se ponořit a podívat se na některé konkrétní problémy App Store v macOS Catalina.

Nelze aktualizovat aplikace v macOS Catalina, podívejte se na tyto tipy

Někteří uživatelé hlásí, že pro své aplikace nemohou používat aktualizace. App Store zobrazuje oznámení o čekajících aktualizacích aplikací, ale když kliknete a pokusíte se aktualizace zpracovat, zobrazí se výzva k přihlášení a po zadání přihlašovacích údajů se nic nestane.

Nejlepším řešením, jak tento problém vyřešit, je odhlásit se a poté se znovu přihlásit.

  • Klikněte na > Předvolby systému> Apple ID
  • Vlevo vyberte Přehled
  • Klikněte na Odhlásit se…
  • Počkejte 30 sekund
  • Restartujte Mac a přihlaste se pomocí výše uvedených kroků

Nyní se pokuste přihlásit do Mac App Store.

Pokud jste přihlášeni k aplikaci Apple Music nebo podcast nebo TV, odhlaste se z ní pomocí položky nabídky „Účet“ v horní části. Přihlaste se zpět do aplikace a poté zkuste vstoupit do Mac App Store a zkontrolujte, zda se můžete přihlásit a použít aktualizace aplikace.

Aktualizujte aplikace prostřednictvím terminálu

Aktualizujte pomocí terminálu! Terminál nainstaluje vaše aktualizace ručně a až budete hotovi, restartujte a znovu zkontrolujte Mac App Store. Takže otevřete Terminál (Aplikace> Nástroje> Terminál) a zadejte: softwareupdate -i -aa zkontrolujte, zda to funguje.

Nelze nainstalovat nové aplikace na macOS Catalina, opravit

Pokud máte problémy s instalací nových aplikací na macOS Catalina, je pravděpodobné, že je to pravděpodobně kvůli novým změnám zabezpečení v macOS Catalina. Napsali jsme podrobný příspěvek, který se zabývá touto problematikou. Zkontrolujte prosím, zda to vaší situaci pomůže. To platí zejména pro aplikace třetích stran, které se pokoušíte stáhnout z internetu. Vylepšený modul Gatekeeper v novém macOS Catalina může těmto aplikacím bránit v instalaci.

  Mac App Store prázdná obrazovka a další problémy v macOS Catalina

  Pokud se vám zobrazí obrazovka bankovního obchodu s aplikacemi nebo vaše aplikace v obchodě s aplikacemi jednoduše zamrzne nebo dojde k dočasnému zhroucení systému macOS Catalina, podívejte se na následující tipy.

  Jeden trik, který v minulosti fungoval při řešení zvláštního chování v obchodě s aplikacemi pro Mac, je změna systémového data a času.

  Změňte své časové pásmo na jiné místo, restartujte Mac a poté se vraťte zpět > Předvolby systému> Datum a čas a vybrané Nastavit časové pásmo automaticky podle aktuální polohy.

  Změňte čas a datum systému

  Vymažte soubory mezipaměti App Store z MacBooku a zkontrolujte

  Pokud pro vás změna systémového data a času nefungovala, můžete zkusit obnovit soubory mezipaměti obchodu s aplikacemi na vašem MacBooku, restartovat a poté spustit App Store.

   • Ukončete aplikaci App Store na počítači Mac, pokud ji máte otevřenou.
   • Spusťte aplikaci Finder
   • Klikněte na Přejít a poté Přejít na ... a zadejte „~ / Library / Cache /“

    Přetáhněte tyto složky na plochu. Pokud to funguje, můžete je přesunout do koše

   • Přetáhněte následující soubory z této složky na plochu
     • com.apple.appstore
     • com.apple.appstoreagent
   • Restartujte MacBook a poté otevřete App Store a zkontrolujte

  Obnovte mezipaměť přijatých certifikátů a zkontrolujte

  Někdy vám tyto staré certifikáty brání v přístupu k Mac App Store. Postupujte podle pokynů k odebrání těchto souborů a poté zkontrolujte, zda máte přístup a používání App Store v macOS Catalina.

