Jak opravit iPhone uvíznutý v režimu sluchátek, reproduktor nefunguje - AppleToolBox

Aktualizovali jste nedávno svůj iPhone nebo jiný iDevice na nejnovější verzi iOS? A teď, od této aktualizace, nemůžete z reproduktorů vašeho iPhone vydat ŽÁDNÝ zvuk. Zdá se, že vaše zařízení iDevice uvízlo v jakémsi „režimu sluchátek“ a přehrává zvuk pouze z dvojice připojených sluchátek!

Někdy se váš iPhone zasekne v režimu sluchátek a zabrání vám slyšet žádný zvuk. Váš iPad, iPod nebo iPhone se mylně chová, jako by byla připojena sluchátka nebo špunty do uší, a teď je váš iPhone zaseknutý.

Příliš mnoho textu? Podívejte se na naše video v režimu sluchátek

Rychlé tipy

Jak dostanu svůj iPhone z režimu sluchátek? Začněte jednoduše!

 • Nejprve začněme opravdu jednoduše a vyzkoušejte tento: prostě jděte na Nastavení, Zvuky a haptika, poté vyzvánění. Vyzkoušejte různá vyzvánění a zkontrolujte, zda vaše reproduktory a zvuk fungují znovu.
 • Vyčistěte port pro sluchátka nebo blesk a ujistěte se, že je čistý a bez vláken a jiných nečistot
 • Zkuste připojit a okamžitě odpojit reproduktor Bluetooth nebo jiné zařízení BT
 • Zapněte režim v letadle
 • Spusťte hudební aplikaci
 • Pořiďte zvukový záznam pomocí aplikací, jako jsou Hlasové poznámky
 • Pokud se připojíte k reproduktoru Bluetooth, nabijte jej a zkontrolujte, zda to odepíná režim sluchátek
 • Také se ujistěte, že je baterie nabitá nejméně 30%. Pokud je menší, nabijte jej a zkontrolujte, zda problém nebyl s úrovní výkonu.
 • Nakonec zavřete všechny své otevřené aplikace poklepáním na Home nebo přejetím prstem po panelu Home Gesture Bar a následným přejetím nahoru zavřete všechny aplikace. Poté restartujte iPhone stisknutím a podržením tlačítka napájení.

iPhone reproduktor nefunguje?

Pokud nevidíte oznámení na obrazovce pro sluchátka, ale reproduktor vašeho iPhone nebo iDevice nevydává žádný zvuk, nejprve zkontrolujte následující věci!

 1. Zkontrolujte, zda jste nastavili přepínač Ztlumení do polohy vypnuto
  1. Pokud má vaše zařízení přepínač Ring / Silent, posuňte přepínač tak, aby se oranžová nezobrazovala
 2. Otevřeno Nastavení> Nerušit a zkontrolujte, zda je režim Nerušit vypnutý
 3. Zvyšte hlasitost úplně nahoru pomocí bočního tlačítka hlasitosti nebo Nastavení> Zvuky> Posuvník vyzvánění a upozornění
  1. Několikrát posuňte posuvník Vyzvánění a upozornění nahoru nebo dolů a zkontrolujte, zda to má nějaký rozdíl
  2. Zkuste upravit hlasitost pomocí posuvníku v Ovládacím centru
 4. Koukni na tohle Nastavení> Zvuky> Změnit pomocí tlačítek je zapnuto
 5. Ujistěte se, že AirPlay neposílá zvuk do jiného zdroje
 6. Jít do Nastavení> Bluetooth a vypněte Bluetooth

Žádný konektor pro sluchátka, ale stále uvízl v režimu sluchátek?

Podívejte se na náš článek o čištění bleskového portu a kabelu.

Ano, vaše blesková sluchátka se také zaseknou v režimu sluchátek! A s našimi bleskovými porty se děje spousta dalších problémů - no, dnes se používají skoro pro všechno!

