Jak zastavit aktualizaci vašeho iPhone na novější iOS

Vidíte na uzamčené obrazovce nebo v oznamovacím centru zprávu, že bude dnes večer automaticky nainstalována aktualizace softwaru? Zajímá vás, jak zabránit vašemu zařízení iPhone, iPad nebo iPod touch v automatickém použití této aktualizace?

S iOS 12+ a iPadOS přidala společnost Apple do nastavení vašeho zařízení automatické provádění jakýchkoli aktualizací iOS nebo iPadOS. Tato funkce zvaná Automatické aktualizace je ve výchozím nastavení zapnutá a znamená, že když vydá nová verze iOS nebo iPadOS, Apple upgraduje vaše zařízení automaticky - obvykle přes noc po připojení k napájení a WiFi.

Proč byste tedy neměli instalovat nejnovější a nejlepší iOS nebo iPad na nejnovější verzi iPadOS?

I když je tato funkce automatické aktualizace pohodlná, ve výchozím nastavení ji možná nebudete chtít zapnout. Existuje mnoho důvodů, proč možná nebudete chtít stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi iOS a iPadOS. Od starostí s výkonem pomocí staršího modelu až po velikost úložiště, které iOS nyní zabírá v úložišti zařízení - to jsou dobré důvody, proč svůj iPhone neaktualizovat - zejména hned po vydání.

Jedním z největších důvodů může být to, že Apple neusnadňuje downgrade vašeho zařízení na dřívější verzi iOS.

Pokud tedy provedete aktualizaci na novou verzi iOS / iPadOS a zjistíte, že vaše zařízení (možná starší model) již nefunguje dobře - je prakticky nemožné vrátit se zpět!

Postupujte podle těchto rychlých tipů, abyste zabránili automatické aktualizaci iPhonů, iPadů nebo iPodů

  • Vypněte Automatické aktualizace vNastavení> Obecné> Aktualizace softwaru
  • Stáhněte si beta profil pro tvOS do svého iDevice
  • Chcete-li dostávat aktualizace aplikací, vypněte Automatické stahování v Nastavení iTunes a App Store

Chcete aktualizovat starší model iPhonu? Přemýšlej dvakrát

Tento článek je primárně určen uživatelům, kteří chtějí i nadále používat předchozí verzi systému iOS pro svůj iPhone 6S a další starší zařízení - i když jsou uvedeny v seznamu kompatibilních produktů Apple pro nejnovější iOS.

Kritickým krokem je odebrání výzev k aktualizaci softwaru iOS pro vaše zařízení, abyste mohli svůj iPhone i nadále šťastně používat „tak, jak je“.

Proč si možná nebudete chtít stáhnout nejnovější iOS

Nejnovější iOS od společnosti Apple není pro každého - zejména pokud nemáte novější zařízení, jako jsou modely Face ID

Jak jsme se zmiňovali, existuje řada důvodů, proč byste chtěli zůstat na starším softwaru. A to navzdory skutečnosti, že naší obvyklou radou je aktualizovat, kdykoli můžete.

Za prvé, zatímco Apple nadále podporuje starší zařízení s novými aktualizacemi softwaru, mohou stále způsobovat pomalost těch stárnoucích iPhone. To zahrnuje zařízení jako iPhone SE nebo iPhone 6s.

Zůstaňte stabilní

Zatímco Apple téměř vždy říká, že nejnovější aktualizace se zaměřuje na optimalizaci a výkon pro všechna podporovaná zařízení, zkušenosti dokazují, že starší modelová zařízení často bojují s novou verzí iOS.

Apple konkrétně přizpůsobil iOS 12 pro zrychlení starších zařízení, což znamená, že je skvělá volba ponechat na vašem starším modelu iPhone - jako je 6S a dokonce 7/8. To platí zejména pro lidi s menšími 16 GB nebo 32 GB telefony.

Bohužel, pokud je váš iPhone způsobilý k aktualizaci, Apple vás neustále upozorňuje na výzvy k aktualizaci softwaru, když nepoužíváte nejnovější verzi!

A co je ještě horší, je docela snadné nechat si v zařízení nainstalovat nejnovější verzi systému iOS, pokud tomu nevěnujete pozornost.

Ve zbývající části tohoto článku se zaměříme na to, jak se tomu vyhnout.

A co dělat, pokud se vašemu zařízení podařilo neúmyslně nainstalovat nejnovější iOS.

