Jak získat instalátory starých verzí macOS přímo od společnosti Apple

Společnost Apple z jakéhokoli důvodu ztěžuje hledání instalačních programů pro starší verze systému macOS. Ale i když je to obtížné, stále je to zcela možné.

To může být obzvláště relevantní informace kvůli nedávnému vypršení platnosti bezpečnostního certifikátu v říjnu. Ale trochu se k tomu dostaneme. Tady je to, co potřebujete vědět o hledání starého obrazu instalačního programu pro macOS, proč je možná budete potřebovat, a několik tipů, jak je do budoucna sbírat.

Proč byste potřebovali staré instalační programy pro macOS?

Staré instalační programy pro macOS lze použít k různým účelům, včetně vytváření zaváděcích jednotek USB.

Existuje řada důvodů, proč je dobrý nápad zachovat si starší instalační program pro macOS, ale většina z nich je celkem technická. Pokud spadáte do kategorie, kde potřebujete starou verzi systému macOS, budete to vědět. (Tento seznam může zahrnovat správce systému, bezpečnostní profesionály, vývojáře atd.)

Nejnetechnickým důvodem, proč potřebujete starší verzi systému macOS, je jednoduše aktualizovat starší stroj. Ne každý Mac ve volné přírodě je schopen provozovat macOS Catalina.

Ve skutečnosti, pokud máte obzvláště starý Mac, který sbírá prach a chcete jej aktualizovat, může být docela obtížné najít nejnovější verzi systému MacOS, kterou lze spustit.

Možná budete v pořádku, když to necháte s verzí, která aktuálně běží. Ve většině případů je ale vhodnější spustit novější verzi systému macOS (nebo nejnovější možnou verzi).

Starý instalační obraz je také neuvěřitelně užitečný, pokud jste odkázáni na 32bitové aplikace a dosud jste neaktualizovali na macOS Catalina.

Jak jsme již popsali dříve, virtuální počítač Mac můžete skutečně nastavit pomocí virtualizační aplikace, jako je VirtualBox. Můžete například nastavit macOS Mojave na virtuálním počítači a pokračovat v používání 32bitových aplikací - i když na hostitelském počítači Mac běží Catalina.

Proč to získat přímo od společnosti Apple?

Ale počkejte, dalo by se říct. Kdykoli byste se museli rozhlížet a zkusit najít odkaz Apple na starý instalační program pro MacOS, když jednoduše najdete perfektně dobrý na webu třetí strany?

Jedním slovem: protože tyto odkazy třetích stran pravděpodobně nejsou bezpečné.

Existují nepochybně naprosto dobří lidé, kteří publikují staré instalační obrázky macOS bez absolutně žádného zákeřného úmyslu. Problém je v tom, že je těžké - ne-li nemožné - vědět, zda spadají do tábora nebo do tábora špatných herců.

Z tohoto důvodu stojí za to vzdát se jakéhokoli odkazu ke stažení od jiného výrobce a vynaložit další úsilí na nalezení odkazů přímo od společnosti Apple. Tímto způsobem budete mnohem bezpečnější před jakýmkoli typem škodlivého softwaru, spywaru nebo jiných potenciálních útoků.

Jak najít staré instalační programy pro macOS

Od psaní tohoto článku si stále budete moci stáhnout MacOS Mojave nebo High Sierra z App Store.

Jak jsme již zmínili, Apple se dlouho snažil skrývat staré instalační obrázky macOS. Jsou k dispozici, jen je není snadné najít.

Zatímco staré instalační obrázky byly technicky v App Store, Apple podnikl kroky, aby je skutečně skryl, aby je nebylo možné zjistit pomocí vyhledávání.

Jediným způsobem, jak se k nim dostat, bylo v minulosti sledovat přímé odkazy skryté v různých dokumentacích podpory Apple. Apple však nedávno naznačil, že mění způsob, jakým hostuje staré instalátory macOS.

Nejprve zkontrolujte Mac App Store

U macOS Mojave a macOS High Sierra klepnutím na poskytnutý odkaz otevřete Mac App Store a zkontrolujte, zda jsou tyto dvě verze stále k dispozici.

Pokud ne, najdete zde přímé odkazy na weby společnosti Apple ke stažení Sierra, High Sierra a Mojave zde.

Aktualizace nebo aktualizace na macOS Catalina již?

Přinejmenším doporučujeme stáhnout instalační program Mojave. To pravděpodobně přijde vhod pro celou řadu lidí, od uživatelů závislých na 32bitových aplikacích až po uživatele starších počítačů Mac, kteří chtějí aktualizovat, ale vyhýbají se macOS Catalina.

Jak získat instalační program pro starší verze systému macOS a OS X

Pokud Apple vytáhl odkazy pro macOS Sierra, macOS El Capitan a macOS Yosemite z Mac App Store, stále existuje několik způsobů, jak najít verzi macOS nebo Mac OS X, kterou potřebujete.

Navštivte hlavní stránku podpory Apple a vyhledejte

Nejjednodušší je přejít na stránku podpory společnosti Apple a poté vyhledat reflektor pro požadovanou verzi macOS nebo OS X.