Odpojte sluchátka

Pokud se vám při nastavování tlačítek hlasitosti zobrazuje ikona níže, v portu náhlavní soupravy mohou být nečistoty.

Chcete-li je vyjmout, odpojte je a poté sluchátka několikrát (nejméně 7-8krát) znovu připojte.

Poté proveďte tvrdý restart iPhonu (stiskněte a podržte jak domov, tak napájení, nebo pokud žádné mechanické tlačítko domů nepoužívejte, snižte hlasitost a zapněte napájení, dokud se na obrazovce neobjeví logo Apple.)

Někteří uživatelé uvedli, že tento problém vyřešili úspěšně pomocí vysoušeče vlasů nebo sání (tvrdé) na portu pro sluchátka.

Můžete také chtít použijte párátko nebo Q-Tip a očistěte port, abyste odstranili všechny zbývající nečistoty / částice.

U Q-Tip se ujistěte, že jste stáhli většinu bavlny tak, aby pohodlně padla na port. Ale ujistěte se, že ho netlačíte do bodu, kde se Q-Tip zasekne!

S Q-Tip uvnitř zvedáku několikrát otočte, abyste uvolnili vše, co je uvnitř.

Pokud vyzkoušíte vysoušeč vlasů, nezapomeňte otřesit telefonní konektor se vysoušečem vlasů za studena, pokud je k dispozici, nebo s nejnižší teplotou nastavenou u vysoušeče vlasů.

Než provedete některý z výše uvedených kroků, vždy nezapomeňte telefon vypnout.

Vyzkoušejte Bluetooth reproduktor

Zkuste zařízení iDevice připojit k reproduktoru Bluetooth nebo sluchátkům Bluetooth a poté jej odpojit. Zjistěte, zda to funguje při uvolnění režimu sluchátek!

Zkontrolujte některá nastavení

V Přístupnosti je zastrčené nastavení s názvem „Směrování zvuku hovoru“. Toto nastavení určuje, odkud uslyšíte zvuk přicházející během telefonních hovorů a zvukových hovorů FaceTime. Zní povědomě?

Podívejme se tedy na tato nastavení. Jít do Nastavení> Obecné> Usnadnění a přejděte dolů do sekce s názvem „Interakce“.

Pokračujte v posouvání, dokud nenajdete Směrování zvuku hovoru. Mělo by být uvedeno „Automaticky“. Pokud ne, klepněte na něj a v seznamu vyberte Automaticky.

Pokud již říká „Automaticky“, zkuste jej nastavit na Reproduktor.

Nyní to vyzkoušejte uskutečněním hovoru nebo zvukového hovoru FaceTime.

Zjistěte, zda váš reproduktor nyní funguje. Pokud ano, vraťte se na stejné nastavení a změňte jej zpět na „Automaticky“.

Přepnutím tohoto režimu nastavení můžete svůj iPhone uvolnit z režimu sluchátek.

Vyzkoušejte režim AirPlane

Přepněte do režimu Letadlo na minimálně 15 minut. Jít do Nastavení> Režim v letadle a zapnout to. Počkejte alespoň 15 minut a poté jej vypněte a zkontrolujte, zda vaše reproduktory opět fungují.

Nahrajte zvuk

Mnoho lidí zjistí, že jejich iPhony a iPady se uvolní z režimu sluchátek poté, co provedou zvukový záznam pomocí svých zařízení. Použijte aplikaci pro nahrávání zvuku, jako jsou Hlasové poznámky, nebo spusťte Garage Band, a dokonce natáčejte video pomocí aplikace pro fotoaparát.

Použijte libovolnou nahrávací aplikaci, která se vám líbí, a vyzkoušejte, zda tento tip funguje pro vás!

Foukejte do konektoru pro sluchátka

Před použitím zařízení na stlačený vzduch nebo konzervovaného vzduchu k jeho fouknutí do konektoru pro sluchátka na vašem iPhone, vezměte si baterku a podívejte se, jestli uvnitř není něco zaseknuté.