Jak zastavit automatické stahování aktualizací softwaru pro iOS nebo iPadOS

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak zastavit výzvy k aktualizaci iOS, se skládá ze dvou částí. Nejprve budete chtít deaktivovat automatické aktualizace. Můžete to udělat tak, že přejdete na Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

A ujistěte se Funkce Automatické aktualizace je nastavena na Vypnuto.

Jeden jednoduchý trik, který může fungovat: stáhnout beta profil

Co má tvOS společného s iOS? Může to pomoci zabránit neúmyslnému upgradu zařízení.

Další věcí je instalace beta profilu tvOS do zařízení. Toto je starý trik, který existuje už nějakou dobu. Ale v době psaní tohoto článku to stále funguje.

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak získat profil tvOS beta do zařízení se systémem iOS, je stáhnout si jej od společnosti Apple. Společnost Apple bohužel uzavřela mezeru, která veřejným beta testerům umožnila stahovat beta profily tvOS do zařízení jiných než tvOS. Ale pokud máte účet vývojáře Apple, měl by stále fungovat!

Proto si musíte buď zaregistrovat účet vývojáře Apple, nebo si budete muset stáhnout profil tvOS beta ze zdroje třetí strany.

Jelikož účet vývojáře Apple stojí 99 $ ročně, je pro většinu spotřebitelů pravděpodobně nemožné. V takovém případě se budeme spoléhat na distributora profilů třetích stran.

Pokud jde o stahování konfiguračního profilu ze zdrojů třetích stran, vždy existuje určité riziko. Tyto zdroje mohou snadno nainstalovat malware do vašeho zařízení namísto skutečného profilu beta.

Jak již bylo řečeno, web BetaProfiles je již dlouho renomovaným zdrojem profilů Apple beta.

Pokud stahujete beta verzi tvOS z vlastního zařízení, měli byste být v pořádku.

Stačí potvrdit, že profil je podepsán a ověřen společností Apple.

Instalace profilu tvOS na zařízení iOS

  • Přejděte na tuto stránku tvOS na webu BetaProfiles pomocí prohlížeče Safari v zařízení iOS.
  • Měla by se zobrazit následující výzva. Klepněte na Povolit.

  • Odtud budete chtít podle pokynů nainstalovat profil konfigurace beta do zařízení. Obvykle bude vyžadován restart zařízení.

  • Po restartování zařízení již nebudete dostávat výzvy k stažení iOS 13 vzduchem.

Jako další krok se doporučuje odstranit aktuální aktualizaci softwaru tvOS ze zařízení iOS. Můžete to udělat v Nastavení -> Obecné -> Úložiště iPhone nebo Úložiště pro iPad.

Můžete přejít z aktuálního iOS na starší iOS?

I když je poměrně snadné obnovit ze zálohy, není opravdu snadný způsob, jak přejít zpět na iOS 12, jakmile budete na iOS 13.

Ale co když ve vašem zařízení již nějak běží nejnovější iOS? Existuje snadný způsob downgrade?

Stručná odpověď: ne.

Proto doporučujeme pokusit se zastavit aktualizaci iOS dříve, než k ní dojde (spíše prevence než léčba).

Pokud to čtete poté, co společnost Apple vydala hlavní iOS pro veřejnost, většina metod downgrade, které fungovaly během beta cyklu, nebude.

Pokud se pokusíte přejít na nižší verzi, iTunes nebo Finder Restore se jednoduše pokusí stáhnout nejnovější verzi iOS nebo iPadOS vhodnou pro vaše zařízení.

Samozřejmě se můžete vždy pokusit najít obnovovací obrázek IPSW pro iOS. Úmyslně se zdržíme odkazů na jakékoli konkrétní stránky, ale zde vám pomůže jednoduché vyhledávání Google.

Apple obvykle přestane podepisovat tyto obrázky IPSW krátce po debutu verze iOS (hlavní nebo vedlejší). Šance na úspěch po tomto okně jsou velmi malé.

Existuje také problém s vašimi daty

Zatímco aktuální zálohy iOS jsou zpětně kompatibilní s dřívějším iOS, zpět není pravdivý.

Pokud jste tedy nevytvořili úplnou archivovanou zálohu svého zařízení před aktualizací na nejnovější iOS, nemůžete downgradovat bez ztráty dat.

A i kdybyste vytvořili archivovanou zálohu, stále ztratíte všechna data vytvořená po datu poslední zálohy.

Z tohoto důvodu je nejlepší postup jednoduše zůstat na jakékoli verzi iOS, kterou vaše zařízení běží.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found