Kde je Dark Mode pro iOS?

Zastavte lisy! Tmavý režim pro iOS a iPadOS konečně a oficiálně dorazil! A pro mnohé to stálo za to čekat. Proč? Protože iOS / iPadOS Dark Mode je velkolepý. Dává nám krásné a dokonce dramatické tmavé barevné schéma, které vypadá úžasně napříč aplikacemi a prostředími. Navíc je to pro oči mnohem jednodušší v prostředí se slabým osvětlením a při procházení v noci.

A pro lidi s OLED obrazovkami, jako jsou iPhone XS, iPhone X, má Dark Mode další výhodu: šetří část vaší drahocenné výdrže baterie. Je to proto, že kdykoli se na obrazovce zobrazí skutečná černá, pixely na OLED iPhonu se vypnou a následně nespotřebovávají mnoho energie z baterie.

Na iOS Dark Mode jsme čekali dlouho

Představení Dark Mode nepochybně vyvolalo úsměv na tváři mnoha fanoušků Apple! My, iPhone, iPad a iPod uživatelé o tuto funkci už léta prosíme! Dobrou zprávou pro nás iPhone a iPad je to, že tmavý režim konečně udělal řez v iOS 13 a iPadOS!

Bylo jen otázkou času, kdy Apple vydá oficiální temný režim pro iOS

Je ale docela překvapivé, že se tak vyhledávaná funkce dostala nejprve na Mac. V dnešní době má Apple tendenci soustředit se na přidávání nových funkcí do iOS dříve než jakýkoli jiný produkt Apple. Za posledních několik let se na iPhonu poprvé objevilo mnoho nových funkcí Macu. Temný režim je tu ale pro nás všechny!

Zobrazují se aplikace třetích stran také v tmavém režimu?

Vývojáři aplikací bohužel musí povolit podporu tmavého režimu. Tmavý režim není výchozí vzhled pro všechny aplikace - pouze pro aplikace Apple, když jej povolíte.

Většina vývojářů aplikací však do svých aplikací povoluje temný režim, takže byste neměli čekat příliš dlouho, než bude temný režim k dispozici téměř v jakékoli aplikaci, kterou chcete!

Chcete tmavý režim pro starší verze iOS?

Pokud stále používáte iOS 12 a starší verzi, stále existují způsoby, jak dnes na iPhonu získat polotmavý režim (pro lidi s iOS 12/11 a do určité míry 10.)

Povolení tmavého režimu je v iOS 13+ a iPadOS snadné!

 • Jít do Nastavení> Displej a jas
 • Klepněte naTemný přepnout do temného režimu - to je ono!

Nastavte plán pro temný režim

 • Chcete-li povolit tmavý režim při slabém osvětlení (například při západu slunce), zapněte jejAutomatický pro automatické zapnutí tmavého režimu při západu slunce a světelného režimu při východu slunce
 • Můžete také vytvořit vlastní plán, kdy chcete povolit temný režim

Nastavte citlivou tapetu na světlý nebo tmavý režim

Přidaná funkce iOS 13 a iPadOS zahrnuje způsob, jak upravit jas tapety na obrazovce v závislosti na okolních světelných podmínkách a na tom, zda používáte tmavý nebo světlý režim. Jmenuje se to Tapeta Dark Appearance Dims

Jak ztlumit tapetu iPadu, iPhonu a iPodu

 • Jít doNastavení> Tapeta
 • Zapnout Tapeta Dark Appearance Dims-a je to!
 • Tato funkce nefunguje, když je aktivován režim nízké spotřeby

Jaký je účel Dark Mode a proč je tak speciální?

Mnoho lidí je posedlých temným režimem pro iOS!

Ale proč?

Tmavý režim odstraní všechna bílá a jasná pozadí, která dosud byla standardním vzhledem pro mobilní obrazovky a aplikace, a nahradí jej tmavým a černým pozadím.

Černý text se změní na bílý nebo světle zbarvený text.

A co je nejdůležitější, tmavý režim je pro vaše oči lepší!

Pro většinu z nás je snazší číst a dívat se na obsah v temném režimu, zejména v noci a v podmínkách slabého osvětlení.

U nejnovější řady telefonů iPhone s obrazovkou OLED zvyšuje tmavý režim také výdrž baterie - něco, co vždy chceme!

Tmavý režim pro macOS?

Jsem si jistý, že jsem nebyl jediný, kdo byl překvapen, když Apple předvedl Dark Mode během keynote WWDC 2018 na Macu s macOS Mojave místo iOS.

Tato nová funkce dynamického tmavého režimu umožňuje, aby se obraz vašeho počítače Mac dynamicky upravoval podle jasu a barevných tónů se změnami denního světla dostupnými v místnosti nebo prostředí.

Vyzkoušejte tento nový dynamický tmavý režim pro macOS Mojave a Catalina! Je to prostě úžasné.

Telefony řady iPhone X jsou připraveny na režim Dark Mode!

Když byly vydány iPhone X a XS, Dark Mode vypadal jako samozřejmost pro iOS 12, protože oba používají OLED obrazovku a černé na displeji vypadají neuvěřitelně.

Na rozdíl od LCD obrazovek starších modelů a iPhonu XR se u OLED obrazovek černé pixely vůbec nerozsvítí, takže nedochází k vybíjení baterie, které by temný režim u starších typů obrazovek vyžadoval!

Nyní, když máme telefony řady iPhone X, jako jsou XS a XR, jsme opravdu očekávali vydání temného režimu dříve než iOS13 - a jsme upřímně překvapeni, že Apple jej nespustil se všemi těmito novými telefony.

