Prázdná domovská obrazovka na iPadu nebo iPhone

Ať už hledáte minimální vzhled nebo jen chcete jasně vidět svou krásnou tapetu, na iPhonu nebo iPadu je snadné vytvořit prázdnou domovskou obrazovku. Postupujte podle následujících pokynů a zjistěte, jak na to.

Nebojte se, neztratíte žádné aplikace vytvořením prázdné plochy na svém zařízení. Místo toho se vše jednoduše přesune na druhou domovskou obrazovku.

Jak opravit prázdnou domovskou obrazovku na iPhonu nebo iPadu

Možná jste na této stránce přistáli kvůli problému s domovskou obrazovkou zařízení iPhone nebo iPad. Pokud je to váš případ, podívejte se na náš další článek a zjistěte, jak opravit černou nebo prázdnou domovskou obrazovku na iPhonu nebo iPadu.

K tomuto problému často dochází po aktualizaci iOS. Možná to budete moci opravit připojením zařízení k počítači a opětovnou instalací softwaru. Pokud čtení není vaše věc, můžete si také prohlédnout naše video o odstraňování problémů, kde vysvětlíme, co dělat, když se váš iPhone nebo iPad nezapne.

Pokud jste tady, protože chcete vytvořit prázdnou domovskou obrazovku, pokračujte ve čtení.

Jak vytvořit prázdnou domovskou obrazovku na iPhonu nebo iPadu

Vše, co musíte udělat, abyste vytvořili prázdnou domovskou obrazovku, je přesunout všechny aplikace na druhou obrazovku nebo novější. To by mělo fungovat na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s téměř jakoukoli verzí iOS nebo iPadOS.

Klepněte a podržte aplikaci a vyberte možnost Upravit domovskou obrazovku ze zobrazené nabídky akcí. Když se každá aplikace začne chvět, přetáhněte je jednu po druhé k pravému okraji obrazovky a přesuňte je na další domovskou obrazovku.

Chcete-li upravit domovskou obrazovku, otevřete nabídku rychlých akcí.

Chcete-li přesunout více aplikací najednou, klepnutím a podržením spustíte přesun jedné aplikace a poté pomocí druhého prstu klepnete na další aplikace. Při tom se zobrazí počítadlo, které ukazuje, kolik aplikací držíte najednou. Když zvednete první prst z obrazovky, všechny aplikace se přesunou na nové místo.

Počítadlo vám řekne, kolik aplikací najednou přesouváte.

Po přesunutí všech aplikací na druhou obrazovku by měla být vaše první plocha zcela prázdná. Svou tapetu můžete obdivovat v její nerušené kráse a kdykoli chcete najít aplikaci, jednoduše přejděte na další obrazovku.

Váš iPhone nebo iPad by měl tuto výchozí domovskou obrazovku nastavit jako výchozí, kdykoli přejedete prstem ze spodní části obrazovky nahoru nebo kliknete na tlačítko Domů.

Na domovské obrazovce zařízení iPhone nebo iPad můžete vytvářet prázdná místa

Výše uvedená metoda by měla ve většině verzí iPadOS nebo iOS vytvořit prázdnou domovskou obrazovku. IOS 11 a 12 jsou ale notoricky známé tím, že po jejich vytvoření automaticky odstraní prázdné domovské obrazovky.

Pokud k tomu dojde, můžete pomocí níže uvedených webů místo toho vytvořit prázdné mezery na domovské obrazovce.

Tyto prostory fungují jako neviditelné aplikace. To znamená, že můžete v levém horním rohu plochy vytvořit jedno prázdné místo, aby vypadalo prázdné, ale není.

Můžete také použít mezery k přizpůsobení rozložení aplikace na obrazovce. Pokud chcete mezi aplikacemi mezery, vytvořte prázdné místo a vložte je mezi ně.

