Jak sledovat filmy z externí jednotky na iPadu s iPadOS

Na cestách je příjemné sedět, odpočívat a sledovat nějaký film, televizní pořad nebo skenovat prostřednictvím své sbírky domácích filmů na iPadu, iPhonu nebo iPodu - zejména pro rodiče s malými dětmi! Sledování videí je skvělý rušič času.

Ale příliš často nemáme na našich iPhonech, iPadech nebo iPodech dostatek místa k ukládání všech těchto videí a dosud s iOS 13 a iPadOS, sledování filmů a dalšího obsahu přímo z externí jednotky USB prostě nebylo možný. Ale s iPadOS a iOS13 už ne!

Konečně je možné získat filmy na externím zařízení, které lze přehrát na iPadu, iPhonu nebo iPodu touch!

S iOS 13+ a iPadOS mění Apple hru pro všechny uživatele iDevices s oficiální podporou externích disků pro iPad a dokonce i pro iPhone a iPod.

To je úžasná zpráva pro lidi, kteří chtějí sledovat filmy na iPadu, iPhonu nebo iPodu v letadle, vlaku nebo autě, kde WiFi nebo mobilní přístup není možný nebo příliš drahý!

Jedna věc, kterou mnoho čtenářů chce vědět, je, že můžete sledovat filmy přímo z externí jednotky, aniž byste je nejprve ukládali do iPadu nebo iPhone? A odpověď je (s několika výhradami) ... ano! Takže nyní můžeme naše filmy a videa přehrávat na externím disku pomocí našich zařízení iDevices, i když cestujete i offline!

Postupujte podle těchto rychlých tipů a získejte přehrávání videí, televizních pořadů a filmů přímo z externí jednotky pomocí iOS 13 a iPadOS

 • Použijte aplikaci Files a její funkci Quick Look
 • Zkontrolujte, zda je externí jednotka připojena k vlastnímu zdroji napájení
 • iOS a iPadOS obsahují nativní podporu videí MP4 (používající přípony .m4v, .mp4 a .mov), ale nikoli MKV a starší formáty. Možná budete muset před použitím iPadu a externího disku překódovat videa na počítači Mac nebo Windows

Podpora externích disků mění hry!

iPadOS a iOS 13 (a vyšší) hru docela mění, protože uživatelé mají mnohem větší svobodu sdílení a ukládání souborů na externí jednotce.

Externí úložiště funguje s iPady, které podporují iPadOS, včetně modelů iPad-Pro USB-C a mnoha starších modelů iPadů Lightning. Většina externích jednotek a iPadů vyžaduje, aby jednotka měla pro práci vlastní zdroj napájení.

iOS 13 a iPadOS podporuje tyto formáty externích disků

 1. macOS Extended v žurnálu
 2. FAT32
 3. exFAT

Aktuálně není NTFS podporován.

Poskytněte napájení externího disku!

U většiny iPadů musíte napájet externí disk. To znamená, že vaše externí jednotka musí mít vlastní napájení NEBO musíte použít napájený rozbočovač nebo Apple Lightning to USB3 Camera Adapter.

Adaptér fotoaparátu Apple vám umožňuje připojit externí úložné zařízení A poskytuje mu napájení pomocí integrovaného konektoru Lightning adaptéru.

Doporučujemevyhýbat se většina adaptérů fotoaparátu jiných výrobců, protože spolehlivě neposkytují dostatek energie pro většinu externích zařízení.

Některé z novějších iPadů mají místo konektoru Lightning konektor USB-C. Tyto modely poskytují dostatečnou energii pro některé jednotky flash a flash. U větších disků použijte napájený rozbočovač USB nebo paměťové zařízení USB s vlastním napájením.

Mohu na iPhonu nebo iPadu přehrávat filmy přímo z externího pevného disku nebo USB flash disku s iPadOS nebo iOS 13+?

Tato otázka není tak přímočará, jak by někteří doufali.

U mnoha filmů (například menších videí) je odpověď absolutní ano. je super snadné přehrát jakýkoli video soubor mp4 přímo z flash disku nebo větší externí jednotky v aplikaci souborů.

IOS a iPadOS vám však neumožňuje přehrávat určité soubory s příponou videa (například MKV) přímo z externí jednotky.

V současné době nemůžete přidat filmy a videa z vaší externí jednotky do aplikace TV nebo Videa (totéž platí pro MP3 a aplikaci Hudba.)

K přehrávání filmů přímo z jednotky použijte SanDisk iXpand nebo podobný disk

Některé jednotky umožňují přímé přehrávání obsahu bez jeho kopírování do iPadu. Jedním z nich je oblíbenější SanDisk iXpand. Pomocí těchto disků můžete k přímému přehrávání obsahu používat aplikace, jako je horní kotouč. Běžná jednotka USB od společnosti SanDisk tuto funkci nepodporovala. Jediný, kdo fungoval, byl iXpand.

