Novější telefony iPhone podporují rychlé nabíjení - zde je přístup

Možná to nevíte, ale u novějších telefonů iPhone je rozdíl mezi nabíječkou a nabíjecím kabelem, které používáte. Rychlé nabíjení iPhone funguje již od iOS 11.2 v té či oné podobě.

Co se týče způsobů zapnutí vašeho telefonu Apple, největší novinkou pro iPhone 8, 8 Plus a X bylo přidání bezdrátového nabíjení. To je užitečná funkce, ale ve skutečnosti to nebyl celý příběh.

Nejnovější iPhony společnosti Apple skutečně podporují rychlé nabíjení. Podle definice společnosti to znamená, že můžete získat až 50% poplatek za pouhých 30 minut.

K přidání této technologie bohužel existuje výhrada. Tady je to, co potřebujete vědět, abyste získali co nejrychlejší nabíjení. Cha

Rychlé nabíjení Není Zahrnuto, technicky

IPhone 8, 8 Plus a X jsou dodávány se všudypřítomným 5W napájecím adaptérem Apple a standardním kabelem USB typu A na Lightning.

Ani jedno z těchto doplňků vám neumožňuje rychle nabít iPhone. Je to proto, že schopnost rychlého nabíjení je výsledkem specifikace USB-C Power Delivery. A zatímco novější zařízení MacBook přešla na Thunderbolt 3 (který je založen na USB typu C), řada iPhonů od Apple nikoliv.

Jinými slovy, podobně jako u bezdrátového nabíjení, budete pro přístup k této funkci muset zakoupit samostatně prodávané příslušenství.

Jak získat rychlé nabíjení

Funkce rychlého nabíjení nového iPhonu má dvě součásti: kabel a napájecí adaptér.

Kabel

Chcete-li používat rychlé nabíjení, musíte si koupit kabel USB-C až Lightning.

V současné době se jedná o maloobchod za přibližně 25 $ za 1metrovou verzi a 35 $ za 2metrovou verzi.

 • Kabel Apple USB-C na Lightning (1 metr)
 • Kabel Apple USB-C na blesk (2 metry)

A než začnete uvažovat o kabelu třetí strany, měli byste si uvědomit, že důrazně doporučujeme koupit kabel Apple první strany.

USB-C je standard otevřeného zdroje, ale Apple pevně ovládá druhý konec portu: standard Lightning. Nedovoluje výrobcům třetích stran oficiálně vyrábět kabely Lightning, takže jakýkoli kabel, který si vezmete, bude pravděpodobně knockoff.

Mluvíme o technologii, která poskytuje spoustu poplatků za velmi krátkou dobu. Opravdu nechcete riskovat poškození svého drahého iPhonu, jen abyste ušetřili pár babek.

Adaptér

Pro rychlé nabíjení budete také potřebovat napájecí adaptér (neboli „power brick“), který je výkonnější než standardní 5W.

Naštěstí na rozdíl od kabelu zde máte o něco větší flexibilitu.

Nejlevnější nabíječkou Apple první strany, která vám umožní přístup k rychlému nabíjení, je 29W USB-C nabíječka. V zásadě je to nabíječka pro MacBook. Jeden si můžete vyzvednout za 49 $ na webu společnosti Apple. Nebo už jeden můžete mít.

 • 29W napájecí adaptér Apple USB-C

V tomto okamžiku stojí za zmínku, že byste mohli použít nabíječku jiného výrobce (ale ne kabel). Opět bychom to nedoporučovali jako první volbu, ale pokud chcete ušetřit pár dolarů, je to možnost.

Opět ale nestojí za to riskovat, aby váš iPhone ušetřil pár dolarů. Pokud se rozhodnete pro nabíječku jiného výrobce, zkontrolujte recenze a využijte větší značku, které důvěřujete.

 • Napájecí adaptéry USB-C na Amazonu

Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je získat nabíječku, která je alespoň v rozsahu 27 W +, nebo ta, která konkrétně tvrdí, že podporuje rychlé nabíjení USB-C.

(Pomalejší, ale levnější) alternativa

Samozřejmě, pokud nejste ochotni utratit peníze kolem 74 $ za odemčení schopnosti rychlého nabíjení iPhonu, za zmínku stojí alternativa.

Není to tak rychlé a skutečně nevyužívá specifikaci rychlého nabíjení iPhone 8 a X, ale nabíjí se rychleji než 5W napájecí cihla.

Standardní 12W napájecí adaptér dodávaný s novými modely iPadů je stále poměrně rychle nabitý. Podle některých výsledků testování je mezi ním a možností 74 $ jen asi 15minutový rozdíl.

Bonusem je, že jeden z nich už můžete ležet. Pokud ne, jde pouze o 19 dolarů od společnosti Apple - a můžete použít standardní kabel USB-A dodávaný s vaším iPhone. To vám při skutečné metodě rychlého nabíjení ušetří dobrých 55 $.

