Reproduktor zařízení iPad, iPod nebo iPhone nefunguje, jak na to

Máte potíže s reproduktorem pro iPhone nebo iPad? Neslyšíte nic při přehrávání hudby, volání nebo používání FaceTime nebo jiné zvukové aplikace?

V určitém okamžiku našich iLives nefungují hlasité telefony našich iPhonů. Je velmi frustrující, když nemůžeme telefonovat pomocí hlasitého telefonu. Když někdo volá, neslyšíme nic z našeho reproduktoru iPhone. Ještě horší je, že protože nic neslyšíme, osoba, která nám volá, možná dokonce zavěsí. A při poslechu hlasové schránky na vašem iPhone uslyšíte zilch!

Příznaky vedoucí k nefunkčnosti reproduktoru iPhone Diagnostika

Mezi další příznaky problému s hlasitým odposlechem iPhone patří neslyšení naší hudby nebo videa z reproduktoru. Zvonění oznámení, které běžně slyšíme s novým textem nebo e-mailem, najednou chybí. Někteří z nás tuto funkci milují, takže je opravdu znepokojující, když zmizí!

Naše iPhony mají jeden reproduktor (a více mikrofonů) a naše telefony používají tento reproduktor A LOT. Přemýšlejte o tom - náš reproduktor používáme pro hovory na hovory a pro Siri, pro poslech hudby a videa, pro oznámení a existuje spousta (a počítání) aplikací, které používají váš reproduktor.

Ještě jedna věc o vašem reproduktoru iPhone

Když váš reproduktor iPhone nějak funguje, uslyšíte praskání, statický zvuk nebo obecně špatnou kvalitu zvuku. To není normální a není to v pořádku.

Naučme se tedy, co dělat, když váš reproduktor iPhone nefunguje, a vyřešte tyto problémy.

Pojďme na to!

Začněte s externími tlačítky vašeho iPhone

Zkontrolujte připojení reproduktorů iPhone

Může to znít zjevně, ale nejprve ověřte, že do konektoru pro sluchátka není nic zapojeno, včetně sluchátek, sluchátek nebo jiného adaptéru.

Dále se ujistěte, že přepínač Mute / Ring / Silent není přepnut do tichého režimu

Pokud vidíte oranžovou barvu, je vypnutá.

Změnit hlasitost

Upravte hlasitost stisknutím tlačítka ZVÝŠENÍ hlasitosti, dokud se hlasitost zcela nezvýší. Zkontrolujte obrazovku svého iPhone a ujistěte se, že je nejvyšší hlasitost.

Pokud uslyšíte nějaký zvuk, ale je tlumený nebo praskající, je váš reproduktor iPhone poškozený. Budete muset nechat opravit nebo vyměnit reproduktor vašeho iPhone.

Zkontrolujte, zda váš reproduktor nic neblokuje. Někdy se špína nebo jiné nečistoty zachytí a zakryjí obrazovku reproduktoru. To platí zejména v případě, že máte iPhone v pouzdře. Pokud je ucpaný, použijte hadřík z mikrovlákna a opatrně očistěte veškeré nečistoty.

Zkontrolujte svůj iOS software

Náš reproduktor iPhone obvykle nefunguje kvůli softwarovému (nebo lidskému) problému. Dobrou zprávou je, že je můžeme opravit sami, bez návštěvy místního obchodu Apple.

Než začneme fyzickou zkouškou, ujistěte se, že je váš iPhone aktualizován na nejnovější verzi iOS. Provedení této aktualizace často problém ihned vyřeší!

Pokud je váš iPhone aktuální nebo pokud vaše aktualizace nezměnila problém s reproduktory, projdeme fyzickou zkoušku.

Vypněte možnost Ztlumit a Nerušit

Otevřeno Nastavení> Nerušit nebo přejeďte přes Control Center a zkontrolujte, zda není povoleno Nerušit. Pokud ano, přepněte to!

Pro lidi používající iPad přejetím prstem dolů z pravého horního rohu otevřete Ovládací centrum. Zkontrolujte, zda nejsou zapnuta tlačítka ztlumení a Nerušit.

Zaseknutý v režimu sluchátek

Když nastavíte hlasitost, pokud uvidíte ikonu sluchátek, která ukazuje, že jsou sluchátka připojena, pokud nejsou, může být v konektoru náhlavní soupravy nečistota, prach nebo něco jiného.

Zkontrolujte konektor sluchátek a pozorně se podívejte. Pokud tam něco je, zkuste to opatrně odstranit. Pokud nic nevidíte, zkuste rychle foukat do zvedáku, abyste uvolnili veškerý prach.

Dalším tipem je rychlé zasunutí a vyjmutí sluchátek do konektoru náhlavní soupravy. Udělejte to několikrát, abyste uvolnili veškeré nečistoty nebo prach. O tomto konkrétním problému máme rozsáhlý článek, takže pokud jste zaseknutí v režimu sluchátek, podívejte se na tento článek.