Pokud je něco patrné, vyjměte to. Nyní opatrně a jemně vyfoukněte vzduch přímo do konektoru pro sluchátka. To by mělo odstranit všechny malé částice. Pokud se tak nestane, zkuste trochu silněji odfouknout.

Nebo si obstarejte postřikovací plechovku průmyslové síly „Dust Off“ nebo podobnou. Tyto produkty se obvykle používají k čištění počítačových klávesnic a další elektroniky.

Naštěstí malý plastový slámový nástavec zapadá do konektoru pro sluchátka téměř dokonale. Několik vteřin tam odstřelte vzduch a zkontrolujte, zda je váš zvuk opět funkční.

Pár našich čtenářů dokonce použilo malý vysavač k vysávání zásuvky pro sluchátka. A nevíte, fungovalo to! Jen buďte velmi opatrní. A ujistěte se, že držíte malé vakuum - nepoužívejte žádné průmyslové ani komerční typy!

Použijte (nebo vytvořte) nástroj

Někteří uživatelé zjistili, že mezizubní kartáček pomáhá vyčistit veškeré nečistoty a prach z konektoru pro sluchátka. Mezizubní kartáčky najdete téměř v každém obchodě s potravinami nebo v drogerii.

Nezapomeňte čistit lehkým dotykem, pouhým kartáčováním vnitřků konektoru pro sluchátka. Když do štětce přidáte trochu třecího alkoholu, pomůžete odstranit vše, co se na něm tvrdohlavě nalepilo. Před vložením jakéhokoli nástroje do konektoru pro sluchátka použijte jen trochu a ujistěte se, že je telefon vypnutý.

Zdroj: nakano-ds.com

Další metodou je výroba vlastního a velmi malého kartáče na vlákna pomocí kancelářské sponky a průhledné pásky. Ohněte kancelářskou sponku rovně a špičku kancelářské sponky omotejte průhlednou páskou lepivou stranou směrem ven.

Pásku pevně obtočte kolem kancelářské sponky. Jemně zasuňte lepivou špičku do konektoru pro sluchátka a lehce ji zatlačte ze strany na stranu, abyste zachytili veškerý prach a nečistoty.

Nezapomeňte vypnout telefon, než to zkusíte, a vždy používejte ten nejlehčí dotek.

Zdroj: blog.tdsbusiness.com

Případně svinete malý kousek pásky naruby s lepivou částí na vnější straně. Opatrně vložte tuto svinutou pásku do konektoru pro sluchátka a zatlačte na ni ze strany na stranu. Ponechte jej spousty viset ze zvedáku, takže je snadné jej vyjmout.

Další čtenář si uvědomil, že na vnitřní straně portu jacku je malé stříbrné tlačné tlačítko velikosti špendlíkové hlavičky.

Tento konkrétní iFolk zjistil, že toto tlakové tlačítko se často zasekává vlhkostí, špínou, prachem, co si jen vzpomenete! Zkuste tedy tento problém vyřešit lehkým škrábáním pomocí špendlíku a následným tamponem s trochou alkoholu.

Zkuste nějakou hudbu nebo jinou aplikaci

Někteří čtenáři uvádějí, že přehrávání hudby pro ně fungovalo s iTunes, Apple Music, Pandora, Spotify ... dostanete drift. Přehrávejte hudbu v jakékoli aplikaci související s hudbou, dokonce i na YouTube!

Nejprve připojte sluchátka nebo sluchátka, otevřete iTunes a přehrajte libovolnou skladbu nebo zvukový program. Nechte svůj iPhone uzamknout obrazovku automaticky. Poté telefon odemkněte, zavřete iTunes dvojitým kliknutím na domovskou stránku a přejetím prstem nahoru.

