Jak a kdy používat integrovanou virtuální klávesnici v systému macOS

Klávesnice jsou klávesnice. Všechny osobní počítače je mají, ať už jsou externí nebo integrované. A jako většina elektroniky nevydrží věčně.

To může být obzvláště nepříjemné, pokud váš MacBook nebo MacBook Pro má zabudovanou klávesnici, která má problémy. Pokud vaše klávesy přestanou fungovat, máte trochu štěstí, pokud nepřipojíte externí klávesnici. (Což samozřejmě trochu ruší účel notebooku.)

PŘÍBUZNÝ:

  • Nový rok, rychlé opravy pro optimalizaci vašeho MacBooku pro lepší výkon a úložiště
  • Odstraňování problémů s klávesnicí MacBook Pro z roku 2018
  • Můj Mac se nespustí, zobrazí bílou obrazovku
  • Jak opravit problémy s automatickými opravami na počítačích Mac a iPhone

Ale na první pohled možná nebudete mít úplně smůlu. I když je polovina kláves na vašem Macu poškozená, stále existuje způsob, který můžete psát.

Není to úplně dokonalé řešení, ale funguje to. Říká se tomu Virtuální klávesnice.

Jak používat virtuální klávesnici

Virtuální klávesnice je zastrčená v System Preferences. Jakmile ji však aktivujete, můžete ji kdykoli snadno skrýt nebo zobrazit.

Zde je návod, jak to zapnout.

  • Otevřete Předvolby systému.
  • Přejděte na klávesnici.
  • Klikněte na kartu Klávesnice.
  • Najděte rámeček s nápisem Zobrazit v liště nabídek Prohlížeče klávesnic, emodži a symbolů. Kliknutím na něj to zkontrolujete.

V tomto okamžiku nyní uvidíte malou ikonu Klávesnice v pravé části horního panelu nabídek. Kliknutím na toto tlačítko můžete virtuální klávesnici vyvolat.

Jakmile to uděláte, uvidíte na ploše digitální klávesnici. Můžete jej změnit velikost a přesouvat, jak chcete.

Až virtuální klávesnici dokončíte, můžete ji znovu skrýt kliknutím na ikonu Klávesnice v horním panelu nabídek a výběrem Skrýt prohlížeč klávesnice. Případně můžete jednoduše kliknout na ikonu X na samotné virtuální klávesnici.

Několik věcí, které je třeba poznamenat

Virtuální klávesnici lze použít k zadávání textu v podstatě kamkoli, kde byste mohli psát pomocí skutečné klávesnice. Pomůže vám „vznášet se“ nad všemi otevřenými okny nebo obrazovkami.

S touto funkcí však existuje omezení. Konkrétně nebudete moci klikat na klávesy, které by byly přístupné při podržení kláves Shift nebo Option.

Jak již bylo řečeno, pokud jsou vaše fyzické klávesy Shift a Option stále funkční, budete moci tyto klávesy a příkazy zadávat normálně.

Proč byste to používali?

Virtuální klávesnice je neuvěřitelně skvělá a není to jen úhledný párty trik. Zde je několik způsobů, jak jej můžete použít.

Nefunkční klávesnice

Virtuální klávesnice je v první řadě nesmírně užitečná, když je vaše skutečná klávesnice rozbitá nebo máte jiné potíže s psaním určitých znaků.

Některé modely MacBooků jsou notoricky známé tím, že s věkem získávají „lepkavé“ nebo nefunkční klávesy. Složitá část přichází, když potřebujete domluvit schůzku a přivést MacBook s rozbitou klávesnicí k opravě.

I když virtuální klávesnice sotva je ideálním řešením pro dlouhodobé psaní, je pro krátkodobé psaní neocenitelná oprava vaší klávesnice. Do webových prohlížečů můžete zadávat hesla, vyhledávat nejbližší obchod Apple a zadávat příslušné informace.

Speciální znaky

Většina tohoto článku byla zaměřena na používání virtuální klávesnice k psaní při rozbití fyzické klávesnice. Virtuální klávesnice se ale může hodit i v jiných případech.

Například virtuální klávesnice je praktický způsob psaní speciálních znaků nebo znaků v jiných jazycích. To je užitečné, protože fyzické klávesnice se dodávají pouze v jednom jazykovém rozložení - a na MacBooku to nemůžete přesně přepínat.

Chcete-li přidat klávesnice v různých jazycích, jednoduše přejděte na Předvolby systému> Klávesnice. Klepněte na Vstupní zdroje kartu a klikněte na ikona +.

Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko Zobrazit nabídku vstupu na liště nabídek. Jakmile to bude, budete moci snadno přepnout na klávesnice různých jazyků.

Doufáme, že vám tento krátký článek pomohl! Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky