Jak nastavit iPad pro starší uživatele před darováním

Pokud si kupujete iPad pro starou milovanou osobu, ať už na svátky nebo k narozeninám, jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je nastavit si ji dříve, než mu ji dáte. Díky tomu je pro ně proces zahájení používání mnohem jednodušší.

Příprava iPadu se vším možným, od nastavení po aplikace, jim může dát obrovský náskok, bude méně zastrašující a matoucí a dá jim dárek mnohem více vzrušující.

Zde jsou naše návrhy pro nastavení iPadu pro seniory, než jej zabalíte a předáte jim.

Příbuzný:

 • Praktická recenze nového iPadu Pro 2018
 • Dokovací stanice pro iPad stále mizí a jak na to
 • Co dělat, pokud vás zařízení iOS žádá o přihlášení k Apple ID někoho jiného

Začněte s domovskou obrazovkou

Jako vlastník iPadu nebo iPhone sami víte, že domovské obrazovky obou zařízení jsou ve výchozím nastavení vybaveny aplikacemi. To právo může být pro nového uživatele trochu zastrašující.

Jedním z návrhů je přesunout nebo odstranit aplikace z domovské obrazovky a nahradit je aplikacemi, které váš příjemce použije a líbí se mu nejvíce.

Zamyslete se nad tím, co bude pravděpodobně používat iPad každý den. Možná začnou svůj den čtením Zpráv, kontrolou počasí, návštěvou Facebooku, kontrolou e-mailu a dokončením své oblíbené hudby. Pro ně můžete na domovské obrazovce snadno mít pouze tyto aplikace.

Jednou z možností je odstranit ty, které znáte, s naprostou jistotou, že je nikdy nebudou používat, a přesunout ostatní na jinou obrazovku.

Declutter the Dock

Dock je skvělým místem pro všechny uživatele zařízení iOS, aby měli přístup k aplikacím, které používají nejčastěji. Zjednodušení této oblasti iPadu opět pomůže příjemci.

Jak možná víte, ale nemusí, ve výchozím nastavení Dock zobrazuje navrhované a nedávné aplikace spolu s těmi, které si sami zaparkujete. Chcete-li tento nepořádek zmenšit, deaktivace funkce by byl dobrý nápad. Postupujte podle těchto kroků:

 1. Otevři Nastavení
 2. Klepněte na Multitasking & Dock.
 3. Vypněte přepínač pro Zobrazit navrhované a nedávné aplikace od zelené po bílou.

Díky tomu bude Dock pro uživatele pohodlnější a méně matoucí. Pokud ponecháte nastavení navrhovaných a posledních aplikací povoleno, může se váš příjemce divit, proč se některé aplikace stále objevují v doku. Zakázáním této funkce tedy můžete věci udělat čistší a jasnější.

Poté do aplikace Dock přidejte aplikace, o kterých si myslíte, že by k nim měly mít rychlý přístup, například Messages, Facetime, Mail, Weather a Calendar.

Upravte nastavení

IPad má mnoho funkcí, které pomáhají těm, kteří mohou být nedoslýchaví nebo mají zrakové postižení. Tyto typy funkcí mohou být užitečné i pro seniory. Zde je několik nastavení, která pro ně můžete upravit hned od začátku.

Možnosti usnadnění

Otevři Nastavení aplikaci a vyberte Přístupnost. Poté procházejte různými možnostmi vize, interakce, sluchu a médií. Zde je jen několik nastavení, která můžete zvážit.

 • VoiceOver: Povolení této funkce umožňuje uživateli slyšet položky nahlas. Také to změní gesta. Můžete upravit rychlost, řeč, výřečnost a další nastavení.
 • Zvětšení: Zapnutí zoomu umožní uživateli zvětšit obrazovku jednoduchými gesty. Díky tomu je obrazovka větší a lépe viditelná.
 • Lupa: Tato funkce umožňuje uživateli zvětšit položku trojitým kliknutím na tlačítko Domů. To může být velmi užitečné pro ty, kteří nemají poblíž brýle na čtení.
 • zvýšit kontrast: Povolení této možnosti zlepší čitelnost díky barevnému kontrastu a změnám textu.
 • Pomocný dotek: Pokud váš příjemce bude používat příslušenství nebo potřebuje trochu pomoci s dotykovou obrazovkou, je to dobré provést. Mohou také rychle přistupovat k domovské stránce, oznámením, Siri a dalším.
 • Klepněte na Ubytování: Pokud je Assistive Touch příliš mnoho, ale potřebujete pomoc s dotykovou obrazovkou, je toto inteligentní nastavení, které chcete povolit. Po zapnutí můžete upravit, jak bude dotyková obrazovka reagovat.
 • Sluch: Pokud má váš příjemce sluchadlo MFi, preferuje Mono Audio nebo potřebuje trochu zvýšit hlasitost vlevo nebo vpravo, můžete toto nastavení změnit v části Sluch.
 • Titulky a titulky: Toto nastavení povolte těm, kteří jsou neslyšící nebo mají sluchové postižení, aby si mohli prohlížet titulky a titulky.

Jiné možnosti

Další úpravy, které byste mohli zvážit, jsou v Nastavení >Displej a jas

 • Změň Jas obrazovky nebo povolte noční směnu podle plánu.
 • Upravit Velikost textu pro aplikace, které podporují dynamický text.
 • Umožnit Tučné písmo pokud si myslíte, že to pomůže čitelnosti.

Připravte kontakty, zprávy, FaceTime a poštu

Jedním z vynikajících způsobů, jak zůstat v kontaktu s příjemcem, je ten úžasný nový iPad, který mu dáváte. Ujistěte se tedy, že mají snadný způsob, jak vás, své přátele a zbytek rodiny kontaktovat.