Postupujte takto odpojením sluchátek. Otevřete YouTube, Pandora, Spotify apod. A něco si zahrajte. Zvyšte hlasitost na maximum a zkontrolujte, zda reproduktory fungují znovu! Pokud ano, otevřete další aplikace a ověřte, zda fungují i ​​aplikace a vyzvánění.

Váš iPhone se namočil? Uvízl váš iPhone v režimu sluchátek kvůli poškození vodou?

Náhodné upuštění iPhonu do kapaliny nebo příliš mnoho vody nebo jiné tekutiny do zařízení může způsobit, že váš iPhone bude mít problémy s reproduktory a zasekne se v režimu sluchátek.

Nejprve vyhledejte senzor vlhkosti vašeho iPhone a vyhledejte červený kruh nebo červenou čáru.

Zkontrolujte indikátor poškození vodou

Zjistíte-li, že je váš iPhone poškozen vodou nebo kapalinou, zkontrolujte jeho indikátor kontaktu s kapalinou (LCI) na boku vašeho iPhone. Obvykle je to jen uvnitř slotu SIM.

Pokud byl váš iPhone v kontaktu s kapalinou, LCI zčervená. Pokud je bílá nebo stříbrná, dobrá zpráva! Váš telefon není poškozen vodou!

Je váš iPhone poškozen vodou?

Pokud dojde k poškození vodou, nejdůležitější je iPhone co nejdříve úplně vysušit - okamžitě!

Je důležité vyčistit a vysušit tento konektor pro sluchátka i zbytek telefonu. Vezměte Q-Tip nebo absorpční hadřík a jemně jej zasuňte do konektoru pro sluchátka nebo do bleskového portu, abyste nasákli veškerou zachycenou vodu.

Pokud do zdířky nebo portu nechcete nic vložit, zkuste místo toho použít fén na chladném prostředí nebo ventilátor k odpaření jakékoli vody.

Nemůžete oklamat Apple!

Pokud přinesete iPhone poškozený vodou a Apple Tech zjistí, že váš LCI je červený, neopraví ho ani nevymění v rámci vaší aktivní záruky.

Resetujte iPhone a BackUp

Někteří uživatelé považovali za užitečné vypnout zařízení iOS a poté je znovu zapnout. Pokud vám tato řešení nevyjde, může vám tato metoda pomoci. Vyzkoušejte to a dejte nám vědět, o co jde.

Jiný čtenář hlásí úspěch pouhým ručním zálohováním své iDevice přes iCloud. Po zálohování na iCloud zjistila, že její iPhone už není zaseknutý v režimu sluchátek.

Zkuste tedy vyzkoušet i tento jeden tip.

A pokud zálohujete prostřednictvím iTunes, potenciálně to funguje i pro tuto metodu zálohování.

Usnadněte si cestu do svého Apple Store

Pokud stále máte tento problém, je čas kontaktovat podporu Apple nebo navštívit nejbližší obchod Apple.

Možná budete muset vyměnit konektor pro sluchátka, obvykle součást sestavy doku (často kabel doku), konektor Lightning a sestavu konektoru pro sluchátka nebo port blesku, pokud je iPhone 7 nebo vyšší.

Tuto opravu byste mohli udělat sami, DYI. Vše záleží na modelu vašeho telefonu.

Pokud se chcete o tuto náhradu pokusit, ujistěte se, že znáte číslo svého modelu, a poté proveďte vyhledávání na webu a vyměňte sestavu doku nebo sestavu konektoru Lightning a sestavy konektoru pro sluchátka pro konkrétní iPhone nebo jiný model iDevice.

Jak vypnout režim sluchátek na telefonech Android

Nejde jen o problém s Apple a iPhone!

Mnoho našich přátel se systémem Android navštíví tuto stránku, aby jim pomohli, když zjistí, že jejich telefony se systémem Android jsou zaseknuté v režimu sluchátek.

Většina výše uvedených tipů platí pro jakýkoli telefon, včetně systému Android.

