Proč můj iPhone říká Žádná SIM a co mohu udělat, abych to napravil?

Krátce po uvedení iPhonu 4 mnoho prvních uživatelů zjistilo, že jejich SIM karta nebyla rozpoznána. Chybové zprávy bombardovaly uživatele slovy „Není nainstalována žádná SIM karta“ a neexistoval jasný způsob, jak to opravit.

Na každém iPhone můžete mít problémy se SIM kartou.

IPhone 4 je v minulosti již dlouho, ale problém se SIM kartou je pro uživatele iPhone stále běžným problémem. Dokonce is iPhone XS nebo iPhone XR!

Níže zjistíte, co můžete udělat, abyste to napravili.

Opravte svou SIM kartu pomocí těchto rychlých tipů:

 1. Zkontrolujte, zda je váš plán buněk aktivní.
 2. Aktualizujte iOS na svém iPhone.
 3. Zavřete všechny aplikace a restartujte zařízení.
 4. Zkontrolujte aktualizace nastavení dopravce.
 5. Vyjměte, zkontrolujte a znovu vložte SIM kartu.
 6. Zkuste jinou SIM kartu.
 7. Obnovte nastavení sítě.
 8. Obnovte tovární nastavení iPhonu. (UPOZORNĚNÍ: Může to váš iPhone zdědit)
 9. Kontaktujte podporu Apple

Proč můj iPhone říká, že není nainstalována žádná SIM karta?

Pokud karta SIM nefunguje správně, může váš iPhone vydat některou z následujících zpráv:

 • Žádná SIM
 • Není nainstalována SIM karta
 • Neplatná SIM karta
 • Vložte SIM

K tomuto problému dochází, když váš iPhone nedokáže detekovat SIM kartu v zařízení. Může to být proto, že tam není SIM karta. Může to být proto, že je SIM karta uvolněna. Nebo to může být proto, že software nefunguje správně.

Ať už je důvod jakýkoli, tyto zprávy se objevují, dokud to neopravíte. Níže vám řekneme, jak to udělat. Případně zjistěte, co dělat, když váš iPhone říká Vyhledávání nebo Žádná služba.

Můžete používat iPhone bez SIM karty?

Pokud vaše SIM karta nefunguje, můžete ji jednoduše vyjmout z iPhone. To ale znamená, že vám neustále chodí zpráva:

Není nainstalována žádná SIM karta.

Pokud kartu SIM nechcete používat, úplně ji z iPhonu vyjměte. Obrázek z iFixit.

Neexistuje způsob, jak zastavit zobrazování této zprávy, aniž by došlo k úniku z vězení vašeho iPhone. Může být jednodušší najít nepoužívanou SIM kartu, kterou byste místo toho měli mít v iPhonu. Možná by vás zajímalo přečíst si náš další příspěvek o přeměně iPhonu na iPod touch.

Jak vyjmete SIM kartu z iPhone?

Vyjměte iPhone z pouzdra a vyhledejte obdélníkový slot na okraji zařízení. Toto je zásobník SIM - karta SIM je uvnitř.

Vyjměte zásobník SIM pomocí nástroje SIM, který byl dodán s vaším iPhone nebo narovnanou kancelářskou sponkou. Zatlačte konec do malého otvoru, dokud zásobník nevyskočí. Vyskočí jen trochu, ale stačí ho chytit a zbytek cesty zatáhnout.

Vysuňte přihrádku na SIM kartu pomocí sponky - obrázek od společnosti Apple.

Po dokončení zasuňte zásobník SIM zpět do slotu - ujistěte se, že je to správně. Cvakne zpět na místo a měl by být v jedné rovině s hranou vašeho iPhone.

Jak opravím, že moje SIM karta nebyla detekována?

Na internetu existuje spousta sporných řešení pro chybu Chyba instalace SIM karty na iPhonech.

Opravdu vám to nedoporučujeme! Obrázek z MacWorld.

Jelikož je to způsobeno tím, že se karta SIM nepřipojuje správně k vašemu iPhone, někteří uživatelé si vzali pásku na zadní stranu, aby ji zesílili, nebo vytvořili provizorní zásobníky SIM, aby zvýšili tlak na kartu a vynutili lepší připojení.

Dokonce jsem viděl, jak vám lidé doporučují zabouchnout váš iPhone o stůl, aby se SIM karta mohla znovu připojit!

Nedoporučujeme žádný těchto řešení. Pokud by společnost Apple zjistila, že jste je provedli, všichni by zrušili vaše záruky nebo práva na ochranu spotřebitele. A co víc, mohou způsobit poškození nebo více problémů na vašem iPhone!

