Mám upgradovat na iOS 10 na iPhone 5 nebo iPhone 4

Ačkoli většina nových verzí systému iOS je zpětně kompatibilní, protože funguje se všemi předchozími modely iPhone, možná budete chtít znovu promyslet, než upgradujete svůj iPhone a iPad na novější iOS 10.

Nové funkce v systému iOS 10 jsou primárně navrženy tak, aby využívaly rychlosti procesorů v novějších modelech iPhone. Například iPhone SE sportuje nový čip A9 s koprocesorem M9 Motion podobný modelům iPhone 6 a iPhone 6S. Tyto čipové sady jsou navrženy tak, aby odolaly postupným potřebám nových funkcí systému iOS. Tyto funkce budou také úžasně rychle fungovat na iPhone 7.

Vzhledem k tomu, že se iOS v posledních několika verzích vyvíjel, přidala společnost Apple mnoho nových funkcí založených na multitaskingu a gestech. Většina z těchto funkcí bezchybně funguje u novějších modelů, zatímco u starších modelů způsobuje problémy se zpožděním a vybitím baterie.

Bude iOS 10 fungovat na mém iPhone

S iOS 10 Apple jasně odstranil podporu pro nový iOS na modelech iPhone 4. Pokud máte iPhone 4, nebudete si moci iOS 10 pro své zařízení stáhnout. iOS 10 bude k dispozici pro modely iPhone 5 a novější modely.

Je důležité si uvědomit, že váš iPhone 4S běží s čipem A5, což je 32bitový systém na čipu, na rozdíl od čipu A9, což je 64bitový čip, který má dvoujádrový čip 1,8 GHz.

Zdroj: Engadget

Pokud používáte starý iPhone k základním funkcím, jako je používání telefonu, zasílání textových zpráv, imessage a další základní funkce, možná nebudete chtít upgradovat na novější iOS. Pokud váš starší iPhone 5 dobře drží nejnovější iOS 9.3.2, můžete jej nechat v této verzi a využívat všechny funkce dostupné v iOS 9.3.2, včetně noční směny a režimu nízké baterie. Od psaní nebudou u modelů iPhone 5 k dispozici skvělé funkce, jako je „Raise and Wake“.

Pokud si však chcete iOS 10 vyzkoušet, například vyzkoušet nový iMessage s vylepšeními emodži, můžete si zkusit stáhnout nový iOS do svého iPhone. Ujistěte se, že provádíte správné zálohování iPhone pomocí iTunes. Tímto způsobem, pokud nejste spokojeni s problémy se systémem iOS 10 a chcete se vrátit zpět ke starému dobrému iOS 9.3.2, můžete to udělat snadno. Vezměte prosím na vědomí, že společnost Apple umožňuje omezené časové okno pro přechod ze starší verze iOS na váš iPhone.

Tipy pro zrychlení iPhone v systému iOS 10

Pokud jste upgradovali svůj iPhone na iOS 10 a zdá se, že většina funkcí funguje, ale ve vašem rozhraní iPhone dochází k určité pomalosti, možná budete chtít zkontrolovat tato nastavení:

Klepněte na Nastavení> Usnadnění> a přepněte možnost Omezit pohyb na Vypnuto. V části Přístupnost můžete také vypnout Zmenšit průhlednost a zvýšit kontrast. Klepněte na Nastavení> Obecné> Hledání reflektorů> Návrhy Siri. Toto nastavení můžete přepnout na Vypnuto. Nakonec proveďte vynucený restart zařízení. Nucený restart můžete provést stisknutím a podržením tlačítka Domů a tlačítka spánku / probuzení, dokud se zařízení nerestartuje a neuvidí se logo Apple.

Vzhledem k problémům, které nastaly po velké aktualizaci iOS, doporučujeme neaktualizovat iPhone 5 a počkat, až se trochu usadí prach. Než si vezmete iPhone do světa iOS 10, počkejte na první iOS 10.1. alespoň několik týdnů, jakmile bude veřejná verze zpřístupněna v září. Lepší bezpečnost než promiň!