Zvuk v éteru

Zkontrolujte, zda nejste připojeni k žádným reproduktorům, sluchátkům nebo jiným zvukovým zařízením Bluetooth nebo Airplay.

Bluetooth buď úplně vypnete, nebo chcete-li, aby Bluetooth zůstalo zapnuto pro jiná zařízení, jako jsou vaše Apple Watch, odpojte zařízení Bluetooth, které je v nepořádku, od iPhonu.

Pro Bluetooth

 1. Nastavení> Bluetooth
 2. Přepněte do polohy VYPNUTO NEBO V části Moje zařízení
  1. Klepněte na „i“ napravo od připojeného zařízení

  2. Vyberte Odpojit

Pro Airplay

 1. Přejeďte po Ovládacím centru, přejděte na dlaždici Hudba a stiskněte ikonu Airplay
 2. Vyberte svůj iPhone (nebo jakékoli zařízení, které používáte) ze seznamu zařízení

Chcete-li opravit reproduktor iPhone, proveďte restart

zdroj: jablko

Restartujte iPhone a proveďte test znovu

 1. Na 11palcovém iPadu Pro nebo 12,9palcovém iPadu Pro: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte vypínač, dokud se zařízení nerestartuje
 2. Na iPhonu 8 nebo novějším: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple
 3. Na iPhonu 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 4. Na iPhonu 6s a starším, iPadu nebo iPodu touch: Stiskněte a podržte obě tlačítka Domů a Horní (nebo Boční) po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple

Proveďte Obnovení a opravte reproduktor iPhone

Pokud restartování nefunguje, zkuste obnovit iPhone. Obnova vašeho iPhone je naší poslední možností a také určí, zda se jedná o váš software nebo hardware. Doporučujeme provést obnovení DFU. Podívejte se na náš článek o řešení problémů s iPhone pomocí nástroje DFU Restore.

Než začnete a provedete obnovení DFU, nezapomeňte zálohovat svůj iPhone nejlépe alespoň na 2 místa, 1 místní (například počítač přes iTunes a 1 vzdálený, například iCloud). V ideálním případě zálohujte podle našeho pravidla 2X2 (2 vzdálené a 2 místní zálohy.) Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zálohovat iPhone, podívejte se na náš komplexní článek o Zálohování iDevices.

Po dokončení obnovení iPhonu budete okamžitě vědět, zda váš reproduktor pro iPhone funguje. Při nastavování iPhonu byste při zadávání svého Apple ID měli slyšet kliknutí na klávesnici. Pokud nic neslyšíte, ověřte, zda váš iPhone není v tichém režimu, a zvyšte hlasitost.

jestli ty ještě pořád nic neslyší, nyní víme, že software vašeho iPhone problém nezpůsobuje. Váš reproduktor iPhone je bohužel poškozený.

Jedná se o problém s hardwarem, což znamená, že potřebujete opravu.

Pomoc pro váš reproduktor iPhone je na cestě!

Nastal čas navštívit místní Apple Store a domluvit si schůzku s Genius. K dispozici je také služba opravy e-mailem v iPhone Service Answer Center //support.apple.com/iphone/repair/service. Nezapomeňte zkontrolovat, zda se na vás stále vztahuje AppleCare +. Zkontrolujte pokrytí zárukou pro váš iPhone na //checkcoverage.apple.com/. Ke kontrole podrobností o pokrytí budete potřebovat sériové číslo vašeho iPhone.

Vyhledání sériového čísla

Přejděte do Nastavení> Obecné> O aplikaci a vyhledejte sériové číslo zařízení, IMEI / MEID a ICCID. Chcete-li tyto informace vložit do registračních nebo podpůrných formulářů Apple, klepněte a podržte číslo a zkopírujte jej.

Zabalit

Dobře, je to opravdu na hovno, když se váš iPhone nechová normálně. Když se náš řečník zvrtne, ovlivní to naši rutinu a naruší naši rovnováhu. Naše iPhony a mnoho našich aplikací třetích stran závisí na fungování reproduktorů. Proto je pro nás důležité zjistit, o co jde. Doufejme, že váš reproduktor nefunguje kvůli softwarovému nebo lidskému problému, který můžeme napravit bez další podpory nebo nákladů.

Pokud ale po tomto řešení potíží zjistíte, že jde o hardwarový problém, můžete si být jisti, že nejste sami. Apple Geniuses a další opravny vidí tento problém a mají zkušenosti s tím, jak dostat váš iPhone zpět do špičkové podoby.

Doufám, že vám tento článek pomohl! Přeji Vám hodně štěstí. A pokud máte nějaké další tipy, které vám pomohly, sdílejte je v komentářích. Milujeme komentáře a naprosto zbožňujeme další tipy a rady!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found