Kontakty: To je snadné. Otevřete aplikaci Kontakty a zadejte co nejvíce informací o tolika kontaktech vašeho blízkého, kolik můžete. Můžete také nastavit skupinu, aby kontaktování celé rodiny nebo vnoučat bylo jen na dosah ruky.

Zprávy: Textové zprávy jsou jedním z nejvhodnějších způsobů, jak zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou, takže tuto funkci povolte pomocí Nastavení >Zprávy >iMessage (povolte posuvník na zelenou).

Můžete také povolit Zobrazit fotografie kontaktů možnost, aby váš příjemce mohl vidět všechny tváře ve Zprávách. To může být užitečné jak pro uživatele, tak pro příjemný zážitek z posílání textových zpráv.

FaceTime: Zatímco váš příjemce může snadno zahájit hovor FaceTime s kontaktem, jakmile mu ukážete, jak je to možné, můžete aplikaci skutečně připravit na volání. Udělejte si chvilku a zavolejte FaceTime s iPadem na sebe nebo jiné kontakty, které váš příjemce pravděpodobně zavolá.

Tyto nedávné hovory se budou v seznamu zobrazovat, dokud nebudou smazány. Když tedy váš milovaný používá FaceTime poprvé, může jednoduše klepnout na kontakt v seznamu posledních hovorů a zahájit tak zcela nový hovor.

Pošta: Tenhle může být trochu tvrdší, ale pokud máte náhodou přístup nebo znáte informace o e-mailovém účtu příjemce, můžete si pro ně nechat nastavit aplikaci Mail.

Vytvořte jejich Apple ID

Pokud váš starší příjemce vlastní iPhone, pravděpodobně má nastaveno vlastní Apple ID. Pokud tedy máte přístup k přihlašovacím údajům, nezapomeňte je otevřít, aby byli připraveni sami stahovat aplikace z App Store.

Pokud je to však jejich první zařízení se systémem iOS, možná budete chtít nastavit účet pro ně, abyste si mohli stáhnout aplikace, které jim budou sloužit jako dárek. Nezapomeňte vysvětlit proces Apple ID a App Store a poskytnout své přihlašovací údaje.

Chyťte některé aplikace

Za předpokladu, že si můžete stáhnout aplikace pro svého příjemce z App Store, je čas na zábavu. Přemýšlejte o typech aplikací, které budou používat a užívat si.

Milují hrát hry jako Mah Jong, Solitaire, Scrabble, Gin Rummy nebo vyhledávání slov? Můžete si stáhnout několik podobných her, které si nyní mohou užívat digitálně. A pokud hrajete společně hry jako Scrabble, zvažte další, jako jsou Word Chums nebo Words With Friends, zvláště pokud také používají Facebook.

Dělají to užijte si vaření a hledáte nové recepty? V této kategorii je spousta skvělých aplikací bez cenovky. Podívejte se na aplikace jako Big Oven, Yumly nebo Epicurious.

Bych připomenutí léků Pomož jim? V obchodě s aplikacemi najdete řadu těchto typů aplikací, které je mohou sledovat a připomínat jim, aby užívaly své léky. Některé aplikace zahrnují Mango Health, Round Health a DrugStars: Medicine Reminder.

Jsou sportovní fanoušek? Aplikace jako ESPN a CBS Sports pokrývají mnoho různých druhů sportů pro ty, kteří je všechny sledují. Můžete si ale také stáhnout ty pro konkrétní sporty jako NFL, NBA a MLB At Bat.

Jsou online nakupující? Pokud ano, pak se načte tato kategorie v App Store. Můžete si stahovat aplikace z Amazonu do Zapposu a vše mezi tím. Obchodní domy, diskontní obchody, obchody se zvířaty, oděvy, obchody s obuví, obchody s elektronikou ... seznam pokračuje.

To jsou jen některé myšlenky a návrhy. Svého staršího příjemce znáte lépe než kdokoli jiný, proto si před dárkem stáhněte několik aplikací, o kterých víte, že ocení.

Zapněte funkci Najít můj iPad

Najít můj iPad není jen užitečná funkce pro uživatele, ale i pro vás v této situaci. Můžete sledovat polohu iPadu a dokonce povolit nastavení pro odeslání posledního umístění, pokud je baterie kriticky nízká.

Otevři Nastavení, vyberte uživatele Apple IDa poté proveďte následující.

 1. Klepněte na iCloud.
 2. Klepněte na Najít můj iPad.
 3. Povolte nastavení nahoře posunutím jezdce na zelenou.
 4. Volitelně povolte Odeslat poslední umístění vpravo dole.

Zjednodušte a nastavte zálohy

Zajistit, aby bylo zařízení správně zálohováno, je vždy bezpečná sázka bez ohledu na to, kolik máte let nebo jaké zařízení iOS vlastníte. Věnujte tedy chvíli výběru aplikací pro iCloud Backups a ujistěte se, že je tato funkce povolena.

Otevři Nastavení, vyberte uživatele Apple IDa poté proveďte následující.

 1. Klepněte na iCloud.
 2. Povolte nebo zakažte aplikace, které chcete používat iCloud.
 3. Přejděte dolů na a klepněte na Zálohování iCloud.
 4. Umožnit Zálohování iCloud posunutím jezdce na zelenou.

Nyní, kdykoli je iPad uzamčen, ale je připojen k napájení a Wi-Fi, měla by se pravidelně zaznamenávat záloha dat.

Jste připraveni iPad obdarovat?

Toto je jen několik návrhů a tipů pro nastavení iPadu pro staršího přítele nebo člena rodiny. Určitě jich bude mnohem více! Máte vlastní návrhy, o které byste se chtěli podělit? Pokud ano, můžete tak učinit v komentářích níže!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found