A pokud musíte vyzkoušet nové funkce iOS 10 nebo novou skvělou hru, která funguje efektivně pouze na iOS 10 a novějším iPhone, můžete zvážit upgrade svého zařízení. Stále existují dobré nabídky pro nové modely iPhone SE a iPhone 6, což je docela slušné zařízení pro ty z vás, kteří stále sportují své modely iPhone 4S a iPhone 5.

Zde je stručné shrnutí některých nových funkcí iOS 10 a jejich významu pro starší iPhone. Kliknutím sem si můžete přečíst podrobnější výhody a nevýhody iOS 10. To bylo založeno na testování beta verze iOS.

Mám upgradovat?

Co znamenají nové funkce iOS 10 pro někoho, kdo má starší model iPhone?

Zvedněte se, abyste se probudili je jednoduchý a elegantní způsob odemknutí telefonu. To jde nad rámec funkce Touch ID, pokud jde o užitečnost. Nejste si jisti, proč společnost Apple nezpřístupnila nové iPady. ->To nebude fungovat na starších iPhonech, jako je iPhone 5, a bude omezeno na zařízení, která mají pohybový procesor M9.

Skvělá oznámení: Toto je pravděpodobně největší změna (vizuálně) v iOS 10. Ačkoli Apple zde nevytváří nic nového, ale změnu, na kterou se netrpělivě čeká. Ve všech předchozích verzích iOS je vše, co můžete s oznámeními udělat, buď otevřít, čímž se otevře hlavní aplikace, nebo je zavřít. S iOS 10 a 3-d touch nyní můžete s oznámeními na iPhone udělat mnohem víc. ->„Chlad“ bude z velké části vyžadovat 3D dotykovou funkciiPhone

Nové stylové zkratky

V iOS 10 posuňte doprava a uvidíte různé widgety, posuňte doleva a budete mít fotoaparát. Přejetím dolů zobrazíte oznamovací centrum, přejetím nahoru zobrazíte ovládací centrum. V řídicím centru uvidíte nový hudební ovladač, který funguje jako kouzlo nejen s vlastním hudebním přehrávačem iPhone, ale s jakýmkoli jiným. ->Tuto funkci v systému iOS 10 lze použít s modely iPhone 5. Při testování verze Beta jsme nenašli žádné problémy s pomalostí nebo zamrznutím atd. Tato pohodlná funkce se nám líbila na iPhonu i iPadu.

Odemkněte přejetím přejetím prstem

„Odemknutí přejetím prstem“ je pro Apple podpisem let a všichni víme, že Apple je trochu pomalý, pokud jde o uvolňování jeho funkcí. Ale zdá se, že jsme toho hodně viděli. V systému iOS 10 již funkci „odemknutí snímku“ neuvidíme. Uživatelé mohou svá zařízení odemknout prostřednictvím Touch ID nebo zadáním přístupového kódu (což bude jediná možnost pro iPhone 5 nebo starší). ->Nabídka, pokud používáte modely iPhone 5, není moc

Apple Music

Humbuk ohledně Apple Music není nový, ve skutečnosti to bylo poslední WWDC. Zdálo se, že to byl humbuk, protože aplikace nepředstavovala nic nového, jen hrstku chaotických funkcí. Tentokrát přinesl technologický gigant do aplikace trochu rozumu s jednodušším designem, chladnými barvami a řadou nových funkcí. Jednou z těchto funkcí je schopnost mít na obrazovce text právě přehrávané skladby. ->Je čas oprášit starý stroj na karaoke. Se vší vážností Apple provedl docela slušné změny v Apple Music a možná by stálo za to vyzkoušet iOS 10.