  • Otevřete Vyhledávač> Přejít> Přejít do složky
  • Do vyhledávací lišty Přejít na složku zadejte / var / db / crls /
  • Zlikvidujte soubory crlcache.db a ocspcache.db
  • Na výzvu zadejte heslo správce
  • Restartujte systém a zkontrolujte, zda App Store funguje

  Aktualizujte nebo přeinstalujte macOS pomocí kombinované aktualizace

  Mnoho našich čtenářů doporučuje aktualizovat váš Mac pomocí kombinované aktualizace namísto aktualizace prostřednictvím Software Update v System Preferences.

  Pokud vás zajímá, co sakra je kombo aktualizace a v čem se liší od běžné aktualizace?

  • Kombinovaná aktualizace pro macOS nebo OS X (kombinace) obsahuje všechny změny od původního vydání této hlavní verze systému macOS nebo OS X. Kombinované aktualizace můžete použít k aktualizaci systému macOS z jakékoli verze v rámci této hlavní aktualizace.
  • Pravidelná aktualizace systému macOS je delta aktualizací a obsahuje pouze soubory, které se od poslední aktualizace změnily. Pomocí aktualizací delta můžete aktualizovat pouze macOS z předchozí verze macOS.

  Kombinovaná aktualizace je výjimečná tím, že má tendenci opravovat základní problémy JAKÉKOLI z předchozích aktualizací.

  Dokonce můžete přeinstalovat kombinovanou aktualizaci na Macu, abyste opravili problémy - i když tento Mac již používá nejnovější verzi macOS. Před spuštěním jakékoli aktualizace se ujistěte, že zálohujete - delta nebo combo!

  Kombinované aktualizace najdete na webu Apple pro stahování - nikoli prostřednictvím funkce Aktualizace softwaru v Předvolbách systému.

  Na stránce stahování společnosti Apple najdete kombinované aktualizace pro macOS a OS X.

  Vytvořte na svém Macu nového uživatele správce

  Skvělým způsobem, jak identifikovat problémy s vaším účtem, je vytvořit ve svém počítači Mac jiného uživatele správce a poté vyzkoušet Mac App Store.

  1. Na počítači Mac zvolte Nabídka Apple> Předvolby systému> Uživatelé a skupiny

   Předvolby systému Mac Uživatelé a skupiny

  2. Klikněte na ikonu ikona zámku odemknout
  3. Potvrďte zadáním jména a hesla správce
  4. Vyber Tlačítko Přidat pod seznamem uživatelů
  5. V nabídce Nový účet zvolte Správce jako váš typ uživatele
   1. Správce může přidávat a spravovat další uživatele, instalovat aplikace a měnit nastavení
   2. Zadejte celé jméno nového uživatele a název účtu
   3. Vytvořte heslo a poté jej znovu ověřte
   4. Nastavit nápovědu k heslu, aby si ho uživatel pamatoval
   5. Klepněte na Vytvořit uživatele
  6. Jakmile vytvoříte nového uživatele správce, odhlaste se od aktuálního uživatele a přihlaste se k novému uživateli a nastavte jej
  7. Zkuste otevřít Mac App Store v tomto novém uživatelském účtu
  8. Pokud Mac App Store stále nefunguje, zkuste použít jiné Apple ID nebo vytvořit nové Apple ID a otestovat

  Zabalit

  Doufáme, že se vám pomocí tohoto průvodce řešením problémů podařilo vyřešit některé problémy App Store v systému macOS Catalina. Pokud máte jakékoli dotazy nebo pokud se chcete podělit o tip nebo trik, který pro vás pracoval, dejte nám prosím vědět v komentářích.

  Tipy pro čtenáře

  • Čtenář Terence navrhuje resetovat klíčenky vašeho Macu. Přejít na Keychain Access. Vyberte předvolby a resetujte výchozí klíčenky - jediná věc, která fungovala pro Terence
  • Zkuste vytvořit nového uživatele správce a zjistěte, zda s tímto novým uživatelem můžete otevřít App Store. Pokud ano, možná budete chtít přesunout staré uživatelské složky a soubory do tohoto nového uživatele a místo toho pokračovat v práci s novými přihlašovacími údaji správce.
  • Vytvořil jsem nového uživatele s novým Apple ID - to je to, co pro mě nakonec fungovalo
  • Odpojil jsem se / znovu připojil k iMessage a bam! Bílá obrazovka App Store byla pryč!

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found