Konektor pro sluchátka může být ucpaný vlákna, nečistot nebo jiných nečistot, což může mít za následek, že telefon Android zobrazí aktivní sluchátka i po odpojení!

 • Vyzkoušejte zvukovou nahrávku nebo hudební aplikaci
 • Znovu vložte sluchátka a poté je vytáhněte - několikrát to opakujte
 • Vypněte a znovu zapněte telefon
 • Zkuste odsát vodu nebo pomocí malého vysavače vytéct vodu z konektoru nebo portu pro sluchátka
 • Použijte Q-Tip nebo podobný nástroj a vyčistěte konektor nebo port
  • V případě potřeby přidejte kapku třecího alkoholu, abyste odstranili vše, co je lepkavé nebo přilepené ke stěnám
 • Použijte náhlavní soupravu, která má také vestavěné tlačítko pro příjem (nebo tlačítko napájení) a mikrofon. Připojte jej a dlouze stiskněte asi 10 sekund tlačítko pro odpověď. Poté náhlavní soupravu okamžitě odpojte, aniž byste uvolnili toto tlačítko pro odpověď.

Tipy pro čtenáře

Tipy pro čtenáře

 • Zkoušel jsem videohovor na iPadu pomocí jiného zařízení pomocí aplikace Messenger a fungovalo to!
 • Můj problém byl způsoben umíráním reproduktoru, když byl připojen k telefonu přes Bluetooth. Můj telefon se poté zasekl v režimu sluchátek. Když jsem dobil reproduktor a správně jsem od něj odpojil telefon, režim sluchátek se uvolnil!
 • Někteří čtenáři zjistili, že ruční (nikoli automatické nebo plánované) zálohování prostřednictvím iTunes do počítačů Mac nebo Windows udělalo trik, aby se jejich iPhony uvolnily z režimu sluchátek
 • Zkuste dálkový ovladač! Reader CC našel řešení připojením sluchátek pomocí dálkového ovladače. Poté spusťte audioknihu, pozastavte přehrávání pomocí stejného dálkového ovladače a nakonec odpojte sluchátka. Přehrajte přehrávání na této audioknize a pro CC už žádný režim sluchátek - fungovalo to znovu!
 • Vložte svůj iPhone nebo iPad na jednu noc do pytle s rýží, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Po nejméně 12 hodinách v rýži zapněte napájení a pomocí hlasu na text vytvořte textovou zprávu a pro mě to opravilo!
 • Zavolejte někomu se zapnutými sluchátky a stiskněte reproduktor. Jakmile zavěsíte, zapněte iPhone na Tichý a poté VYPNĚTE. Takto jsem znovu spustil svůj reproduktor pro iPhone.
 • U iPhonů 7s a modelů bez konektorů pro sluchátka zkuste znovu připojit nabíječku k iPhonu a okamžitě ji odpojit. V případě potřeby opakujte.
 • Použijte stlačený vzduch, stříkejte do konektoru pro sluchátka nebo do portu Lightning a SOUČASNĚ stiskněte oba ovládací prvky hlasitosti dovnitř. Možná budete potřebovat přítele, který vám s tím pomůže!
 • Jednoduchým řešením je zapnout tlačítko ztlumení a stisknout tlačítka hlasitosti. Režim sluchátek se často změní zpět na vyzvánění. Nezapomeňte vypnout tlačítko ztlumení.
 • Otevřete aplikaci Apple Voice Memos a nahrajte novou hlasovou poznámku. Vyřešil problém za mě!
 • Zkuste FaceTime hovor. Buďte trpěliví, protože po dobu 10–30 sekund nebudete slyšet žádný zvuk, ale zůstaňte na hovoru. Pro mě pak reproduktor nastartoval a opustil režim sluchátek.
 • Jediná věc, která pro mě fungovala, bylo přijetí hovoru se skutečně zapojenými sluchátky, a pak několikanásobné odpojení a připojení sluchátek, pak zavěšení.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found