Uvolněte úložný prostor na Apple Watch pomocí těchto jednoduchých tipů

Úložiště na Apple Watch nemusí být něco, na co obvykle myslíte. Pokud ale narazíte na chybovou zprávu při pokusu o aktualizaci nositelného zařízení, je uvolnění úložného prostoru na Apple Watch první věcí, kterou chcete udělat.

Apple Watch může docházet místo v úložišti v závislosti na tom, jak zařízení používáte. To obvykle způsobuje problémy majitelům starších zařízení Apple Watch, když přijde čas na jejich aktualizaci. Bez dostatku volného úložného prostoru se hodinky Apple Watch nebudou moci aktualizovat.

Ve skutečnosti je ale docela snadné uvolnit úložný prostor na hodinkách. Zde byste měli vědět.

Zkontrolujte úložiště Apple Watch na svém iPhone

Jako každé zařízení, i Apple Watch mají na palubě omezené množství úložného prostoru. Kolik úložiště mají vaše konkrétní hodinky, záleží na modelu.

Apple Watch Series 4 se dodávají s 16 GB úložiště, zatímco všechny ostatní modely Apple Watch mají 8 GB.

Ve výchozím nastavení budou Apple Watch používat některé z těchto úložišť pro systémové procesy a funkce. Stále vám to ale ponechává dost pro jiné účely - jako je hudba, aplikace a podcasty.

Když přijde na to, že skutečně zjistíte, která aplikace zabírá tolik místa na vašich Apple Watch, budete potřebovat svůj iPhone.

Zjistěte, které aplikace spotřebovávají na vašich hodinkách nejvíce úložného prostoru.
 • Na iPhonu přejděte do aplikace Watch.
 • Klepněte na Obecné.
 • Přejděte dolů a najděte Usage.

Odtud uvidíte, které aplikace využívají nejvíce místa v zařízení. Jakmile zjistíte, kdo je viníkem, můžete vymazáním obsahu uvolnit místo.

Zkontrolujte úložiště pomocí Apple Watch

Pokud nemáte svůj iPhone po ruce, můžete přímo zkontrolovat úložiště Apple Watch pomocí samotného zařízení.

Zkontrolujte úložiště Apple Watch přímo z Watchu
 • Na hodinkách otevřete aplikaci Nastavení
 • Klepněte na Obecné
 • Klepněte na Použití

Zobrazí se souhrn dostupného úložiště na Apple Watch spolu se seznamem aplikací a jejich odpovídajícím úložištěm na vašem zařízení.

Chcete-li úložiště zdarma, odeberte hudbu z Apple Watch

Apple Watch jsou užitečným společníkem pro iPhone a umožňují uživatelům ovládat přehrávání hudby na primárním zařízení. Uživatelé však mohou do svých hodinek Apple Watch přidávat i seznamy skladeb, které poslouchají, aniž by v jejich blízkosti byl iPhone.

  Odeberte hudbu, kterou neposloucháte, a uvolněte místo.
  • Na iPhonu otevřete aplikaci Hodinky.
  • Klepněte na kartu Moje hodinky ve spodní liště nabídky.
  • Přejděte dolů a klepněte na Hudba
  • Klepněte na tlačítko Upravit v pravém horním rohu.
  • Pod nadpisem Seznamy skladeb a alba klepnutím na červené tlačítko odeberete veškerou hudbu.
  • Potvrďte klepnutím na Odstranit.

  Ve stejné nabídce můžete také stisknout přepínače vedle Silné rotace a dalších možností v části Automaticky přidat. To vám může ušetřit trochu místa, pokud máte obzvlášť omezené úložiště.

  Odebrat podcasty

  Odstranění podcastů z Apple Watch je z nějakého důvodu trochu složitější než odebírání hudby.

  Důvodem je, že ve výchozím nastavení aplikace Podcasty stáhne některé z nejnovějších epizod z podcastů, které odebíráte, a synchronizuje je s vašimi Apple Watch.

   To samozřejmě může zabrat dost místa v závislosti na tom, kolik podcastů obvykle posloucháte. A na rozdíl od seznamů skladeb a alb synchronizovaných z Apple Music neexistuje způsob, jak ručně odebrat podcasty z hodinek.

   • Na iPhonu otevřete aplikaci Hodinky.
   • Klepněte na kartu Moje hodinky ve spodní liště nabídky.
   • Přejděte dolů a klepněte na Podcasty
   • Klepněte na Vlastní. To vám umožní vybrat konkrétní podcasty, které chcete synchronizovat s hodinkami Apple Watch.
   • Zkuste stisknout přepínač vedle všech svých podcastů. Umístěte hodinky Apple Watch na nabíječku a nechte je synchronizovat se zařízením.

   To by mělo „de-synchronizovat“ všechny ty nehrané epizody, které sedí na vašem Apple Watch.

   I když jsou podcasty automaticky odstraněny, když jsou přehrány úplně, nastavení Listen Now (Stahovat poslech) obvykle stáhne epizodu nebo epizody z každého podcastu, který odebíráte - a zabírá spoustu místa.

   Můžete také přejít do samotné aplikace Podcasty a změnit některá nastavení. Klepněte na libovolný podcast, klepněte na tlačítko nabídky se třemi tečkami a vyberte Nastavení. Můžete vybrat

   Je to všechno trochu matoucí a upřímně se cítím napůl upečený. Pokud vše ostatní selže a chcete si uložit úložiště na Apple Watch, zvažte odstranění aplikace Podcasts a použití řešení od jiných dodavatelů, jako je Outcast nebo Overcast.

   Pokud s hodinkami Apple Watch používáte hlasové poznámky a zvukové knihy, je to další oblast, kde můžete také zkontrolovat, zda vám dochází dostupné úložiště.

