Otázky a odpovědi - Proč Surround Sound nefunguje na mém Apple TV 4 nebo Apple TV 4K

Otázky a odpovědi - Proč na mém Apple TV 4 nebo 4K nefunguje prostorový zvuk?

Jednou z funkcí, které Apple TV 4 slibuje, je prostorový zvuk 7.1. Toto nastavení zvuku má být kromě dálkového ovladače napájeného ze Siri hlavní funkcí. Mnoho lidí bohužel při nastavování zvuku Apple TV 4 narazilo na problémy. Jednou z oblastí, které je třeba věnovat pozornost, je nastavení zvuku Apple TV.

Chcete-li vyhledat nastavení zvuku pro Apple TV, přejděte do Nastavení> Video a zvuk> Prostorový zvuk.

Automatické nastavení Apple TV

Když nastavíte nastavení zvuku na „Auto“, odešle hudbu do dvoukanálového PCM a filmy a televizní pořady na 7.1 PCM. A když nastavíte výstup na Dolby Surround, vše se stane Dolby Digital 5.1. Dokonce i hudba je mixována do DD 5.1. Takže Auto = bezztrátový, Dolby Surround vše kóduje do Dolby. Zdá se, že neexistuje žádný skutečný bitstream.

Apple TV 3 tento problém neměl. Nejlepším řešením pro použití nastavení 7.1 je zajistit, aby nastavení zvuku směřovalo na „Auto“. Tímto způsobem si budete moci vychutnat své filmy 7.1 v prostorovém režimu ze svých stávajících systémů.

Myslím, že jde spíše o to, jak byly věci označeny v jednotce ATV 4.

A pamatujte, že ne veškerý obsah nabízí prostorový zvuk.

Nastavte si nejlepší zvuk pro Apple TV

  • Připojte Apple TV přímo k audio přijímači přes HDMI
    • Musí podporovat LPCM (nekomprimované nebo bezztrátové zvukové formáty) nebo Dolby Digital Audio (komprimované vícekanálové zvukové formáty 7.1 a 5.1)
    • Mnoho starších přijímačů bohužel nemá porty HDMI - v tomto případě spusťte Apple TV k televizoru a televizor k přijímači (pokud má váš televizor optický zvuk, připojte se z optického portu televizoru a k optickému portu přijímače) NEBO použijte digitální audio výstup televizoru do vašeho AVR
  • Jít do Nastavení> Video a zvuk> Prostorový zvuk
  • Vybrat Nejlepší kvalita k dispozici

Otázky a odpovědi - Co se stalo s připojením optického zvukového portu? Optický port již na jednotce nemohu najít

Apple TV 4 nebo 4K podporuje novou a vylepšenou verzi prostorového zvuku Dolby Digital - 7.1. Apple TV 3 podporuje pouze 5.1.

Design ATV4 / 4K nahradil optický výstup portem HDMI. Budete muset připojit svůj ATV4 / 4K k vašemu zvukovému přijímači pomocí kabelu HDMI. Poté připojte kabel HDMI z přijímače prostorového zvuku k televizoru. Například moje Apple TV je připojena k mému Onkyo přijímači přes HDMI. A přijímač Onkyo je připojen k mé televizi.

Jednoduše připojte HDMI televizoru Apple k přijímači, nechte přijímač extrahovat zvuk a poté předejte video pomocí dalšího kabelu HDMI, který vede přímo do televize.

Lidé upgradující z ATV3 na ATV4 / 4K nebyli touto funkcí nadšeni. Pokud s tímto upgradem sedíte na plotě, zkontrolujte si tuto funkci před zakoupením.

Přijímač nepodporuje vaši Apple TV 4K?

Mnoho lidí zjistí, že jejich starší přijímače se nepřipojují k nové Apple TV 4k, protože tento starší AV přijímač nepodporuje předávání. Ano, můžete jednoduše vyměnit přijímač za nový model - ale to je často velký náklad. A mnoho lidí miluje své současné přijímače a ještě je nechtějí odejít do důchodu.

Získejte audio příslušenství od jiného výrobce

Můžete si také vyzvednout extraktor HDMI-to-Toslink (optický zvuk). Toto zařízení funguje jako prostředník mezi vaším televizorem a Apple TV a směruje připojení HDMI Apple TV přes samostatný box, který odděluje video signál HDMI a zvukový signál. Aby to fungovalo, budete potřebovat náhradní napájecí port a další kabel HDMI. Nejste si jisti, zda má tato další režie smysl a poskytuje velkou hodnotu. Pokud jste fanouškem optického zvukového výstupu, zkontrolujte nové specifikace.

Druhou možností, jak využít výhody připojení HDMI, je směrovat váš signál přes OPPO BDP Player, pokud máte některý z těchto špičkových přehrávačů Blu-Ray. Jednotka OPPO odvádí skvělou práci při zpracování video i zvukového signálu a nabízí vám několik možností konfigurace.

Tipy pro čtenáře

  • AppleTV ve výchozím nastavení na obrazovce aplikace vydává stereofonní LPCM, ale různé aplikace mohou buď odesílat nekomprimované vícekanálové LPCM (například 5.1 přes LPCM by nerozsvítilo světlo dekodéru), interně dekódovat komprimovaný obsah do LPCM a poté jej streamovat nebo procházet kódovaný obsah do přijímače (který spouští kódování přijímače). Infuse je aplikace, která prochází obsahem (pouze pro verze). Je zcela založen na aplikacích a obsahu
  • Kvalita zvuku závisí na zařízení, které je přímo připojeno k vaší Apple TV. Pokud tedy připojíte Apple TV přímo k televizi nebo staršímu přijímači, který podporuje POUZE zvuk stereofonní kvality, uslyšíte zvuk stereofonní kvality, a to i při přehrávání obsahu 7.1 nebo 5.1
  • Možná lepší možností je jen použít externí 4K HDMI splitter a přidat druhý HDMI out. Tímto způsobem jeden jde do TV a druhý do AV přijímače. Myslím tím opravdu, Apple měl standardně přidat 2 HDMI výstupy!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found