Jak vodotěsné jsou hodinky Apple?

Je velká šance, že vaše Apple Watch v jednom či druhém bodě zvlhnou. Ať už vás chytí déšť nebo se ponoříte do moře, měli byste se ujistit, že víte, jak vodotěsné jsou vaše Apple Watch jako první.

Ve skutečnosti nejsou vaše Apple Watch vůbec vodotěsné, i když jsou voděodolné. Co to znamená, a to, jak jsou jednotlivé hodinky Apple Watch odolné vůči vodě, vysvětlíme v příspěvku níže.

Rozdíl mezi vodotěsným a vodotěsným

Apple své nejnovější produkty pečlivě popisuje jako vodotěsné, nikoli vodotěsné. Toto je důležitý rozdíl, který mají vlastníci Apple Watch pochopit, protože pomáhá předcházet nešťastným nehodám.

Když je něco vodotěsné, je nemožné, aby to voda poškodila.

To pro vaše Apple Watch nemůže platit, protože pokud by si voda našla cestu skrz kryt, způsobila by to chaos na elektrických součástech uvnitř.

Vaše Apple Watch jsou v dešti v bezpečí, protože se dovnitř nemůže dostat voda. Uznání obrázku: Lloyd Dirks / Unsplash

Místo toho jsou vaše Apple Watch voděodolné. To znamená, že je teoreticky možné, aby voda poškodila elektrické součásti uvnitř, ale plášť je navržen tak, aby co nejvíce zadržoval vodu.

Apple to dělá pomocí vodotěsných těsnění a omezených portů nebo otvorů na hodinkách. Bohužel, tato těsnění nezůstanou navždy vodotěsná a vaše Apple Watch se stárnou méně odolné proti vodě.

A co víc, řada externích faktorů může dříve opotřebovat voděodolnost vašich Apple Watch, například:

  • Pád nebo poškození, zvláště pokud praskne pouzdro.
  • Získání mýdla, parfémů, rozpouštědel, kyselých potravin, repelentů proti hmyzu nebo jiných tekutin na vodotěsné těsnění.
  • Vystavení hodinek vysoké rychlosti nebo vysokotlaké vodě, která si razí cestu přes těsnění a způsobí poškození; k tomu může dojít při vodním lyžování, potápění nebo sjíždění tobogánů.
  • Vezměte hodinky do sauny nebo parní lázně, což by mohlo vést ke kondenzaci uvnitř hodinek.

Jak poznám, že jsou moje hodinky Apple stále odolné vůči vodě?

Čím starší jsou vaše Apple Watch, tím méně je voděodolný. Je to proto, že vodotěsná těsnění se časem zhoršují a nakonec nechají vodu proniknout dovnitř vašeho zařízení.

Bohužel neexistuje žádný způsob, jak otestovat odolnost vašich Apple Watch proti vodě. Neexistuje ani způsob, jak jej znovu uzavřít, pokud si myslíte, že vodotěsné těsnění selhává.

Apple neposkytuje žádné informace o tom, jak dlouho může trvat, než Apple Watch ztratí odolnost proti vodě. Po prvním roce vám doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost, poté ji Apple přestane pokrývat standardní zárukou.

Jak přesně jsou moje hodinky Apple voděodolné?

Spíše než vodotěsné jsou všechny Apple Watch voděodolné. Úroveň této vodotěsnosti se však mění v závislosti na konkrétním modelu.

Různé hodinky Apple mají různé úrovně odolnosti proti vodě.

Níže jsme vysvětlili dvě úrovně vodotěsnosti Apple Watch, rozdělené na Series 2 (a novější) nebo Series 1 (a dřívější).

Pokud nevíte, jaký model Apple Watch máte, podívejte se na tuto stránku na webu Apple a zjistěte to.

Odolnost proti vodě pro Apple Watch Series 2 nebo novější

Modely Apple Watch Series 2, Series 3, Series 4 a Series 5 jsou voděodolné až do 50 m³.

Společnost Apple propaguje myšlenku plavání s hodinkami Apple Watch na svých webových stránkách. Image Credit: Apple

To znamená, že můžete Apple Watch ponořit do hloubky 50 metrů (164 stop) a mělo by to být v pořádku. Než tak učiníte, otevřete Control Center a ochraňte své hodinky v režimu Water Lock.

V režimu Water Lock přestane dotyková obrazovka reagovat, aby nedošlo k náhodnému klepnutí. Režim Water Lock ukončíte otáčením digitální korunky, dokud se ikona kapiček nezaplní. Přehrává také vysoké frekvence, aby se z reproduktorů Apple Watch dostala voda.

Apple zahrnuje plavání v aplikaci Workout.

Apple dokonce zahrnuje vodní aktivity v aplikaci Workout pro Apple Watch Series 2 nebo novější. Sledujte svůj bazén nebo plave na otevřené vodě pomocí aplikace; když tak učiníte, hodinky Apple Watch automaticky aktivují režim Water Lock.

Pokud vaše Apple Watch navlhnou něčím jiným než čistou vodou, měli byste je před opláchnutím opláchnout pod čistou vodou. Tím se zabrání tomu, aby slaná voda, soda, pot nebo jiné kapaliny zanechávaly na vašich hodinkách Apple Watch škodlivé soli nebo minerály.

Odolnost proti vodě u hodinek Apple Watch řady 1 nebo starších

Apple hodnotí Apple Watch (1. generace) a Apple Watch Series 1 jako voděodolné IPX7. To znamená, že jsou odolné proti stříkající vodě, ale měli byste se vyhnout jejich ponoření nebo plavání s nimi.

Dřívější modely Apple Watch jsou navrženy tak, aby byly odolné proti potu. Image Credit: Apple

Odolnost proti vodě u těchto dřívějších modelů Apple Watch chrání před zachycením deště, mytím rukou a pocením během tréninku.

Pokud si chcete s Apple Watch zaplavat, měli byste upgradovat na Series 2 nebo novější.

Neexistuje režim Water Lock pro Apple Watch (1. generace) nebo Apple Watch Series 1. Pokud je vlhký, osušte co nejvíce vnější stranu hadříkem, který nepouští vlákna. Poté položte hodinky reproduktorem dolů a počkejte, až z nich kape nebo odpaří veškerá zbývající voda.

Jak voděodolný je můj Apple Watch Band?

Jen proto, že jsou vaše Apple Watch voděodolné, neznamená to, že jsou vaše Apple Watch Bands. Konkrétně Nerezové nebo kožené pásky Apple nejsou vodotěsné.

Většina kapel Apple Watch není vodotěsná ani voděodolná. Image Credit: Apple

Vyvarujte se toho, aby byly tyto pásy co nejvíce mokré.

Pokud si chcete s Apple Watch zaplavat, měli byste k tomu použít sportovní řemínek.

Zjistěte, co dělat, když se hodinky namočí

Přestože jsou všechny hodinky Apple Watch voděodolné a většina z nich je vhodná pro plavání, mohou se vám přesto stát problémy. Pokud by tomu tak nebylo, Apple by hodinky označil jako vodotěsné.

Většinou je to kvůli zbytkové vodě v portu reproduktoru nebo na obrazovce. Obvykle to můžete opravit tak, že Apple Watch necháte dostatek času na vyschnutí.

Pokud to nefunguje, podívejte se na následující příspěvek, který popisuje další kroky pro řešení potíží, pokud Apple Watch přestanou fungovat, když jsou mokré.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found