   Mazání aplikací pro úsporu úložiště

   Dalším způsobem, jak uvolnit místo v úložišti Apple Watch, je mazání aplikací. Ale aplikace přicházejí ve dvou variantách: aplikace třetích stran, které si stáhnete z App Store, a nativní aplikace Apple. Pokud jde o jejich mazání, je mezi nimi zásadní rozdíl.

   Mazání aplikací třetích stran

   Pokud ve vašem zařízení zabírá úložiště aplikace třetí strany, můžete je docela snadno smazat. Ve skutečnosti je můžete odstranit přímo ze svého Watchu.

   Jednoduše stiskněte Digital Crown a přejděte do mřížky aplikace. Poté lehce stiskněte a podržte aplikaci, dokud mřížka aplikace nepřejde do „kroutícího se režimu“. Klepněte na aplikaci, kterou chcete smazat, a potvrďte kliknutím na Smazat aplikaci.

   Můžete také přejít do aplikace Watch na vašem iPhone a přejít na Moje hodinky -> Nainstalováno na Apple Watch odstranit aplikace.

   Mazání aplikací první strany

   Technicky je možné z Apple Watch odebrat aplikace Apple první strany. Ale proces je trochu nejasný. Vlastní vedení společnosti Apple v této věci je také trochu matoucí.

   Jedinou věcí, kterou Apple poznamenává, je, že můžete nativní aplikace z iPhonu mazat. Pokud je váš iPhone spárován s hodinkami Apple Watch, budou odstraněny i tyto nativní aplikace z vašich hodinek Apple Watch.

   Se zavedením watchOS 6 se to změnilo. Nyní můžete snadno odstranit některé aplikace Apple přímo ze svých Apple Watch. Existují některé aplikace, které nemůžete smazat, ale aplikace jako Podcasty, Rádio, Vysílačka a Fotoaparát lze smazat.

   Automatická aktualizace zakoupených aplikací na Apple Watch

   Toto je další oblast, kde se musíte přihlásit nebo uvolnit úložiště. Když si zakoupíte aplikaci pomocí iPhonu nebo iPadu a pokud je k dispozici odpovídající aplikace pro Apple Watch, toto nastavení automaticky stáhne aplikaci do vašich Apple Watch. Zkontrolujte a ujistěte se, zda chcete toto nastavení zapnout:

   • Na hodinkách klepněte na Nastavení
   • Klepněte na App Store
   • Vypněte možnost „Automatické stahování

   Tím zabráníte tomu, aby vaše hodinky Apple Watch automaticky stahovaly aplikace zakoupené na vašich ostatních zařízeních Apple.

   Smažte údaje o zdraví na Apple Watch

   Vaše Apple Watch ve výchozím nastavení shromažďují spoustu údajů o vašem zdraví, kondici a aktivitě. Poté bude tato data sdílet s vaším synchronizovaným zařízením iOS.

   Tato data budou nakonec z hodinek Apple Watch odstraněna, pokud mají šanci je vyložit na váš iPhone (nabíjení a připojení přes Bluetooth). Sledování kondice Apple Watch však můžete také úplně odebrat.

   Mějte na paměti, že to může způsobit problémy s hodinkami, které sledují vaše údaje o zdraví a kondici, což je druh základní funkce platformy.

   Jak již bylo řečeno, máte-li konkrétní důvod vymazat údaje o zdravotním stavu z Apple Watch, postupujte takto.

   • Otevřete aplikaci Zdraví na svém iPhone.
   • Vyberte zdroje.
   • Vyberte a otevřete své Apple Watch.
   • Přejděte do dolní části, kde se zobrazuje „Odstranit všechna data z (Vaše hodinky)“, a poté je vyberte.
   • Potvrďte kliknutím na Odstranit.
   • Zavřete aplikaci pro zdraví a znovu ji otevřete.

   Odstraňte staré zprávy v Apple Watch

   Pokud jste iPhone již nějakou dobu vlastnili, pravděpodobně víte, že se stará vlákna zpráv mohou stát tichým úložištěm prasat. Totéž platí pro Apple Watch.

   Naštěstí můžete snadno odstranit stárnoucí vlákna ve Zprávách přímo na Apple Watch.

   • Na Apple Watch otevřete Zprávy pomocí Siri nebo přejděte na domovskou obrazovku a klepněte na ikonu aplikace Zprávy.
   • V seznamu konverzací přejeďte doleva po libovolném vlákně zprávy.
   • Klepnutím na Odstranit odeberete vlákno zpráv z Apple Watch.

   Zkontrolujte své synchronizované fotografie

   Ve výchozím nastavení budou hodinky Apple Watch automaticky synchronizovat fotografie z alba Oblíbené na vašem iPhonu s nositelným zařízením.

   Pokud ale máte ve svém albu Favorites hodně obrázků, může rychle spotřebovat úložný prostor. I když můžete změnit album, do kterého je synchronizováno, jednodušší způsob, jak to vyřešit, může být omezení počtu fotografií, které se budou synchronizovat.

   • Na iPhonu otevřete aplikaci Hodinky.
   • Klepněte na kartu Moje hodinky dole.
   • Přejděte na Fotky.
   • Klepněte na Limit fotografií.
   • Odtud vyberte dolní limit. Tím se omezí počet obrázků synchronizovaných s vaším zařízením, což potenciálně ušetří úložiště.

   Doufáme, že jsme vám poskytli vyčerpávající seznam položek, které můžete zkontrolovat, pokud se pokoušíte spravovat bezplatné úložiště na Apple Watch.

   Existují nějaké tipy a triky, které používáte k lepší správě úložiště na Apple Watch, které jsme dosud nepokryli? Sdělte nám prosím své oblíbené tipy a triky pomocí níže uvedených komentářů.

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found