Jak pracovat s hlasovými poznámkami na počítači Mac

S macOS Mojave přišel Voice Memos, užitečná funkce, která byla dříve k dispozici pouze pro iOS. Pokud jste na svém iPhonu nebo iPadu použili Hlasové poznámky, víte, jak užitečná může být aplikace. Můžete rychle a snadno zaznamenat hlasové poznámky pro sebe nebo konverzace s ostatními, jako jsou schůzky nebo rozhovory.

Práce s Hlasovými poznámkami na Macu je stejně pohodlná, ale pokud jste ji dosud nepoužívali, ukážeme vám, jak tuto funkci používat v MacOS.

Základy hlasových poznámek na počítačích Mac

I když je aplikace velmi snadno použitelná, zde je několik základů, které vám pomohou začít.

Jak nahrávat hlasové poznámky na Mac

Chcete-li spustit hlasový záznam, jednoduše otevřete Hlasové poznámky ze složky Aplikace a klikněte na velké červené tlačítko Nahrát.

Spusťte nahrávání kliknutím na tlačítko Nahrát v levém dolním podokně.

Jakmile začnete nahrávat, můžete pozastavit, přehrát, posunout vpřed, posunout zpět a jednoduše kliknout Hotovo po dokončení nahrávání.

Pozastavte záznam hlasové poznámky pomocí tlačítka Pozastavit.

Jak přejmenovat hlasové poznámky

Ve výchozím nastavení budou vaše hlasové poznámky ukládány s „Nový záznam [číslo]“ ale můžete je přejmenovat a pravděpodobně byste je měli snadno rozpoznat. Hlasové poznámky můžete přejmenovat dvěma způsoby.

Přejmenování ze seznamu

 1. Klikněte na hlasovou poznámku ve vašem seznamu a poté klikněte na jméno, abyste umístili kurzor do pole.
 2. Použití Vymazat odstranit aktuální název.
 3. Zadejte nový název.
 4. Udeřil Enter.

Přejmenování z nabídky

 1. Vyberte hlasovou poznámku ze seznamu.
 2. Klepněte na Soubor >Přejmenovat z panelu nabídek.
 3. Zadejte nový název.
 4. Udeřil Enter.
Přejmenujte svou hlasovou poznámku pomocí možností nabídky.

Jak duplikovat, mazat a sdílet hlasové poznámky

 • Pokud chcete duplikovat hlasovou poznámku na počítači Mac, vyberte záznam ze seznamu a klikněte na Soubor >Duplikát z nabídky.
 • Chcete-li se zbavit hlasové poznámky, vyberte záznam ze seznamu a klikněte na Upravit >Vymazat z panelu nabídek.
 • Pokud chcete sdílet hlasovou poznámku, vyberte záznam a klikněte na Podíl tlačítko v pravém horním rohu okna aplikace. Můžete rychle sdílet přes Zprávy, AirDrop a Poznámky, nebo zvolit Další pro výchozí možnosti sdílení.

Jak upravovat hlasové poznámky na počítači Mac

Pokud potřebujete vystřihnout části hlasové poznámky, můžete ji oříznout přímo v aplikaci. Vyberte záznam ze seznamu a klikněte na Upravit tlačítko vpravo nahoře.

Na obrazovce Upravit můžete přesunout modrý posuvník na přesné místo v záznamu. Nebo klikněte na ikonu Hrát si tlačítko a poté stiskněte Pauza když se dostanete na místo, které chcete upravit.

Mazání částí a ořezávání hlasových poznámek je snadné

Klikněte na ikonu Oříznout tlačítko vpravo nahoře a pomocí posuvníku odstraňte část záznamu nebo jej ořízněte.

Například na začátku může být hluk, který byste chtěli odstranit. Žlutý jezdec můžete posunout zprava úplně doleva a zachytit část, kterou chcete odebrat z rukojetí. Poté klikněte Vymazat a tato část bude odstraněna.

K úpravě záznamu použijte funkce Oříznout a Odstranit.

Jako další příklad můžete zkrátit začátek a konec. Přesunutím žlutého posuvníku z levé a pravé strany zachytíte pouze část, kterou chcete ponechat v úchytech. Poté klikněte Oříznout.

Pomocí funkce trim můžete selektivně upravovat hlasové poznámky.

Po dokončení oříznutí hlasové poznámky klikněte na Uložit aby se vaše změny zachovaly a poté Hotovo pro návrat na hlavní obrazovku Hlasové poznámky.

Výměna částí hlasových poznámek pomocí funkcí „Nahradit“ a „Pozastavit“

Možná musíte nahradit část nahrávky. Na obrazovce klikněte na obrazovku Nahradit, nahrajte nový zvuk a poté klikněte na ikonu Pauza tlačítko pro zastavení. Klepněte na Hotovo po dokončení se vrátíte na hlavní obrazovku.

Jak vyměnit část hlasové poznámky.

Jak přidat do hlasové poznámky

Více můžete zaznamenat na konec stávající hlasové poznámky. Na obrazovce úprav přesuňte modrý posuvník na samý konec poznámky. Uvidíte Nahradit tlačítko změnit na a Životopis knoflík. Klepněte na Životopis, pokračujte v nahrávání a poté klepněte na Pauza a Hotovo až skončíte.

Pomocí funkce Obnovit přidejte do své hlasové poznámky segment.

Vrácení vašich úprav hlasové poznámky zpět

Provedete-li u nahrávky změnu, kterou si přejete, klikněte, klikněte Upravit >vrátit z řádku nabídek. Při úpravách hlasových poznámek buďte opatrní, protože pokud stisknete Uložit nebo zavřete a znovu otevřete aplikaci, tato akce nebude k dispozici.

Kde jsou soubory Voice Memo umístěny na mém počítači Mac?

I když můžete snadno zobrazit a spravovat všechny své nahrávky v aplikaci Hlasové poznámky, možná budete chtít získat přístup k jejich úložišti v počítači Mac. Můžete to udělat pomocí Finderu.

 1. Klepněte na Jít >Přejděte do složky z panelu nabídek.
 2. Zadejte cestu níže do vyskakovacího okna a nahraďte „your_username“ vlastním uživatelským jménem pro Mac.
/ Users / your_username / Library / Application Support / com.apple.voicememos / Recordings
Vyhledání souborů hlasových poznámek na MacBooku pomocí Finderu.

Složka Záznamy se otevře s uloženými hlasovými poznámkami. Bohužel nejsou pojmenovány tak, jak jste je uložili v aplikaci Hlasové poznámky. Z nějakého důvodu jsou pojmenovány počínaje datem, kdy byly zaznamenány.

Nahrávky s předponou s datem.

Hlasové poznámky v systému macOS Catalina jsou uloženy na stejném místě. Hlasové poznámky jsou uloženy v Catalině jako soubory m4a na ~ / Library / Application Support / com.apple.voicememos / Recordings.

Aplikace Hlasové poznámky je pěkným doplňkem systému macOS. A s tím, jak snadné je použití, zkuste to využít tím, že si budete zaznamenávat poznámky, brainstormingové schůzky nebo schůzky, když budete mít Mac u sebe.

Chystáte se vyzkoušet Hlasové poznámky na Macu? Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám prosím vědět pomocí komentářů.

Poslední příspěvky