Při pohledu na XS a XS Max tyto telefony jen prosí o tmavý režim! Zdá se, že jsou na to postaveni.

iOS 12 naznačil temný režim pro budoucí aktualizace

Ukázalo se; ne všechny naděje nebyly ztraceny pro Dark Mode v iOS. Vývojáři objevili v beta verzi iOS 12 některé podrobnosti, které naznačují, že Dark Mode může na iOS 13 přijít později v tomto roce.

iOS 12 již obsahuje některé tmavé prvky. Ovládací prvky médií na uzamčené obrazovce jsou například průsvitná černá místo bílé.

A pokud dáváte pozor, všimnete si, že stejné černé průsvitné pozadí se zobrazuje v Control Center v iOS 11. Zdá se, že Apple podniká pomalé kroky k plnohodnotnému temnému režimu.

A jednou se všechny tyto fámy ukázaly jako pravdivé, když Apple vydal Dark Mode pro iOS 13 a iPadOS. A plně očekáváme, že v nadcházejících měsících budeme mít novou fantastickou řadu OLED telefonů iPhone.

Stále držíte starší iOS 12 nebo starší?

Pokud používáte starší verzi iOS, naučte se, jak na vašem iPhonu nebo iPadu vytvořit kvazi-tmavý režim (tzv. Smart Invert) pomocí technik uvedených v tomto článku.

Trochu o inteligentním převrácení

Pamatujte, že Smart Invert není skutečný temný režim. Zobrazuje kontrasty aktuálních barev iPhonu.

Spíše než ukázat bílé pozadí změní funkce Smart Invert bílou barvu na černou a některé další barvy se změní na její opak na barevném kolečku. Funkce Smart Invert však stále zobrazuje některé obrázky a zejména mnoho videí jako barevné negativy.

Chcete-li zapnout inteligentní inverzi, přejděte naNastavení> Obecné> Usnadnění> Zobrazit ubytování> Invertovat barvy> Inteligentní inverze.

Není to dokonalé, ale dokud neaktualizujete na iOS13 nebo iPadOS, je toto řešení skutečnou možností tmavého režimu pro starší verze iOS a bude to muset udělat! Promiňte lidi!

P.S. Pokud jste nevyzkoušeli aplikaci, která již podporuje skutečné temné téma, přicházíte o.

Nezapomeňte si prohlédnout temný režim ve službě Facebook Messenger!

iOS12 a starší nemusí mít tmavý režim pro iOS, ale máme poměrně málo aplikací, které nabízejí tmavý režim, včetně nedávného přidání Facebook Messenger.

Tmavý režim Messenger od FB nabízí pozadí bílého textu na černém pozadí - skvělé pro čtení v noci a při slabém osvětlení!

Ve skutečnosti je ale aktivace tmavého režimu v Messengeru trochu proces (nebo trik - podle toho, jak se na něj díváte).

Jak získat tmavý režim ve službě Facebook Messenger

 1. V App Storu vyhledejte aktualizaci služby Facebook Messenger a aktualizujte ji, pokud je k dispozici
 2. Otevřete Messenger
 3. Vyberte přátele, kterým chcete poslat zprávu NEBO si je pošlete sami sobě (to také funguje!)
 4. Klepněte na emodži
 5. Přejděte a najděte emoji půlměsíce
 6. Pošlete tomuto příteli emodži půlměsíc - jen sám o sobě
 7. Po odeslání klepněte v chatu na emodži měsíce
 8. Pokud je to ve vašem účtu aktivní, uvidíte několik měsíců padajících z horní části obrazovky a následuje výzva Našli jste temný režim
 9. Ve výzvě klepněte na Zkuste to v Nastavení
 10. Klepněte na Temný režim
 11. Potvrďte klepnutím na Hotovo

Nedostáváte možnost Dark Mode v aplikaci Facebook Messenger?

 1. Ujistěte se, že jste emoji půlměsíce nezahrnuli do jiného textu, musíte je odeslat sami!
 2. Pokud to nefunguje, zavřete aplikaci Messenger
  1. Na zařízeních bez tlačítka Domů přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru a mírně se pozastavte ve středu obrazovky
  2. U zařízení s tlačítkem Domů zobrazíte své naposledy použité aplikace poklepáním na tlačítko Domů
  3. Přejetím doprava nebo doleva vyhledejte aplikaci Messenger
  4. Chcete-li aplikaci zavřít, přejeďte prstem nahoru v horní části obrazovky v náhledu aplikace
 3. Restartujte zařízení
 4. Znovu otevřete FB Messenger
 5. Klepněte znovu na půlměsíc nebo znovu postupujte podle výše uvedených kroků

Někteří lidé se potřebovali odhlásit z Messengeru a znovu se přihlásit, aby to fungovalo, takže zkuste to, pokud se vám stále nedaří zobrazit Dark Mode.

Nelíbí se vám Dark Mode na Facebooku Messenger? Změňte to zpět!

 1. Otevřete FB Messenger
 2. Klepněte na svůj profilový obrázek nebo ikonu v levém horním rohu
 3. Vypněte temný režim
 4. Klepněte na Hotovo!

Dark Mode byl všude ... ale iOS!

Ano, tmavý režim je součástí většiny našich zařízení Apple. A s iOS 13 a iPadOS je to realita!

Je to standard pro Apple Watch. macOS Catalina a Mojave to mají. I Apple TV má tmavý režim.

Tmavý režim je navíc již funkcí Safari, Apple Books, Siri, Apple Music a Stocks. A temný režim je k dispozici také na rostoucím seznamu aplikací třetích stran!

Chcete-li najít aplikaci, která podporuje tmavý režim, otevřete App Store a položte tuto otázku:Přichází tato aplikace v černém?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found