Co dělat, když se váš iPad mini nenabíjí nebo se nenabíjí pomalu

Nabíjí se váš iPad mini velmi pomalu nebo se nenabíjí vůbec? Pro nikoho není moc dobrý přenosný tablet, pokud jej potřebujete neustále připojovat. Zjistěte, jak zjistit, zda se váš iPad mini nabíjí správně a co můžete dělat, pokud tomu tak není.

Určitě nebudete první osobou, jejíž iPad se nenabíjí nebo se nenabíjí. Pokud však máte potíže nebo pokud váš iPad mini říká „Nenabíjí se“, může být obtížné vědět, co je příčinou. Dravé kabely, vadný software, vybité baterie. Níže uvádíme vše, co potřebujete vědět, abyste mohli diagnostikovat problémy s baterií.

Jak zjistím, zda se můj iPad mini nabíjí?

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda se váš iPad mini nabíjí nebo ne. Pokud však bylo po připojení zcela mrtvé, možná budete muset počkat až hodinu, než kterýkoli z nich bude fungovat.

Váš iPad zobrazí obrazovku s nízkou spotřebou energie, pokud nemá dostatečné nabití k zapnutí. Pokud tato obrazovka také zobrazuje bílý bleskový konektor, pak je váš iPad mini ne nabíjení.

Dávejte pozor na jemný rozdíl mezi obrazovkami Low Power a Connect to Charge.

Když je iPad mini zapnutý, na obrazovce uzamčení se při prvním nabíjení zobrazí velká ikona baterie. Pod datem se pak zobrazí procento poplatků.

Na obrazovce uzamčení by se měla objevit velká baterie následovaná procentem nabíjení.

Nakonec ikona baterie ve stavovém řádku iPadu mini bude mít blesk, kdykoli se iPad bude nabíjet. Budete také moci sledovat, jak se baterie postupem času pomalu vybíjí.

Blesk ukazuje nabíjení.

Jak dlouho by mělo nabíjení iPadu mini trvat?

Nabití iPadu mini z 0–100% by mělo trvat přibližně čtyři hodiny. Přesný čas se však bude lišit v závislosti na kvalitě vašeho bleskového kabelu, příkonu vašeho adaptéru, stáří baterie vašeho iPadu a dokonce i okolní teplotě místnosti!

Můj iPad mini 4 se po smrti nabíjel na 100% asi tři hodiny.

Jak mohu zrychlit nabíjení iPadu mini?

Existuje několik různých věcí, které vám mohou pomoci, pokud se váš iPad mini nabíjí velmi pomalu.

 • Aktualizujte na nejnovější verzi iOS.
 • Použijte oficiální kabel Apple Lightning nebo se ujistěte, že váš je certifikovaný MFi.
 • Použijte oficiální napájecí adaptér Apple s nejvyšším dostupným výkonem.
 • Nepoužívejte iPad mini, když se nabíjí; usnout nebo vypnout.
 • Udržujte svůj iPad mini na příjemné okolní teplotě, přestane se nabíjet na 80%, pokud je příliš teplý.

Mohu iPad mini nabíjet nabíječkou pro iPhone, jinou nabíječkou pro iPad nebo nabíječkou pro MacBook?

Krátká odpověď je: Ano. Obecně řečeno, čím větší nabíječka, tím rychleji se váš iPad mini bude nabíjet.

Originální iPad mini dodávaný s 5 W napájecím adaptérem, stejný jako u iPhonů. Pozdější modely se dodávají s 10 W adaptéry, což vede k rychlejšímu nabití. Pokud máte MacBook od roku 2016 nebo novější, můžete pomocí jeho 29 W adaptéru iPad mini nabíjet ještě rychleji.

Zkontrolujte příkon napájecího adaptéru. Fotografie od společnosti Apple.

Kromě 5 W adaptéru pro iPhone je na každé straně vytištěn příkon každého napájecího adaptéru Apple.

Kolik let vydrží baterie iPad mini?

Podle společnosti Apple si baterie iPadu mini udrží až 80% své původní kapacity po 1000 úplných cyklech. To znamená, že můžete nabít 100% na 0% nabití 1000krát. Nebo přejděte ze 100% na 50% nabití 2000krát.

Jak dlouho to je? Všechno záleží na tom, jak moc jej používáte. Pokud procházíte celým cyklem dvakrát týdně, znamená to, že baterie vašeho iPadu by měla vydržet neskutečně 10 let.

Ztlumte obrazovku a vylepšete baterii.

Co mohu udělat, aby baterie iPad mini vydržela déle?

Apple má skvělý web s tipy, jak maximalizovat výkon baterie napříč vašimi zařízeními.

Nejúčinnější věcí, kterou můžete udělat, je méně používat, ale proto jste si věc nekoupili. Případně vyladěte tato nastavení, aby baterie vašeho iPadu mini vydržela co nejdéle:

 • Ztlumte jas obrazovky.
 • Vypněte aktualizaci aplikace na pozadí.
 • Nastavte aplikace Mail tak, aby načítaly data ručně.
 • Vypněte lokalizační služby úplně nebo pro konkrétní aplikace.
 • Snižte počet oznámení, která se zobrazují na obrazovce uzamčení.

Kolik stojí výměna baterie iPad mini?

Pokud během prvního roku baterie vašeho iPadu klesne pod 80% kapacity, Apple ji zdarma vymění v rámci jednoroční záruky AppleCare. Pokud máte na iPadu mini AppleCare +, tato záruka se prodlužuje na dva roky.

S AppleCare budete těžit ze dvouleté záruky.

Apple nabízí mimo záruční opravu baterie za 99 $ u všech modelů iPadů. Navíc společnost Apple ve skutečnosti neopravuje baterii, za tuto cenu vám nahradí celý iPad.

Pokud jste docela technický a šikovný, můžete se také pokusit vyměnit baterii sami pomocí sady pro výměnu baterie pro váš model iPadu.

Jak opravím iPad Mini, který se nenabíjí ani nezapne?

Váš iPad mini se někdy nezapne ani poté, co jej necháte nabitý. Pokud k tomu dojde, neuvidíte obrazovku s nízkou spotřebou ani obrazovku pro připojení k nabíjení. Displej iPadu mini zůstane jednoduše černý.

Začněte tím, že se pokoušíte nabíjet zařízení alespoň hodinu. Pokud stále neexistují žádné známky života, proveďte nucený restart. To provedete současným podržením tlačítek Spánek / Probuzení a Domů. Držte je stisknuté, dokud se iPad mini nezapne a znovu nespustí, což by mělo trvat asi 45 sekund.

Podržením těchto dvou tlačítek restartujete iPad.

Pokud se vám iPad nepodaří oživit, existuje velká šance, že se nenabíjí správně. Opravte to podle níže uvedených tipů.

Jak mohu opravit iPad Mini uvíznutý na obrazovce nabíjení baterie?

IPad mini se někdy na obrazovce s nízkou spotřebou nalepí, i když jste si jisti, že se nabíjí správně. Tento frustrující problém byl vyřešen pro mnoho uživatelů připojením iPadu k počítači s iTunes.

Připojte iPad mini k iTunes, pokud se nezapne.

To buď vynutí restartování iPadu, nebo umožní uživatelům obnovit jej pomocí iTunes. Ačkoli byste to měli dělat, pouze pokud již máte zálohování vašeho zařízení.

Pokud potíže přetrvávají, zkuste tyto pokyny obnovit iPad mini pomocí režimu DFU. Ale znovu se ujistěte, že máte zálohu, než tak učiníte!

Jak mám opravit iPad Mini, který se nenabíjí, když je připojen?

Existuje několik věcí, které mohou vašemu iPadu mini bránit v nabíjení a pokrývat hardwarové a softwarové problémy. Postupujte podle níže uvedených kroků, abyste zjistili příčinu a zmírnili problémy s nabíjením.

1. Restartujte iPad mini a aktualizujte iOS

Pokud můžete iPad mini zapnout, stiskněte a podržte tlačítko Spánek / Probuzení, dokud k tomu nebudete vyzváni slide vypnout. Před opětovným zapnutím a pokusem o nabíjení vypněte iPad mini a nechejte jej po dobu 30–60 sekund vypnutý.

Podržte tlačítko Spánek / Probuzení, dokud se nevypnete posunutím.

Měli byste také zkontrolovat aktualizace softwaru pro iOS. Tyto často opravují softwarové chyby, které způsobují chyby baterie nebo nabíjení. Mohou také optimalizovat váš iPad mini tak, aby během používání spotřebovával méně energie z baterie.

Přejděte do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru.

Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi iOS.

2. Vyzkoušejte svůj bleskový kabel

Bleskové kabely Apple jsou proslulé rozdělením a roztřepením. Když k tomu dojde, často ztrácejí schopnost nabíjení. Ale váš bleskový kabel může být problém, i když nevypadá poškozeně.

Zkuste nabíjet jiné zařízení Apple pomocí stejného bleskového kabelu, pokud funguje, pak váš kabel funguje dobře. Pokud to nefunguje, zkontrolujte, zda používáte buď oficiální kabel Apple, nebo certifikovaný kabel Made for iPhone (MFi).

Můžete pomocí bleskového kabelu nabíjet další zařízení?

Případně zkuste iPad nabít jiným bleskovým kabelem. Li že funguje, pak je váš původní bleskový kabel pravděpodobně vadný. Pokud jste jej zakoupili od společnosti Apple, může se na něj vztahovat jednoroční záruka.

3. Vyzkoušejte napájecí adaptér nebo zásuvku

Jakmile víte, že bleskový kabel funguje, je čas otestovat napájecí adaptér. Začněte připojením do jiné zásuvky - a ujistěte se, že je zapnutá!

Pak najděte jiný adaptér, který chcete použít. Mějte však na paměti, že pokud byl váš iPad mini dodáván s objemným 10 W adaptérem, váš 5 W iPhone adaptér nemusí být schopen poskytnout dostatek energie k nabití baterie iPadu.

Případně zkuste iPad mini nabít z USB portu počítače. Je opět nepravděpodobné, že by poskytlo dostatek energie k rychlému nabití iPadu, ale bude to indikovat, zda je problém s původním adaptérem.

Připojte iPad mini k iTunes, pokud se nezapne.

Pokud je váš adaptér vadný, můžete jej v rámci jednoroční záruky společnosti Apple nechat vyměnit.

4. Vyčistěte bleskový port na iPadu mini

Posviťte si na bleskový port ve spodní části iPadu mini. Podívejte se pozorně, abyste zjistili, zda se v přístavu nehromadí vlákna nebo nečistoty. Pokud ano, může to být důvod, proč se váš iPad mini nenabíjí správně.

Opatrně odstraňte nečistoty pomocí některého z následujících nástrojů, ale dávejte pozor, abyste při tom nepoškodili nabíjecí prvky:

 • Antistatický kartáč.
 • Prachovka stlačeného vzduchu.
 • Čistěte a osušte kartáček na zuby.
 • Pin SIM, narovnaná kancelářská sponka nebo bezpečnostní špendlík.

Svůj iPad můžete také vzít do nejbližšího Apple Storu, kde obvykle rádi bezpečně zdarma vyčistí váš bleskový port.

5. Obnovte zařízení pomocí režimu DFU

Posledním krokem při řešení potíží je úplné obnovení iPadu. Tímto způsobem odstraníte všechna data a resetujete zařízení zpět na tovární nastavení.

Měl by jsi vytvořit zálohu vašeho iPadu mini.

Před obnovením iPadu mini si vytvořte zálohu!

Navrhujeme obnovení pomocí režimu DFU, protože kompletně přeinstaluje software a firmware ve vašem zařízení. Jedná se o nejhlubší možnou úroveň obnovení a zajistí, že váš problém s nabíjením nebude souviset se softwarem.

Podle tohoto průvodce obnovíte svůj iPad mini pomocí režimu DFU.

Jak vyměním baterii na svém iPadu mini?

Po všech těchto tipech na řešení potíží, pokud se váš iPad mini stále nenabíjí správně, budete pravděpodobně potřebovat výměnu baterie. Kvůli bezproblémovému designu iPadu od Apple bohužel nemůžete baterii vyměnit sami.

Místo toho byste si měli rezervovat schůzku v obchodě Apple nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple. Tito technici by měli být schopni nabídnout náhradní iPad za cenu nové baterie: 99 USD.

Hardwarovou podporu najdete na liště Genius společnosti Apple.

Zjistili jste, proč se váš iPad mini nenabíjí? Nebo kvůli čemu se nabíjí pomalu? Níže nám dejte vědět, co se stalo!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found