Mapy

Společnost Apple nikdy nebyla známá svou mapovou funkcionalitou. S oficiálním vydáním iOS 10 se věci pravděpodobně změní. Aplikace má nyní lepší design, úhledné animace a hledání různých bodů je nyní snadné. Abych byl upřímný, Google je stále zdaleka nejlepší věcí, která se kdy s navigačním systémem stala, ale rozdíl se určitě zmenšuje. ->Myslíme si, že v této nové verzi jsou některé dobré integrační funkce. Mapy v iOS 10 obsahují dopravní informace na trase s možnostmi alternativních tras a tras, které se vyhýbají zpoplatněným silnicím. K dispozici je dynamické zobrazení, které uživatelům umožňuje přiblížit a oddálit, aby viděli, jak vypadají dopravní podmínky před námi, a je zde možnost hledat na trase a najít na cestě benzín, jídlo, kávu atd.

Také když zaparkujete auto na rušném parkovišti, můžete si nechat Mapy zapamatovat parkovací místo, což usnadňuje vystopování vašeho vozu. Stojí za pokus!

Vzpomínky + Fotky

S novými fotografiemi společnosti Apple společnost opravdu chce, aby její uživatelé přestali používat a stahovat Fotky Google. S pomocí nového a inteligentního rozpoznávání obličeje a obrázků je nyní extrémně snadné seskupit vaše fotografie podle výletů, příležitostí, lidí atd. Tyto obrázky lze poté použít k vytvoření malého klipu s libovolnou skladbou hrající na pozadí . ->Očekává se pomalost kvůli horšímu výpočetnímu výkonu starších modelů iPhone

Všechny nové zprávy

Aplikace pro zasílání zpráv se dočká zásadního přepracování se systémem iOS 10. K dispozici bude řada nových funkcí, jako jsou textové animace, ručně psané poznámky, skvělé animace, které pokrývají celou obrazovku, větší emodži a schopnost načítat populární soubory GIF a další. Změna v aplikaci pro zasílání zpráv v iPhone byla velmi potřebná a očekávaná as vydáním iOS. ->Pokud jste fanouškem iMessage, v aplikaci iMessage se systémem iOS 10 je spousta zvonků a píšťalek. Nové emodži byste si určitě měli vzít na projížďku na vašem iPhone 5.

Skvělé 3-d dotykové zkratky

To je opravdu zajímavé; pomocí 3D dotyku nyní můžete vyvolat možnosti a widgety specifické pro konkrétní aplikaci. Můžete se například dotknout a podržet svou poštovní aplikaci na domovské obrazovce a vybrat ji a přidat do svých widgetů. Toto však pravděpodobně bude fungovat na aplikacích pouze pro Apple - přinejmenším zatím! ->Není k dispozici na modelech iPhone 5. Doufáme, že Apple udělá alternativní způsob, jak tyto zkratky pro lidi, kteří nemají 3D touch, když vydají iOS v září.

Smazat dostupné aplikace Apple

Pokud jste jedním z těch uživatelů, kteří vždy chtěli smazat konkrétní základní aplikaci, budete si iOS 10. zamilovat. Nejnovější operační systém umožní uživatelům smazat některé základní aplikace. -> To byste na svých starších modelech iPhone 5 měli být schopni bez problémů.

Celkem,

je nám jasné, že s novějšími verzemi pro iOS zavádí Apple spoustu skvělých funkcí, ale ty vyžadují, abyste svůj iPhone upgradovali na novější modely, abyste z těchto funkcí získali maximum. Určitě můžete iOS 10 vyzkoušet. Naše rada bude, že počkáte několik týdnů, než to vyzkoušíte na svých starších modelech iPhone 5. Pokud to uděláte dopředu a stáhnete a z nějakého důvodu se vám nelíbí to, co vidíte, můžete vždy přejít na starší verzi iOS 9. Vždy se můžete rozhodnout upgradovat svůj iPhone na novější model. S pověstmi o iPhone 7, které mají být vydány letos, se modely iPhone 6 stanou dostupnějšími.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found