Jak opravit odkaz na iCloud Photo nefunguje v iOS nebo iPadOS

S iOS 12+ a iPadOS přidala společnost Apple uživatelům možnost snadného sdílení fotografií pomocí odkazu na iCloud Photo. Je to jednoduché a bezproblémové, když to funguje. Ukládá příjemcům vašich fotografií před stahováním velkých obrázků do jejich zařízení. Pokud z nějakého důvodu váš odkaz na iCloud Photo nefunguje, zde je několik tipů, které vám pomohou problém vyřešit.

Co je odkaz na iCloud Photo?

iCloud Photo Links jsou užitečným způsobem sdílení obrázků, ale mohou být frustrující, když nefungují správně.

Nejprve trochu kontextu. Odkaz na iCloud Photo je v podstatě adresa URL, která vede k malé galerii s vámi vybranými fotografiemi. Je to elegantní řešení, protože je mnohem rychlejší a mnohem snazší na váš příspěvek na mobilní data než jen posílat fotografie.

Ve skutečnosti také neexistují žádná zvláštní oprávnění. Uživatelé iOS i Android mohou vidět odkaz na fotku na iCloudu. Pokud se pokusíte kliknout na odkaz v systému macOS, jednoduše se otevře ve webovém prohlížeči.

Na druhou stranu funkce má několik nevýhod. K některým z nich se dostaneme níže, ale hlavní je, že neexistuje způsob, jak obejít odkaz na iCloud Photo. Pokud máte iOS 12 a novější, budete potřeba používat to.

Ale to ve skutečnosti není až tak velký problém a existují řešení. Větší problém je, když nefunguje iCloud Photo Link. Což nás přivádí k ...

Odstraňování problémů s odkazem na iCloud Photo

Někdy narazíte na problémy.

U odkazu na iCloud Photo se může pokazit řada věcí, ať už posíláte cloudový odkaz nebo se pokoušíte otevřít ten, který jste obdrželi. Můžete narazit na Zde je několik kroků, které vám mohou pomoci zmírnit potenciální problémy.

Nejprve zkontrolujte, zda je vše v pořádku

Pokud chcete použít odkaz na iCloud Photo k odesílání obrázků přátelům a rodině, ale nefunguje to, měli byste se ujistit, že jsou splněny následující podmínky.

  • Ujistěte se, že máte nainstalován alespoň iOS 12. Odkaz na iCloud Photo není v minulých verzích mobilního operačního systému k dispozici.
  • Znovu zkontrolujte, zda jsou povoleny jak iCloud Photo Library, tak sdílená alba.

Zkontrolujte, zda nevypršela jeho platnost

Toto je důležité. Jako galon mléka má odkaz na iCloud Photo datum vypršení platnosti. Přesněji řečeno, bude k dispozici pouze pro 30 celých dní po odeslání.

Poté platnost odkazu vyprší a obrázky se již nebudou zobrazovat. To samozřejmě může způsobit určité nejasnosti, pokud skutečná adresa URL stále visí ve zprávě nebo tak něco. Když platnost odkazu na iCloud Photo vypršela nebo pokud odesílatel odkaz smazal, může se mu obvykle zobrazit zpráva „Načtení se nezdařilo.”

Můžete se přihlásit ke svému účtu iCloud.com a zkontrolovat, zda jsou tam fotografie, které se pokoušíte odeslat.

V takovém případě však budete muset tyto fotografie znovu odeslat do nového odkazu na iCloud Photo Link.

Zjistěte, zda jste v režimu nízké spotřeby

Občas bude odkaz na iCloud Photo fungovat, ale při načítání skutečných obrázků bude viset. V podstatě uvidíte nekonečný „čekání na fotky”Indikátor ve spodní části odkazu na fotografii.

To může být někdy výsledkem chyby sítě nebo pomalého připojení k internetu. Může to ale být také kvůli tomu, že je váš iPhone v režimu nízké spotřeby. Pokud máte nízkou výdrž baterie a je aktivován režim nízké spotřeby, načítání obrázků v iCloud Photo Link může trvat déle - nebo se nemusí načíst vůbec.

Nabijte baterii svého iPhonu nebo iPadu a jakmile se dostane z režimu nízké spotřeby, můžete zkusit stáhnout fotografie.

Obnovte nastavení sítě

V některých případech může dojít k problému se nastavením sítě vašeho zařízení. To může mít dopad na odesílání i přijímání odkazů na iCloud Photo.

Chcete-li je resetovat, přejděte na Nastavení -> Obecné -> Obnovit. Klepněte na Obnovit nastavení sítě. (Buďte také opatrní. Některá další tlačítka v této nabídce mohou váš iPhone úplně vymazat.)

Zkontrolujte své Wi-Fi

Pokud dostáváte „síť není k dispozici, zkuste to znovu později„, Může se jednat o problém s aktuálním celulárním připojením nebo připojením Wi-Fi.

Ujistěte se, že máte slušné mobilní připojení. Případně se ujistěte, že síť Wi-FI, ke které jste připojeni, funguje správně. Pokud je to možné, připojte se k síti 5 GHz místo k síti 2,4 GHz.

Zkontrolujte stav serveru Apple iCloud

Pokud selžou vše ostatní, je možné, že systémy Apple vypadnou nebo se na iCloudu vyskytne nějaký problém.

Můžete snadno zjistit, zda tomu tak je, pomocí praktické webové stránky podpory Apple, která zobrazuje stav každé z jejích platforem nebo systémů. Tímto odkazem se můžete dostat do stavu systému Apple.

Vyzkoušejte tyto alternativy ke sdílení fotografií z iPhonu

Sdílené album je dobrou alternativou k iCloudu. Nevyprší a má vestavěné sociální funkce.

Uživatelé si například mohou ve sdíleném albu prohlížet obsah, komentovat a dokonce „lajkovat“ média. Pokud má oprávnění jiný uživatel, může do alba přidat i vlastní obrázky. Díky tomu jsou Sdílená alba dobrou volbou, pokud vytváříte rodinné fotoalbum nebo album obrázků z cesty s přáteli.

Sdílená alba můžete povolit v Nastavení -> iCloud -> Fotky. Jakmile je zapnuto, můžete vytvořit sdílené album podle otevírání fotografií, klepnutím na ikonu + v pravém horním rohu a potom klepněte na Nové sdílené album. iOS vás poté provede celým procesem.

Dobrou alternativou může být také software cloudového úložiště třetích stran, jako je Dropbox. Zejména Drop se může docela dobře integrovat s macOS i iOS.

Sdílení fotografií se však stále odehrává na odeslání odkazu na cloud. Pokud tato část odkazu na iCloud Photo není vaše oblíbená, možná se vám sdílení fotografií Dropbox nemusí líbit skoro stejně.

Doufáme, že se vám pomocí některých z těchto tipů podařilo vyřešit problémy spojené s odkazy na iCloud Photo. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky