Jsou volné porty USB-C vašeho MacBooku?

Port USB-C u notebooků MacBook a MacBook Pro je rychlý, všestranný a zjevně nespolehlivý. Po šesti měsících používání dochází u mnoha uživatelů ke špatnému připojení k externím zařízením. Jsou vaše MacBook USB-C porty uvolněné? Níže si přečtěte, co s tím můžete dělat.

Porty USB-C v MacBookech

V roce 2015 vydala společnost Apple svůj první 12palcový MacBook, který nahradil dlouholetý MagSafe jediným USB-C portem. Společnost Apple se chlubila schopností USB-C fungovat jako univerzální připojení k řadě externích zařízení a schopností napájet notebook.

Navíc je USB-C reverzibilní! Byly dny, kdy jste frustrovaně převraceli kabel USB, když jste se ho pokoušeli dát správným způsobem.

USB-C se od té doby dostalo do celé řady Apple MacBook Pros. Nejnovější z nich obsahuje až čtyři připojení USB-C, nyní spárované s podporou Thunderbolt 3 pro práci s ještě více zařízeními.

Je smutné, že i přes vysokou rychlost a rozsah použití USB-C se nezdá být tak odolný jako jeho předchůdci.

Uvolněná připojení USB-C

Mnoho uživatelů MacBooků zaznamenalo špatné připojení přes USB-C na svých MacBookech. Ačkoli problém rozhodně neovlivňuje všechny MacBooky, pro ty, kteří byli ovlivněni, může být rozzuřený a rozrušený.

Najděte porty USB-C vašeho MacBooku

Problém obvykle nastává přibližně po šesti měsících používání. Zdá se, že to je způsobeno špatně vyrobenými součástmi, které se časem opotřebovávají a uvolňují se porty MacBook USB-C.

Kdysi robustní a uklidňující „cvaknutí“, které doprovází připojení kabelu k portu USB-C, zmizí a připojení se uvolní a nestabilně.

Výsledkem je, že mírné pohyby kabelu nebo MacBooku mohou způsobit výpadek připojení USB-C. Mohlo by to způsobit blikání externích monitorů nebo v horších případech poškození externích pevných disků.

Co s tím dělat

Zkontrolujte nečistoty uvnitř portu

Je dobré se podrobně podívat na své porty USB-C a zajistit, aby v nich nic nezůstalo!

Vezměte si lupu a zkontrolujte porty USB-C vašeho MacBooku

Použijte baterku nebo jiný světelný zdroj a lupu (nebo použijte funkci lupy na svém iPhone) a zkontrolujte vnitřek portů USB-C vašeho MacBooku.

Pokud uvidíte zachycené vlákna, mastnotu nebo jiné nečistoty, zkuste je vyčistit - velmi opatrně. Nechcete při tom poškodit žádné komponenty!

Zkuste použít něco pružného, ​​jako je mezizubní kartáček nebo velmi měkký zubní kartáček. Můžete také použít párátko k vytáhnutí všeho, co tam je uvízlé - buďte obzvlášť opatrní, když používáte něco tvrdého a špičatého.

Může také pomoci stlačený vzduch - ale může také zhoršit problém tím, že tyto nečistoty vtlačí dále! Pokud tedy používáte stlačený vzduch, držte jej vždy pod určitým úhlem, než abyste jej používali přímo do otvoru.

A co použití isopropylalkoholu?

V případě potřeby můžete použít trochu alkoholu (například kapek) k vyčištění věcí uvízlých uvnitř portu, jako je mastnota, která nevyteče při použití kartáče nebo stlačeného vzduchu.

Vždy nejprve nakapejte alkohol na kartáč nebo zařízení, které používáte k čištění. Nikdy nedávejte kapky alkoholu přímo do portu USB-C!

NESTŘÍKEJTE ŽÁDNOU kapalinu přímo do portu ani k čištění portů nepoužívejte jiné čisticí aerosoly, rozpouštědla nebo brusiva - to vše by je mohlo poškodit.

Pokud budou vaše porty USB-C na MacBooku stále uvolněné, máme pro vás dobré i špatné zprávy.

Dobrou zprávou je, že porty jsou vyměnitelné. Pokud je váš notebook mladší než jeden rok nebo spadá pod AppleCare, může je Apple bezplatně vyměnit.