Místo toho postupujte podle pokynů níže a bezpečně opravte svůj iPhone Bez problémů se SIM.

Krok 1: Zkontrolujte, zda je váš plán buněk aktivní

Je možné, že vaše SIM karta přestala fungovat kvůli problému s poskytovatelem mobilních služeb. Možná dostali buněčnou věž dolů nebo jiné známé problémy?

Přihlaste se na web svého poskytovatele bezdrátových sítí a zkontrolujte svůj účet - obrázek od AT&T.

Mohli vám omylem zrušit účet nebo zablokovat vaši SIM kartu? Někdy k tomu dojde po opožděné platbě nebo pokud nahlásíte telefon jako odcizený.

Měli byste zkontrolovat svůj mobilní plán online a hledat nové zprávy nebo oznámení. Pokud nic nevidíte, zavolejte svého poskytovatele mobilních služeb a zeptejte se, zda je váš účet stále aktivní.

Krok 2: Aktualizujte iOS na svém iPhone

Když váš iPhone říká, že není nainstalována žádná SIM karta, existuje šance, že to bylo kvůli poruše v operačním softwaru. Chyby v systému iOS jsou relativně vzácné, ale přesto k nim občas dochází. Můžete je opravit aktualizací na nejnovější software.

Jakmile Apple najde softwarovou chybu - podobně jako iPhony, které si myslí, že není nainstalována žádná SIM karta - tvrdě pracuje na vydání opravy v příští aktualizaci.

Pokud vaše SIM karta nefunguje, podívejte se na aktualizace pro iOS.

Jít do Nastavení >Všeobecné >Aktualizace softwaru hledat nové aktualizace na vašem iPhone. Nebo jej připojte k počítači s nejnovější verzí iTunes. Stáhněte a nainstalujte všechny, které najdete.

Krok 3: Zavřete všechny aplikace a restartujte zařízení

Starý dobrý restart může být trik, který potřebujete. Je to starý oblíbený z dobrého důvodu. Zavření každé aplikace a restartování iPhonu ji donutí restartovat procesy na pozadí, které by mohly být příčinou vašich problémů.

Před restartováním iPhonu zavřete své aplikace.

Přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru a uprostřed pozastavte nebo poklepejte na tlačítko Domů, aby se zobrazily všechny vaše otevřené aplikace. Každou aplikaci zavřete stisknutím horní části obrazovky.

Poté přidržte Spánek / Probuzení tlačítko na boku vašeho iPhone. Posunutím vypněte když se zobrazí výzva a počkejte 30 sekund, než se váš iPhone úplně vypne.

Nakonec stiskněte Spánek / Probuzení znovu zapněte iPhone - doufejme, že už o SIM kartě znovu nedostanete zprávu!

Posunutím vypněte iPhone a chvíli počkejte, než jej znovu zapnete.

Krok 4: Zkontrolujte aktualizace nastavení dopravce

Aktualizace nastavení dopravce by měly probíhat automaticky.

Když váš mobilní operátor změní své systémy, měl by se váš iPhone aktualizovat automaticky. Přesto někdy aktualizace nastavení dopravce vklouzne pod radar. To znamená, že váš iPhone již nemůže se sítí komunikovat!

Jít do Nastavení >Všeobecné >O. Nechte svůj iPhone na této stránce chvíli sedět - na pozadí vyhledá aktualizace nastavení nosiče a upozorní vás, pokud nějaké najde. Pokud ano, proveďte instalaci.

Krok 5: Vyjměte, zkontrolujte a znovu vložte SIM kartu

S vaší SIM kartou nebo zásuvkou na SIM kartu může nastat fyzický problém, který vede váš iPhone k domněnce, že není nainstalována žádná SIM karta.

Zásobníky SIM pro iPhone se liší barvou a velikostí pro každý model iPhone. Obrázek z iFixit.

Vyjměte zásobník SIM a zkontrolujte, zda není ohnutý. Také se ujistěte, že po úplném zasunutí dosedá na váš iPhone. Pokud máte zásuvku na SIM kartu z jiného modelu iPhone, vaše SIM karta se nepřipojí správně.

Zkontrolujte, zda vaše SIM karta neobsahuje vodní skvrny nebo škrábance. Každý z nich znamená, že byste jej měli vyměnit. A ujistěte se, že má správnou velikost pro váš iPhone.