 • Apple 12W USB napájecí adaptér

Srovnání metod rychlého nabíjení iPhone

Opravdu to stojí za to utratit peníze navíc za rychlé nabíjení? To záleží na vás, ale můžeme vám poskytnout fakta o rychlostech nabíjení.

Několik dalších technologických prodejen, včetně MacRumors a AppleInsider, provedlo v této oblasti vlastní testy. Zde je zhruba to, co našli.

 • Kabel USB-C k blesku a 29W nabíječka. Dosáhnete 50% nabití za 30 minut. Plně nabitý za 1 hodinu a 30 minut.
 • Standardní kabel USB a 12W nabíječka. Dosáhl 50 procent za 45 minut. Plně nabitý za 1 hodinu, 45 minut.
 • Standardní kabel USB a 7,5 W bezdrátová nabíjecí podložka. Dosáhl 50 procent přibližně za 1 hodinu a 15 minut. Plně nabitý přibližně 2 hodiny a 30 minut.
 • Standardní kabel USB a napájecí kabel 5 W. 50% nabití bylo dosaženo za 1 hodinu a 15 minut. Plně nabitý přibližně 2 hodiny a 30 minut.
 • Kabel USB-C zapojený do iMacu. Dosáhnete 50% nabití za 45 minut. Plně nabitý přibližně 1 hodinu a 50 minut.
 • Standardní kabel USB zapojený do iMacu. Dosáhnete 50% nabití přibližně za 1 hodinu. Plně nabitý za 2 hodiny a 15 minut.

Jak jsme si poznamenali výše, standardní kabel USB typu A a 12W napájecí panel iPad Pro jsou jen o něco pomalejší než skutečné rychlé nabíjení přes USB Type-C. To je dobré pro uživatele, kteří mají kolem sebe 12W adaptér.

Faktem ale zůstává, že novější iPhony podporují skutečné rychlé nabíjení - to naznačuje, že je pravděpodobně jen otázkou času, než to příslušenství, které se dodává s iPhony, stihne.

Rychlé nabíjení iPhone nefunguje? Žádné dvojité pípnutí?

Když jsme vydali iOS 11.2, vyzkoušeli jsme rychlé nabíjení. Nejběžnějším problémem, který jsme slyšeli kolem rychlého nabíjení, který nefunguje od našich čtenářů, je problém dvojitého pípnutí.

Rychlé nabíjení obvykle začíná, když jsou baterie téměř vybité. To je, když uslyšíte dvojitý zvuk při připojení 29 W nabíječky a kabelu USB-C / Lightning. (Obvykle, když je baterie nižší než 20 - 25%)

Nejlepším zážitkem s rychlým nabíjením bylo dosud použití 29W nabíječky Macbook + USB-C na bleskový kabel. V tomto scénáři funguje nejlépe kabel Apple USB-C na Lightning.

Mějte na paměti, že rychlé nabíjení se automaticky zpomalí, když procento nabíjení dosáhne 80%. Nejedná se o chybu této funkce.

V systému iOS 12 Beta dvojitý ding chyběl mnoha uživatelům, i když k rychlému nabíjení došlo. Nabité na 50% do 30 minut bez problémů. Pokud vám chybí dvojitá pípnutí u iOS 12 Beta, nemusí to být problém.

Zde je několik kroků, které můžete vyzkoušet

 • Odpojte kabel USB-C od Lightning od napájecí cihly Apple. Připojte napájecí cihlu do zásuvky.
 • Počkejte 1 minutu.
 • Připojte konektor C do napájecí cihly. Zatím nezapojujte bleskový konektor do telefonu. Nechejte kabel zapojený a počkejte 1 minutu.
 • Nyní připojte bleskový konektor k telefonu.

Mnoho čtenářů zjistilo, že výše uvedené kroky přinesly zvuk dvojitého zvuku.

Většina problémů s rychlým nabíjením souvisí s vadnými kabely na rozdíl od nabíječky.

Zkontrolujte kabelové koncovky a zkontrolujte, zda nedochází k oxidaci. Možná budete chtít kabely vyměnit, pokud zjistíte jakékoli opotřebení.

Další problém, který může způsobit, že rychlé nabíjení nebude fungovat, souvisí s iPhone samotný nabíjecí port.

Možná budete muset vyčistit nabíjecí port. Jedno základní pravidlo, které používáme, je, že kdykoli Apple vydá významnou aktualizaci pro iOS, načasujeme čištění portů a zařízení a nepodstatných aplikací. Udržování vašich idevices ve špičkové formě se stává spíše zvykem údržby.

Nakonec zapněte režim Letadlo na iPhonu při nabíjení zařízení. To opravdu pomáhá při rychlejším nabíjení.

Doufáme, že vám tento článek pomohl. Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky