Jak používat Musish k poslechu Apple Music v libovolném webovém prohlížeči

Apple Music je dobrou volbou mezi službami streamování hudby. Ale na rozdíl od většiny svých konkurentů stále nemá webový přehrávač založený na prohlížeči.

To může být problém, v závislosti na tom, jak používáte Apple Music. Pokud používáte iPhone nebo PC s nainstalovaným iTunes, neměli byste mít žádné problémy.

Ale co když jste na pracovním počítači nebo používáte operační systém jako Linux? V těchto případech je skvělá volba mít webového klienta.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak zobrazit texty písní v Apple Music
  • Jak sledovat přátele v Apple Music

Co je Musish?

Musish je webová aplikace s otevřeným zdrojovým kódem třetí strany, kterou vytvořili vývojáři Brychan Bennett-Odium, Raphaël Vigée, James Jarvis a Filip Grebowski.

I když není nijak spojen s Apple, používá k ověřování rozhraní Apple API. Rozhraní je také mimořádně čisté a intuitivní způsobem, který připomíná platformy Apple. Vypadá přesně tak, jak byste očekávali, že bude vypadat webový klient Apple Music.

Je také zcela zdarma k použití a je k dispozici na jakémkoli počítači, na kterém lze spustit webový prohlížeč - který zahrnuje počítače Mac a PC se systémem macOS, Windows nebo Linux.

Jinými slovy, pokud chcete streamovat Apple Music v prohlížeči, je to pravděpodobně vaše nejlepší volba.

Musish je stále v režimu otevřené beta verze a jeho vývojáři aktivně hledají návrhy funkcí a zpětnou vazbu prostřednictvím GitHubu. V budoucnu tým doufá, že přidá funkce, jako je mobilní kompatibilita, tmavý režim a lepší sekce Procházet.

Jak používat Musish

Chcete-li skutečně používat Musish, vše, co musíte udělat, je přejít na web a přihlásit se pomocí přihlašovacích údajů Apple. (Pokud máte obavy o bezpečnost, nebojte se. Za chvíli se k tomu dostaneme.)

Jakmile se přihlásíte, uvidíte některé standardní funkce Apple Music. V levém horním rohu budou obvyklé karty Pro vás, Procházet, Rádio a Moje knihovna.

Zatímco některé funkce jsou ve srovnání s oficiálními platformami Apple poměrně efektivní, většina z nich stále funguje přesně tak, jak by fungovala u hráčů první strany.

  • The Karta Pro vás bude mít vaše nedávno přehrávané skladby, vaše alba těžká rotace a přizpůsobené mixy. Bude také obsahovat obvyklé seznamy skladeb, alba a nová vydání.
  • The Karta Procházet bude obsahovat nejlepší písně, seznamy skladeb a alba dneška, stejně jako nejlepších 100 seznamů skladeb a záložky standardních žánrů.
  • K dispozici je také Vyhledávací lišta v pravém horním rohu, pokud chcete vyhledat konkrétní obsah. Objevuje se v každé sekci Musish.
  • Konečně je tu a Karta Moje knihovna kde najdete své vlastní nedávno přidané skladby, umělce, alba, skladby a seznamy skladeb. Karta Seznamy skladeb pod tímto je z nějakého důvodu nefunkční.
  • Přehrávání se ovládá standardními příkazy v levém dolním rohu - které zahrnují tlačítka Přehrát, Náhodně, Opakovat a Hlasitost a také možnost zobrazit text písně.

Samozřejmě existují některé funkce, které jsou momentálně nedostupné. To zahrnuje sociální funkce a rádio. Ale jak jsme již zmínili, některé z nich mohou být přidány do budoucích aktualizací Musish.

Poznámka o zabezpečení

Je přirozené, že se cítíte trochu znepokojeni jakoukoli platformou, která vyžaduje zadání e-mailu a hesla Apple ID. Buďte si však jisti, že Musish je velmi bezpečný.

Jak již bylo zmíněno dříve, Musish používá oficiální Apple API a ověřování je zpracováváno samostatným oknem přihlášeným do oficiální domény Apple.com. Toto okno používá token, který uživateli umožňuje používat Apple Music v prohlížeči, ale pouze s výslovným povolením uživatele.

Musish nemá přístup k této doméně ani k ní není nic napsaného. Vývojáři dali jasně najevo, že nepožadují, nelogují ani nezískávají přístup k žádným informacím o uživateli.

Existuje další nová krásná aplikace, která se v poslední době hodně hraje. Jmenuje se Soor a také vám umožňuje poslouchat Apple Music. Jedná se o hudební přehrávač bohatý na funkce speciálně vyrobený pro iPhone a velmi dobře se integrující s Apple Music.

Poslední příspěvky