Podívejte se do slotu zásobníku SIM na vašem iPhone a podívejte se na malou bílou záložku indikátoru kapaliny. Pokud se tato karta změnila na oranžovou nebo červenou, mohlo by to znamenat, že váš iPhone utrpěl poškození tekutinou, což může být důvod, proč nerozpozná vaši SIM kartu!

Podívejte se dovnitř slotu zásobníku SIM, zda není poškozené kapalinou. Obrázek od společnosti Apple.

Očistěte SIM kartu měkkým vlhkým hadříkem a pomocí stlačeného vzduchu odstraňte nečistoty ze slotu zásobníku SIM. Než kartu SIM vložíte zpět do iPhone, ujistěte se, že je úplně suchá.

Krok 6: Zkuste jinou SIM kartu

Je možné, že je vaše konkrétní SIM karta vadná. Pokud máte druhou aktivní SIM kartu nebo si ji můžete půjčit, vložte ji místo toho do svého iPhone.

SIM karty se liší velikostí docela dost! Obrázek z Macworld.

Ujistěte se, že použitá SIM karta má správnou velikost pro váš iPhone.Používejte pouze SIM kartu, která byla vyrobena na tuto velikost, nikoli ručně oříznutou.

Použijte svůj iPhone s novou SIM kartou dostatečně dlouho, abyste zjistili, zda se stále zobrazuje zpráva Žádná SIM nebo ne. Nedělejte si starosti, pokud nemůžete telefonovat nebo přistupovat k internetu - váš iPhone může být uzamčen k jiné síti.

Pokud váš iPhone novou SIM kartu rozpozná, požádejte poskytovatele mobilních služeb o výměnu původní.

Krok 7: Obnovte nastavení sítě

Různé nastavení pozadí na vašem iPhone může změnit způsob, jakým pracuje se SIM kartou. Můžete je resetovat, ale také to způsobí, že váš iPhone zapomene na všechny sítě Wi-Fi, ke kterým jste se v minulosti připojili.

Po obnovení nastavení sítě se budete muset znovu připojit k sítím Wi-Fi.

Jít do Nastavení >Všeobecné >Resetovat. Zvolte Obnovte nastavení sítě a pokud budete vyzváni, zadejte svůj přístupový kód.

Krok 8: Obnovte tovární nastavení iPhonu

UPOZORNĚNÍ: To může váš iPhone zdědit!

Před vymazáním iPhonu se ujistěte, že máte nedávnou zálohu!

Když obnovujete iPhone, používá se k aktivaci SIM karta. Pokud to váš iPhone nedokáže, stane se zcela nepoužitelným! Váš iPhone byste měli obnovit pouze v případě, že máte k dispozici náhradní telefon, pokud se pokazí.

Před obnovením si vytvořte zálohu svého iPhone. Můžete to udělat přes iCloud nebo připojením iPhonu k počítači se spuštěnou iTunes.

Doporučujeme obnovit zařízení pomocí režimu DFU, což je nejhlubší možná úroveň obnovení. Pokyny pro vstup do režimu DFU pro každý iPhone najdete zde.

Případně přejděte na Nastavení >Všeobecné >Resetovat. Zvolte Vymazat veškerý obsah a nastavení po zobrazení výzvy zadejte svůj přístupový kód a Apple ID.

Vymazání veškerého obsahu a nastavení z iPhonu je rychlejší, ale není to tak důkladné jako používání režimu DFU.

Krok 9: Kontaktujte podporu Apple

Pokud na vašem iPhonu stále dostáváte zprávy, měli byste kontaktovat podporu Apple:

 • Žádná SIM
 • Není nainstalována SIM karta
 • Neplatná SIM karta
 • Vložte SIM

Navštivte web podpory Apple a promluvte si s poradci společnosti Apple, kteří vám mohou nabídnout další pomoc s řešením problémů. Mohou si naplánovat schůzku v Genius Baru pro diagnostiku a opravu hardwaru.

Pokud je váš iPhone mladší než jeden rok a nemá náhodné poškození, jakákoli oprava by měla být v rámci záruky společnosti Apple bezplatná. V opačném případě se zeptejte na svá práva na ochranu spotřebitele, která můžete mít se svým zařízením.

V závislosti na vaší situaci a vaší poloze můžete mít nárok na bezplatnou opravu prostřednictvím vašich zákonných práv - obrázek od společnosti Apple.

Doufám, že jste od tohoto příspěvku dostali veškerou potřebnou pomoc. Pokud vaše SIM karta stále nefunguje, dejte nám vědět v komentářích níže a my uděláme, co bude v našich silách, abychom vám pomohli!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found