Vytvoření prázdných mezer na domovské obrazovce zařízení iPhone nebo iPad:

 1. Jít do Nastavení> Tapeta> Vyberte novou tapetu. Vyberte tapetu, kterou chcete použít, ale nezapomeňte ji nastavit Ještě pořád deaktivací možnosti Živé fotografie, pokud existuje.
 2. Pak jděte na Nastavení> Usnadnění> Pohyb a zapněte možnost na Snižte pohyb.
 3. Vraťte se na domovskou obrazovku, klepněte a podržte prst na aplikaci a vyberte možnost Upravit domovskou obrazovku.
 4. Táhněte prstem doleva, dokud se nedostanete na prázdnou domovskou obrazovku, a poté stiskněte Boční tlačítko s Zvýšit hlasitost tlačítko pro pořízení snímku obrazovky. Pokud má váš iPhone nebo iPad tlačítko Domů, stiskněte Boční tlačítko s Domov místo toho tlačítko.
 5. Nakonec navštivte některý z následujících dvou webů pomocí Safari a podle pokynů na tomto webu vytvořte prázdné ikony pro domovskou obrazovku:
  Navštivte web ze svého iPhone a vytvořte prázdné mezery na domovské obrazovce.

  Jak odstranit prázdnou domovskou obrazovku

  Odstranění prázdné domovské obrazovky někdy zabere více času, než kolik jste strávili jejím vytvořením. Tento proces zahrnuje úpravy rozložení aplikace tak, aby se každá aplikace posunula o jednu obrazovku dopředu, což může být velkým úkolem, pokud máte spoustu aplikací.

  Naštěstí pro uživatele iOS 14 existuje mnohem jednodušší alternativa.

  Díky této aktualizaci společnost Apple umožnila skrýt celé domovské obrazovky. Místo změny rozložení aplikace tedy musíte pouze skrýt prázdnou domovskou obrazovku.

  Chcete-li tak učinit, klepnutím a podržením na prázdném místě na domovské obrazovce přejděte do režimu Jiggle. Poté klepnutím na tečky na domovské obrazovce ve spodní části obrazovky zobrazte všechny své domovské obrazovky. Nakonec klepnutím na prázdnou domovskou obrazovku ji vypněte a skryjte ji před zrakem.

  Chcete-li skrýt prázdnou obrazovku, zrušte její zaškrtnutí.

  Pokud se v budoucnu znovu rozhodnete, můžete se na tuto stránku kdykoli vrátit, abyste odkryli prázdnou domovskou obrazovku.

  Vraťte se na výchozí rozvržení domovské obrazovky

  Pokud jste pokazili domovskou obrazovku nebo se vám nelíbí prázdný vzhled, je velmi jednoduché obnovit rozložení zpět na tovární nastavení pro nový začátek.

  To neodstraní žádnou z vašich aplikací. Vše, co dělá, je změnit pořadí vašich aplikací na to, jaké to bylo, když jste poprvé dostali svůj iPhone nebo iPad. Všechny aplikace třetích stran se od třetí domovské obrazovky zobrazují abecedně.

  Toto je také další rychlý způsob, jak odstranit prázdné plochy z iPhonu nebo iPadu, pokud nepoužíváte iOS 14.

  Chcete-li resetovat rozvržení plochy, přejděte naNastavení> Obecné> Obnovit. Zvolte Obnovit rozložení domovské obrazovky a potvrďte, že chcete Obnovit domovskou obrazovku.

  V části Nastavení se rozhodněte obnovit rozložení domovské obrazovky.

  Živé tapety na domovské obrazovce nefungují

  Přidání živé tapety na váš iPhone nebo iPad je skvělý způsob, jak přidat nějaký pohyb na zamčené obrazovce. Živé tapety se bohužel na domovské obrazovce stále nepohybují, i když je jinak úplně prázdná.

  Existuje mnoho možných příčin, proč živé tapety nefungují na vašem iPhone. Společnost Apple však nikdy nenavrhla živé tapety, které by se mohly pohybovat na domovské obrazovce.

  To znamená, že si místo toho budete muset užít nehybné tapety na prázdné domovské obrazovce.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found