Při opravě oprávnění ve fotkách macOS, How-To došlo k chybě

Aplikace Fotky zaznamenala v posledních několika verzích mnoho vylepšení. Některé staré problémy ze dnů iPhoto, dokud se nevrátily. Jednou z těchto chyb, se kterými se setkává mnoho uživatelů, je chybová zpráva s textem „Došlo k chybě při opravě oprávnění“ a poté se aplikace pro fotografie ukončí.

To může být velmi nepříjemné, protože problém přetrvává, i když se pokusíte spustit Mac v režimu obnovení a spustit nástroj pro opravu disku.

 • Znovu spusťte aplikaci Fotografie a okamžitě podržte klávesy Command a Option, dokud se neobjeví zpráva Opravit knihovnu
 • Otevřete aplikaci Console a vyhledejte chyby a zprávy týkající se aplikace Photos

Pokud narazíte na tento problém, lze jej snadno vyřešit pomocí pár kroků:

 • Ukončete nebo vynutí ukončení aplikace Fotky, pokud je na vašem Macbooku stále aktivní
 • zmáčkni Command + Option Keys společně a poté kliknutím na Fotky spusťte aplikaci
 • Aplikace zobrazí zprávu s požadavkem, zda by měla zahájit proces opravy. Pokračujte a potvrďte kliknutím na Opravit

 • Po zobrazení výzvy zadejte přihlašovací údaje správce
 • Tento proces trvá nějakou dobu v závislosti na tom, kolik fotografií máte v zařízení uloženo.
 • Po dokončení opětovného sestavení se aplikace s fotografiemi úspěšně spustí a vy můžete znovu zobrazit všechny své fotografie.

Pokud opravíte knihovnu, která se automaticky aktualizuje pomocí iCloud Photos, celý obsah knihovny se po dokončení opravy znovu aktualizuje pomocí iCloud.

Nepracoval? Vyzkoušejte konzolovou aplikaci pro Mac!

Pokud se vám výše uvedené kroky nepodařilo problém vyřešit, možná budete chtít hlouběji prozkoumat, co je příčinou problému.

Otevřete konzolu na počítači Mac. Aplikace / Nástroje / Konzolová aplikace.

Jakmile máte otevřenou relaci konzoly, kde můžete vidět zprávy, pokračujte a zkuste znovu otevřít aplikaci Fotky.

Zkontrolujte zprávy konzoly, zda neobsahují chyby nebo problémy s aplikací Fotky. Podívejte se, zda nenajdete další stopy.

Je pravděpodobné, že vynucení procesu opravy v aplikaci váš problém vyřeší a aplikaci budete moci spustit bez jakéhokoli škytavku.

Tipy pro čtenáře

 • Zkuste spustit v nouzovém režimu stisknutím klávesy Shift při restartování nebo zapnutí napájení - vyřešilo to mé problémy s aplikací Photos opravující svá oprávnění
 • Zkontrolujte, zda vám hlavní knihovna aplikace Photos umožňuje čtení a zápis. Přejděte do knihovny fotografií a klikněte pravým tlačítkem myši nebo klikněte pravým tlačítkem myši a výběrem možnosti Získat informace zobrazte informační okno. Přejděte dolů na Sdílení a oprávnění a zkontrolujte, zda je pod vaším uživatelským jménem uveden jako Číst a psát. Pokud ne, změňte tato oprávnění na čtení a zápis
 • U starších systémů Mac OS X opravte svá oprávnění k disku: otevřete Disk Utility (/ Applications / Utilities), vyberte pevný disk a vyberte oprávnění k opravě
 • To je to, co pro mě fungovalo. Otevřel Terminál, přešel do knihovny fotografií a změnil majitele na mě pomocí příkazů terminálu - zkuste to, pouze pokud víte, co děláte s Terminálem!
 • V okamžiku, kdy se pokoušíte otevřít Fotky, podržte pouze klávesu Option (nikoli příkaz + možnost). Poté použijte výběr Vytvořit novou knihovnu vytvořením nové složky a jejím pojmenováním. Dokončete klepnutím na Přejít

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found