Pokud váš MacBook není pokryt, pak je oprava relativně levná - stojí přibližně 20 USD plus práce.

Měli byste se ujistit, že navštívíte oficiální Apple Store nebo autorizovaného poskytovatele služeb Apple, jinak byste mohli zrušit jakoukoli záruku, která na váš notebook zůstane.

Navíc byste měli jít na schůzku připraveni. Udělejte silný případ pro náhradní díl tím, že přivedete svá externí zařízení k prokázání nestabilního připojení.

Nezapomeňte vysvětlit důsledky této poruchy: poškození dat, rušení práce, nesprávné nabíjení notebooku.

Chcete-li vyměnit své porty USB-C, navštivte poskytovatele služeb Apple

Nyní pro špatné zprávy. A to je bohužel špatná zpráva. To objeví se důvod, proč se spojení uvolnilo, je způsobeno konstrukcí portu USB-C. Zdá se, že Apple tuto část ještě nezměnil.

Ve výsledku se může po šesti měsících od obdržení náhradního dílu znovu objevit stejný problém. V takovém případě se na váš notebook nemusí vztahovat záruka.

Údržba portů USB-C vašeho MacBooku

Naštěstí ne všechny porty USB-C jsou stejné a tento problém zažívá pouze relativně malá část uživatelů MacBooků.

Jak již bylo řečeno, měli byste udělat vše pro to, abyste udrželi své porty USB-C, čímž minimalizujete riziko narušení takového problému. Chcete-li tak učinit, můžete postupovat podle níže uvedených tipů na údržbu.

Získejte pouzdro na notebook

Chraňte svůj notebook před poškozením a své porty před usazováním prachu pomocí pouzdra na notebook. Nákup polstrovaného pouzdra na notebook je jedním z nákladově nejefektivnějších způsobů zajištění dlouhodobé ochrany vašeho drahého zařízení.

Chrání také vaše porty před nadměrným prachem a nečistotami, které by mohly vést k problémům s připojením po lince.

Kupte si protiprachový kryt USB-C

Pro další ochranu proti prachu a nečistotám může být protiprachový kryt USB-C užitečný, kdykoli nepoužíváte porty.

Tyto silikonové krytky zakrývají port a lze je levně zakoupit hromadně. Alternativně použijte malé kousky pásky k zakrytí portů, ale to by mohlo zanechat lepkavé oblasti na vašem vzácném MacBooku.

Čistěte stlačeným vzduchem

Pokud zjistíte, že váš port USB-C zanáší prach nebo špína, měli byste jej vyčistit pomocí plechovek se stlačeným vzduchem. Ty lze zakoupit online a jsou zdaleka nejbezpečnějším způsobem, jak vyčistit porty notebooku.

Pokud zjistíte, že jsou vaše porty ucpané obzvláště odolnou špínou, můžete je opatrně seškrábnout pomocí párátka. I když, když to děláte, musíte být velmi opatrně držte párátko proti vnějšímu okraji portu a od citlivých spojení uprostřed.

Buďte opatrní při používání

Při vkládání a vyjímání kabelů USB-C z portu buďte opatrní. Držte notebook na místě a pevně uchopte konektor USB-C za plastové pouzdro - ne za kabel.

Je-li připojen kabel, nezapomeňte na něj klepat nebo na něj vyvíjet tlak, protože by to mohlo port USB-C namáhat. Tyto tipy se mohou zdát zřejmé, ale toto záměrné použití může dlouhou cestu k ochraně vašeho zařízení.

Napište nám!

Sdělte nám své myšlenky na přechod společnosti Apple na připojení USB-C. Jsou vaše porty MacBook USB-C uvolněné nebo jste měli nějaké jiné problémy?

Tipy pro čtenáře

  • Čtenář Peter doporučuje, abychom všichni zkontrolovali naše kabely USB-C, dokonce i značky Apple vyrobené pro iPhone / iPad / iPod. Poté, co USB-C porty jeho MacBooku Pro nefungovaly spolehlivě, obrátil se na podporu Apple a domluvil si schůzku ve svém místním Apple Store. Při této nedávné cestě do Apple Store pro tento problém s volným portem Pete zjistil, že jeho nový originální kabel Apple USB-C je vadný. Apple jej bez záruky nahradil v rámci záruky svého Macu a nyní port funguje! Pete má podezření, že tyto kabely USB-C MacBooku jsou náchylné k poškození.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found