Jak používat rozdělené zobrazení a obraz v obraze na iPadu, How-To

S iOS 9 a 10 nabízí Apple několik pěkných možností multitaskingu. Pokud máte iPad Pro, iPad Air nebo novější nebo dokonce iPad mini 2 nebo novější, můžete si nyní prohlédnout možnost obraz v obraze, která je vám k dispozici.

Funkce rozdělené obrazovky je velmi užitečná. Řekněme, že jste právě odesílali textové zprávy svému příteli a pokoušeli se naplánovat možnosti nabídky pro příští setkání s přáteli a rodinou. Pokud se snažíte během konverzace se svým přítelem prozkoumat některé možnosti receptů, již nemusíte ukončovat textovou aplikaci, abyste otevřeli Safari a poté se vrátili k textovým zprávám.

Obě tyto aktivity můžete provádět současně, aniž byste museli opustit jednu aplikaci a přejít na další.Kromě toho můžete v režimu rozdělené obrazovky sdílet informace z jedné aplikace do druhé. A to je, přátelé, krása rozdělené obrazovky!

Proč to nezkusit s novějšími modely iPad? Takže pokračujte a otestujte a použijte Split-ScreenView a začněte spouštět dvě aplikace vedle sebe na stejné obrazovce.

Používání zobrazení rozdělené obrazovky

Toto je nejjednodušší a jedna z nejpohodlnějších možností multitaskingu pomocí iPadu. Rozdělíte obrazovku na dvě a spustíte dvě aplikace vedle sebe. Tato funkce funguje lépe v režimu na šířku u aplikací, které jsou kompatibilní s rozdělenou obrazovkou.

Počínaje iOS9 Apple trvá na tom, že vývojáři aplikací poskytují podporu multitaskingu. Obecnou výjimkou je, že vývojáři, kteří vytvářejí aplikace zaměřené na fotoaparáty nebo herní aplikace, které používají senzory iPad jako součást své základní hry, se mohou odhlásit z podpory funkcí multitaskingu. Nezapomeňte tedy zkontrolovat kompatibilitu aplikace s funkcemi multitaskingu.

Na iPadu jednoduše posuňte prst vlevo z pravé ruky obrazovky. Je zobrazen postranní panel. Přesunutím můžete v postranním panelu použít druhou aplikaci. Posunutím postranního panelu nahoru a dolů můžete zkontrolovat všechny aplikace, které máte k dispozici, a klepnout na aplikaci, kterou chcete otevřít.

Jsou-li tyto dvě aplikace kompatibilní s rozdělenou obrazovkou, měli byste vidět řádek na levé straně postranního panelu. Přetažením čáry rozdělující dva lapony doleva a doprava můžete nastavit prostor přidělený každé aplikaci na hlavní obrazovce.

Chcete-li opustit režim rozdělené obrazovky, posuňte čáru úplně doleva nebo doprava, podle toho, kterou aplikaci chcete ponechat otevřenou.

Můžete snadno přenášet informace z jedné aplikace do druhé v rozděleném zobrazení. Pokud například hledáte informace v Safari na jedné části obrazovky, můžete zkopírovat a vložit webovou adresu do svého e-mailu na druhé straně obrazovky.

Používání funkce Obraz v obraze 

Když sledujete video v aplikaci, která podporuje multitasking, můžete klepnout na malý čtverec ve čtvercovém tlačítku (má uvnitř malou šipku) v pravém dolním rohu, jak je znázorněno na obrázku níže.

Když klepnete na toto tlačítko, můžete sledovat video v malém okně, zatímco na obrazovce používáte jinou aplikaci pro iPad. Okno videa můžete přetáhnout na libovolnou část obrazovky, stažením a roztažením změnit jeho velikost a klepnutím na něj odhalit ovládací prvky P-I-P.

Rozdělená obrazovka na iPadu nefunguje

Někteří uživatelé zjistí, že na svém zařízení iPad Air 2 nemohou používat funkci rozdělení zobrazení. Pokud máte na iPadu problémy s rozdělením nebo funkcí obraz v obraze, postupujte podle pokynů.

Než vyzkoušíte níže uvedené kroky, ujistěte se, že dvě aplikace, které se pokoušíte použít v režimu děleného zobrazení, jsou pro tuto funkci skutečně kompatibilní.

Krok 1 Pokud je vaše zařízení kompatibilní s podporou funkce multitaskingu (iPad Air a vyšší), je třeba nejprve restartovat a resetovat zařízení a zkontrolovat, zda tato funkce funguje. Stiskněte současně tlačítko Domů a tlačítko Spánek / Probuzení po dobu přibližně 10 sekund, dokud se na obrazovce nezobrazí logo Apple. Nechte iPad spustit sám a poté otestujte funkci rozdělení zobrazení přejetím zleva doprava po obrazovce.

Krok 2 Zkontrolujte nastavení zařízení. Přejděte do aplikace Nastavení -> Obecné -> Multitasking. Zkontrolujte, zda je zapnutá možnost Povolit více aplikací. U obrazu v obraze by mělo být zapnuto také přepnuté označení Persistent Video Overlay.

Sdělte nám své myšlenky na to, jak jste pomocí těchto funkcí zajistili, aby byla pro vás produktivní. Doufáme, že vám tento článek pomohl se základním nastavením používání těchto skvělých funkcí na iPadu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found