Umožňuje přímo přehrávat filmy z jednotky

Je jen otázkou času, kdy Apple tuto funkci rozšíří o přímé prohlížení souborů z USB disku. V nejnovější beta verzi iOS 13 jsme zaznamenali určité změny.

Použijte Quick Look a aplikaci Soubory!

Očekáváme, že se to někdy změní, možná až poté, co vývojáři budou mít více času s API. Mezitím můžete ve skutečnosti sledovat některá krátká videa přímo z aplikace Soubory pomocí funkce Rychlý pohled.

To není tak „okouzlující“, jak by mohlo být, ale práci to zvládne.

Při testování jsme použili SanDisk USB-C Dual Drive. Je to dáno tím, jak kompaktní je, spolu s vestavěnou jednotkou USB-C a USB-A.

Jak sledovat videa pomocí aplikace Quick Look a aplikace Soubory

 1. Vložte disk do iPadu (funguje také pro iPhone a iPod.) Nezapomeňte připojit disk k vlastnímu zdroji napájení
 2. Otevři Soubory aplikace
 3. Podívejte se pod seznam Místa(u iPhonů a iPadů klepněte na Procházet První)
 4. Přejděte na Nam. Jednotkye a otevřeno to
 5. Vyhledejte videosoubory nebo složku externí jednotky
 6. Klepněte na video chceš si hrát
 7. Počkejte, až se video načte na celou obrazovku. V závislosti na délce videa to může trvat několik sekund až několik minut

Video se začíná přehrávat se schopností procházet jej, jak si přejete. Během našeho testování jsme zaznamenali něco úžasného, ​​že interakce s videem je prakticky plynulá a plynulá.

Je přehrávání videa trhané?

Pokud se váš obsah přehrává přerušovaně nebo koktavě, přerušte přehrávání a nechejte video pokračovat v načítání ještě několik minut. Pak to zkuste hrát znovu.

Jedná se o rychlý a snadný způsob sledování vašich oblíbených filmů, ale má to jeden háček.

Původně jsme to testovali s video souborem MKV, který se nepodařilo přehrát při použití funkce Quick Look.

Poté jsme se vrátili k Macu, pomocí ruční brzdy jsme převedli soubor na MP4 a zkusili to znovu. Voila! Fungovalo to jako kouzlo a pro přehrávání jsme nemuseli video otevírat v žádné jiné aplikaci ani nahrávat do iPadu.

A co použití aplikace třetí strany k přehrávání videí přímo z externí jednotky?

Problém, na který i nadále narážíme při pokusu o načtení videa přímo z jednotky palce do aplikace, byl vždy stejný. Aplikace ještě nebyla aktualizována, aby plně podporovala USB disky, takže nemůžete přesně přehrávat video přímo.

VLC pro iPad

Místo toho jste nuceni nahrát video z jednotky do iPadu a poté jej importovat z aplikace Soubory.

Plně očekáváme, že se to v nadcházejících týdnech a měsících změní díky aktualizaci aplikací pro iOS13 + a iPadOS. Po aktualizaci doufáme v lepší integraci, kde se videa přehrávají přímo z disku pomocí aplikace třetí strany.

Mezitím se držte rychlého vzhledu nebo nahrajte video do iDevice pomocí aplikace Soubory a poté jej přeneste do aplikace podle vašeho výběru.

Naštěstí je v App Store k dispozici několik dobrých aplikací pro přehrávání videa.

Některé z našich oblíbených filmových aplikací pro iPadOS a iOS 13

Ačkoli funkce dosud nedorazila pro aplikace, které by zvládly interakci s externími jednotkami, následující možnosti by měly být jedny z prvních, které tak učiní.

Naše oblíbené je VLC kvůli tomu, jak dlouho je aplikace k dispozici nejen pro iOS, ale MacOS a dokonce i Windows. Ale každá z nich je skvělá aplikace pro přehrávání videa.