Znění je důležité, zadejte tedy „Jak upgradovat na (vyplňte potřebnou verzi pro MacOS nebo OS X)

Přejděte na stránku společnosti Apple ke stažení

I když je mnoho z těchto instalačních programů ještě hlouběji skrytých, stále se nacházejí v temném koutku webu společnosti Apple: na stránce Stahování.

Ještě starší verze systému macOS najdete na dobře skryté stránce Stahování společnosti Apple.

Zde můžete skutečně najít verze systému macOS staré jako Mac OS X Tiger od roku 2005. Nevíme, jestli to funguje, ale je tam, pokud to potřebujete.

Pro většinu lidí jsou pravděpodobně nejužitečnější verze macOS jako Mojave, High Sierra a Sierra a také verze OS X jako Yosemite, El Capitan a Sierra. Jakmile se stránka otevře, přejděte dolů do sekce Stažení a vyhledejte příslušnou možnostPokud stále potřebujete macOS / OS X, použijte tento odkaz App Store.Klepnutím na tuto výzvu otevřete Mac App Store, kde si můžete stáhnout konkrétní verzi.

verze pro macOS

  Verze OS X

   Několik věcí k poznámce

   Před stažením nebo instalací jakýchkoli starých obrázků systému macOS je třeba mít na paměti několik věcí.

   • Nezapomeňte mít na paměti osvědčené postupy. Zkontrolujte, které verze systému macOS může váš starší Mac spustit. Před aktualizací nezapomeňte zařízení zálohovat - nejlépe několikrát.
   • Není cesty zpátky. Můžete nainstalovat novější verzi systému macOS nad starší verzi. Ale nefunguje to naopak. Neexistuje způsob, jak nainstalovat starší macOS na novější. Pokud to potřebujete, budete muset Mac úplně vymazat a nainstalovat starší verzi.
   • Odkazy se mohou změnit. I když společnost Apple zpřístupnila starší verze systému macOS, neexistuje žádná záruka, že nakonec nevytáhne starší verzi systému macOS (nebo je ještě obtížnější najít). Pokud potřebujete instalační obrázky, pak stojí za to pokračovat a stáhnout si je hned teď.
   • Pokud váš Mac používá OS X Mavericks a výše. Můžete upgradovat přímo na macOS, nemusíte nejprve aktualizovat verzi svého OS X. Pokud používáte Lion (10.7) nebo Mountain Lion (10.8), budete muset nejprve upgradovat na El Capitan (10.11) a poté na MacOS.

   Proč po říjnu 2019 budete pro nové aktualizace potřebovat nové instalační obrázky pro macOS

   Jak vidíte, poslední bezpečnostní certifikát společnosti Apple vypršel 24. října.

   Pravděpodobně existuje spousta lidí, kteří v minulosti nasbírali řadu instalačních obrázků pro macOS. Bohužel, jak jsme již dříve zmínili, tyto obrázky jsou nyní k ničemu.

   Zpět 24. října 2019 vypršela platnost bezpečnostních certifikátů pro zabití starých verzí macOS. V zásadě to znamená, že tyto staré verze systému macOS již nebudou fungovat. To je škoda, ale můžete s tím něco udělat.

   Zatímco staré instalační obrázky macOS jsou nyní k ničemu, jakýkoli instalační obraz, který si stáhnete z Apple po 24. říjnu, bude mít nové bezpečnostní certifikáty.

   Naštěstí Apple obnovil certifikáty pro jakýkoli starý instalační obraz macOS, který nabízí. Platnost certifikátů bohužel znovu vyprší. Výhodou je, že jejich platnost nevyprší až do roku 2029. Budete si tak moci užívat desítky let staré zábavy s instalací macOS.

   (Poznámka: Nainstalované verze systému macOS budou i nadále fungovat dobře. S problémy se setkáte pouze u instalačních programů.)

   Zřeknutí se odpovědnosti před instalací čehokoli

   Se vším, co bylo řečeno, stojí za to zdůraznit, že většina lidí nebude potřebovat starou zásobu instalačního programu pro macOS. Pravděpodobně ani nebudou muset aktualizovat na starší verzi macOS.

   Nedoporučujeme se pokoušet nainstalovat jakoukoli starou verzi systému macOS na každodenní ovladač Mac, pokud to opravdu nepotřebujete. Pokud opravdu chcete prozkoumat starou verzi systému Mac, použijte sekundární notebook nebo virtuální stroj.

   Pokud je váš Mac schopen provozovat macOS Catalina, důrazně doporučujeme provést aktualizaci na tuto verzi macOS. (Pokud nepotřebujete 32bitové aplikace, v takovém případě byste si měli nainstalovat macOS Mojave.)

   Pokud váš Mac nepodporuje Catalinu a vy jste se roky neaktualizovali, doporučujeme prozkoumat, s jakými verzemi macOS je kompatibilní, a aktualizovat na nejnovější.

   Pokud máte jakékoli dotazy nebo další tipy, dejte nám vědět v komentářích níže.

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found