Jak nefunguje Siri na Apple Watch

Siri je nedílnou součástí vašeho iPhone a Apple Watch, protože vám může opravdu usnadnit život. S nejnovějšími watchOS se věci hodně zlepšily, a tak se zlepšil i Siri. Nyní to končí haptickým klepnutím, když je požadavek ukončen, a říká „Vydrž“, pokud požadavek trvá příliš dlouho, takže o to více důvodů použít Siri v nositelném zařízení. Pokud váš Siri nefunguje na Apple Watch, zde je několik kroků, které můžete podniknout k vyřešení problému.

Siri nefunguje na Apple Watch - kroky, které je třeba podniknout

Znovu povolte Siri

První věcí, kterou musíte udělat, je deaktivovat a znovu povolit Siri na vašem iPhone a hodinkách. Na iPhonu přejděte na Nastavení> Siri a poté vypněte volbu Siri a počkejte několik sekund. Nyní jej znovu zapněte a pomocí hodinek Siri zkontrolujte, zda funguje správně. Na hodinkách přejděte na Nastavení> Obecné> Siri> a ujistěte se, že je povoleno Hey Siri.

Znovu povolit diktát

Rekindling tohoto konkrétního nastavení může také vylepšit Siri. Jednoduše do toho Nastavení> Obecné> Klávesnice a vypněte Povolit diktování. Počkejte několik okamžiků a poté jej znovu zapněte. To by mělo vyřešit problém, pokud vás Siri nemohl správně slyšet nebo rozpoznávat řeč.

Restartujte iPhone a Apple Watch

Nejjednodušší trik je restartovat obě zařízení. Vypněte je a poté zapněte nejprve iPhone a poté hodinky. Můžete to provést pomocí tvrdého resetu nebo ručně. Stiskněte a podržte boční tlačítko hodinek, nejprve je vypnete a poté zapnete.

WiFi a Bluetooth

Siri potřebuje internet, aby fungoval, takže se ujistěte, že je připojení Wifi nebo mobilní datové připojení aktivní a funkční. Hodinky také vyžadují, aby Bluetooth fungovalo, takže se ujistěte, že jsou zapnuté. Pokud jsou oba, můžete je zkusit vypnout a znovu zapnout. Můžete to udělat v ovládacím centru nebo v nastavení.

Zrušte spárování a znovu spárujte

Pokud žádná z výše uvedených metod nefunguje, můžete zkusit spárovat hodinky s vaším iPhone a poté je spárovat zpět. Nemusíte se starat o nastavení, protože při zrušení spárování se do aplikace uloží záloha. Takto to děláte:

 1. Udržujte svůj iPhone a sledujte blízko sebe.
 2. Spusťte aplikaci Watch na iPhone
 3. Přejděte na kartu Moje hodinky
 4. Klepněte na ikonu i vedle hodinek
 5. Klepněte na Zrušit párování Apple Watch dole
 6. Potvrďte, že chcete provést tuto akci, a zadejte heslo Apple ID.

V tomto okamžiku aplikace vytvoří zálohu hodinek, takže se uloží všechna aktuální nastavení. Nyní uvidíte úvodní obrazovku párování, stejně jako při první synchronizaci hodinek. Můžete pokračovat a hodinky spárovat ještě jednou. Pokud jste to již udělali, znali byste kroky. Ujistěte se, že je Bluetooth aktivní a že jste připojeni k funkčnímu wifi připojení nebo celulárním datům. Udržujte telefon a dávejte pozor, aby správně fungoval.

 1. Hodinky zapnete stisknutím a podržením bočního tlačítka
 2. Vyberte si na hodinkách jazyk a region
 3. Spusťte aplikaci pro hodinky na iPhone
 4. Klepněte na obě zařízení Spustit párování
 5. Na Apple Watch uvidíte animaci. Držte iPhone nad hodinkami a přeneste animaci do hledáčku. Vaše hodinky budou nyní spárovány.

Nyní můžete obnovit nastavení klepnutím na obnovit nastavení a postupujte podle pokynů. To přinese zpět všechna vaše nastavení a vyřeší také problém se Siri. Zkontrolujte, zda Siri pracuje na hodinkách stejně jako předtím.

Upgradujte na nejnovější iOS a watchOS

Pokud problém začal hned po upgradu, je nejpravděpodobnějším viníkem chyba. Co tedy můžete udělat, je nainstalovat nejnovější aktualizaci, která bude s největší pravděpodobností obsahovat opravu chyby. Toto najdete v Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. Udělejte to pro iPhone i Apple Watch. U druhého najdete tuto možnost v aplikaci Watch, takže to v zásadě uděláte pouze na svém telefonu. Poté zkontrolujte, zda byl váš problém vyřešen.

Kdykoli používáte Siri, ujistěte se, že na své hodinky mluvíte jasně. Také se ujistěte, že je zapnutá a funkční jak Wifi, tak Bluetooth. Nezapomeňte, že je třeba, aby správně fungovaly. Problém pravděpodobně vyřeší opětovné povolení Siri nebo restartování zařízení.

Doufáme, že jeden z těchto kroků vám pomohl a nyní jste schopni přimět Siri zpívat na vaše melodie. Pokud máte tip nebo trik týkající se Apple Watch, které považujete za velmi užitečné, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Další tipy, jak Siri nefunguje na Apple Watch

 • Povolte diktování na spárovaném iPhonu. Nastavení> Obecné> Klávesnice> Povolit diktát> Zapnuto
 • Zkuste vypnout Siri na hodinkách podNastavení> Obecné> Siri> Povolit Hej Siri, restartujte Apple Watch a poté Siri znovu zapněte
 • Zkontrolujte, zda mají spárovaný iPhone i Apple Watch stejný nastavený jazyk a oblast. Přejít na aplikaci Apple Watch na iPhone> Klepněte na Sledovat aplikaci> Obecné> Jazyk a oblast
 • Zapněte a poté vypněte režim Letadlo
 • Vypněte iPhone i hodinky. Poté nejprve zapněte iPhone, poté hodinky a nechte je připojit. Po připojení přejděte na Nastavení> Obecné> Siri a deaktivujte a znovu povolte Siri
 • Pokud chcete diktovat zprávy na hodinkách, přejděte na Sledujte aplikaci> Zprávy> a změňte Diktované zprávy na Zvuk
 • Zkontrolujte, zda mikrofony Apple Watch nezanesávají vlákna nebo jiné nečistoty - pravděpodobně k tomu potřebujete lupu nebo aplikaci. Pokud uvidíte vlákna nebo prach, jemně je odstraňte

Pokud žádný z nich nefunguje, může to být problém s hodinkami. Pokud jste si pro něj zakoupili AppleCare + a je tato zásada stále aktivní, kontaktujte Apple (nebo navštivte Apple Store) a požádejte je, aby vám poslali vratné pole a nové. Apple vám pošle náhradní a vy jim pošlete vadné hodinky zpět. UPOZORNĚNÍ, pokud vyměníte, bude na kreditní kartu přiděleno zadržení celé hodnoty hodin (plus daň), dokud Apple nedostane vadné hodinky zpět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found