 • VLC (zdarma) - VLC pro iOS je port bezplatného přehrávače médií VLC pro iPad, iPhone a iPod touch. Může přehrávat všechny vaše filmy, pořady a hudbu ve většině formátů přímo bez převodu.
 • Infuse 6 (Free w / IAP) - Oblíbený čtenářZapalte svůj video obsah pomocí aplikace Infuse - skvělý způsob sledování téměř jakéhokoli formátu videa na iPhonu, iPadu a Apple TV.
 • nPlayer (zdarma s IAP) - Chcete-li je přehrávat ve svém mobilním zařízení, nemusíte převádět video soubory do formátu MP4. nPlayer vám umožňuje přehrávat všechny druhy video formátů a kodeků bez úsilí o převod souborů.
 • AVPlayer HD (2,99 $) - AVPlayerHD umí přehrávat téměř jakýkoli formát počítačových video souborů, jako je AVI, Xvid, WMV a mnohem jasněji a bez námahy.
 • MX Video Player (zdarma s IAP) - S tímto přehrávačem videa můžete přehrávat a sledovat videa z iPhonu a iPadu. MX Video Player má funkce, které uživatelům umožňují vidět videa a vystřihnout ty nejzajímavější / nejoblíbenější části z video souborů a uložit tato malá videa do galerie.

Jak importovat svá videa do aplikace Fotografie nebo TV na iPadu

Mnoho čtenářů má otázky ohledně toho, zda můžete nahrát film / video z externí jednotky do aplikace Fotografie nebo TV.

Import do aplikace Fotky iPadu

Stručně řečeno, odpověď na aplikaci Fotky je ano - ale opět s malým úlovkem.

Když jsme se pokusili nahrát toto nově převedené video MP4 do aplikace Photos, chvíli to sedělo a zpracovalo se, než jsme vyhodili chybovou zprávu:

Video je příliš dlouhé - Chcete z tohoto videa vybrat menší klip, který chcete publikovat?

Tato chyba se neobjeví u každého videa, které se pokusíte přenést. V systému iOS je pouze oříznut nějaký typ délky nebo velikosti, který uživatelům nedovolí přenést do aplikace Fotky žádné videosoubory. Bohužel nemůžeme přijít na to, co je to přesný cut off a zatím o tom nejsou ani žádné informace od Apple!

S kratšími videoklipy, jako je většina domácích filmů, byste je měli v pořádku přenášet a používat k přehrávání aplikaci Fotky.

Import do aplikace pro iPad na TV

Odpověď na stejnou otázku pro aplikaci TV je o něco přímočařejší, protože odpověď je prostě - ne.

V současné době neexistuje způsob, jak nahrát video z externí jednotky do aplikace TV přímo z iPadu, iPhonu nebo iPodu.

Místo toho, alespoň v tuto chvíli, musíte jít staromódní cestou nahrávání prostřednictvím aplikace TV na počítači Mac, pokud ji máte.

Zabalit to

Je důležité mít na paměti, že zatímco iPadOS je založen na iOS, je stále velmi nový a odlišný od iOS. Apple implementoval řadu nových funkcí do zcela nového operačního systému, takže změny mohou nějakou dobu trvat.

To zahrnuje dostatek času pro vývojáře, aby se dozvěděli o nových API a jak je implementovat do aplikací. V době, kdy se objeví iPadOS 14, jsme si jisti, že se mnoho věcí změnilo, ale pro iPad Pros a iPadOS je to jen začátek.

Pokud narazíte na nějaké problémy, máte nějaké dotazy nebo hledáte lepší řešení, dejte nám prosím vědět v komentářích. Jsme stále dole, abychom vyzkoušeli nové metody a zjistili, jak zajistit, aby věci fungovaly pro každého.

Tipy pro čtenáře

 • Hodně cestuji a všechny své filmy, televizní pořady a hudbu uchovávám na externím pevném disku, který se bezdrátově propojí s mým iPadem a iPhone a dokonce i iPod Touch mého dítěte. K přehrávání videí obvykle používáme aplikace VLC nebo Infuse - super snadné nastavení a žádné další starosti s ukládáním!
 • Tento proces fungoval pro sledování filmů pomocí aplikace Fotky. Musel jsem zkopírovat videa z externí jednotky do iPadu
  • Na externí jednotce přesuňte všechna videa a filmy, které chcete sledovat na iPadu, do složky s názvem DCIM. Ujistěte se, že je tato složka v kořenovém adresáři jednotky - ne v jiné složce
  • Připojte disk k iPadu a otevřete aplikaci Fotky
  • Počkejte na výzvu k importu médií
  • Vyberte filmy, které chcete zkopírovat do iPadu
  • Po importu odpojte disk od iPadu, je-li to požadováno (není nutné)
  • Vaše filmy jsou nyní uloženy v aplikaci Fotky
  • Po zobrazení je smažte a nezapomeňte také vyprázdnit album Fotografie Nedávno smazané album a vymazat tak veškeré úložiště
  • Pokud tento proces nefungoval, zkuste umístit celý svůj film do podsložky ve složce DCIM na externí jednotce a pojmenujte tuto podsložku například DCIM_4321

Poslední příspěvky