Recenze: Aplikace pro obnovu dat RecoverIt vám pomůže uložit smazané soubory

Ať už došlo k poškození souboru, nebo jste jej omylem smazali, existuje jen málo věcí, které vám při digitálním životě způsobí větší nervy než ztráta dat.

Zadejte aplikaci pro obnovu dat. I když můžete svůj Mac přenést na specialisty na obnovu dat třetích stran, existuje spousta aplikací, které vám pomohou získat data zpět sami.

Obnovení, vytvořené Wondershare, je vynikající volbou, pokud hledáte nebo bezplatnou nebo placenou aplikaci pro obnovu dat. Zde je to, co byste měli vědět o službě Recoverit, co může dělat a proč si ji možná budete chtít vybrat.

Co je Recoverit?

Wondershare Recoverit, věrný svému názvu, je aplikace pro obnovu dat. Stručně řečeno, pomáhá vám s daty, která jste omylem ztratili nebo smazali.

Funguje to, protože když odstraníte soubor z pevného disku počítače, ve skutečnosti nebude skutečně „smazán“. Místo toho zůstane na pozadí, dokud nebude přepsán jinými daty.

V zásadě to znamená, že u smazaných souborů existuje šance na jejich obnovení - dokonce i roky poté, co byly vykázány z koše.

Recoverit vám ale také může pomoci obnovit data v případě poškození systému, selhání nebo útoku malwaru. Stručně řečeno, není to jen pro získání zpět souboru, na který kliknete na Odstranit. Je to platforma pro obnovu dat typu „vše v jednom“.

Pomocí aplikace Recoverit

RecoverIt je rychlé a účinné při obnově ztracených souborů.

Jednou z hlavních silných stránek Recoverit je skutečnost, že se jedná o velmi výkonný, ale neuvěřitelně snadno použitelný software. RecoverIt zabalí spoustu nástrojů pro obnovu dat do úhledného a minimálního uživatelského rozhraní.

Stačí provést standardní obnovení smazaného souboru. Vše, co musíte udělat, je vybrat disk a naskenovat jej. (Poznámka: proces skenování je extrémně rychlý.) Recoverit vám poté zobrazí seznam souborů, které lze obnovit, i když byly smazány.

Vše, co potřebujete najít, je najít soubor pomocí vypáleného nástroje pro náhled (který také podporuje náhledy obrázků a videí). Když najdete soubor, který chcete obnovit, klikněte na prominentní tlačítko Obnovit. To je skvělé, když omylem odstraníte soubor nebo vyprázdníte koš. Upozorňujeme, že možná nebudete moci obnovit všechny soubory. Jediné, které lze obnovit, jsou ty, které byly odstraněny, ale nebyly přepsány.

K dispozici jsou také různé možnosti obnovení formátovaných disků a ztracených oddílů. Edice Ultimate Edition vám umožňuje vytvářet zaváděcí média, která vám pomohou obnovit soubory v dobách, kdy se systém macOS zdá být mrtvý.

Mějte na paměti, že v novějších verzích systému macOS bude pravděpodobně nutné deaktivovat ochranu integrity systému, než aplikace může skutečně skenovat vaše zařízení. Naštěstí poskytuje Recoverit pokyny, jak to udělat.

Existují různé možnosti?

Recoverit aktuálně přichází ve třech cenových úrovních. A ano, než se zeptáte, je k dispozici bezplatná verze - i když má několik omezení ...

  • Verze zdarma vám umožňuje vyhledat neomezený počet obnovitelných souborů a zobrazit jejich náhled. Ve skutečnosti však budete moci obnovit pouze 100 MB dat.
  • Pokud potřebujete obnovit více, zvažte verzi Pro. Dodává se s neomezenou obnovou dat a algoritmem „hlubokého skenování“, který dokáže obnovit těžko dostupné soubory. Stojí to 89,95 $ ročně.
  • Edice Ultimate Edition vám umožňuje vytvářet zaváděcí externí média. To by se mohlo hodit, pokud se váš Mac zhroutí nebo se mu nepodaří spustit systém. Stojí to 99,95 $ ročně.
  • Pro společnosti je k dispozici také licence Enterprise, která kromě všech funkcí nižší úrovně zahrnuje technickou podporu. Je to 399,95 $.
Edice Ultimate vám umožňuje vytvářet zaváděcí média pro případ selhání systému.

RecoverIt Pros

Je to neuvěřitelně jednoduchý a snadno použitelný nástroj pro jakoukoli úroveň uživatelů Mac. Je také poměrně lehký a přichází s pouhými 20 MB nebo méně. To je skvělé, protože nikdo ve svém životě nepotřebuje více bloatwaru.

Ceny mohou být trochu strmé, pokud jde o verzi pro Mac (která ve skutečnosti stojí více než alternativa Windows). Ztráta dat je však ošemetná věc, protože spousta dat je jednoduše k nezaplacení - a firmy zabývající se obnovou dat si často účtují mnohem víc, než kolik za Recoverit zaplatíte.

I když možná budete moci provést některá obnovení dat pomocí funkcí systému macOS, jako je Time Machine, RecoverIt stále má spoustu funkcí, které Time Machine nemá. Například obnovení dat z externích jednotek a schopnost vytvořit zaváděcí disk.

RecoverIt Cons

Jak jsme již zmínili dříve, RecoverIt zdaleka není levný. Je jasné, že obnovení dat v systému macOS je složitější zkouška než obnovení dat v systému Windows, protože verze pro Mac stojí mnohem víc. Snížení ceny verze macOS by mohlo RecoverIt mnohem atraktivnější pro běžné uživatele.

Při testování jsme si také všimli, že ne všechny soubory byly obnovitelné. To bylo zvlášť patrné při práci s obrázky, kde nebylo možné zobrazit náhled některých obnovených obrazových souborů a jiných mediálních souborů.

Aktuálně není k dispozici ani žádná přenosná verze aplikace. I když je instalace pevného disku skvělá pro běžné použití, použití pevného disku není ve scénářích obnovy dat vždy možností. Přidání možnosti přenosné aplikace by mohlo jít dlouhou cestu k tomu, aby byla platforma mnohem univerzálnější.

Závěr

Celkově je Recoverit skvělou volbou pro obnovení souborů, které jste omylem smazali nebo o kterých jste nevěděli, že je budete později potřebovat.

Samozřejmě vždy doporučujeme zálohovat svá data na více platforem a cloud, kdykoli je to možné. Unce prevence a libra léčení a to všechno. Ale v těch konkrétních situacích, kdy žaludek víří, ve kterých byste to nemohli udělat (nebo jste to prostě zapomněli), by vám mohl pomoci Recoverit.

Odtud si můžete stáhnout a otestovat nástroj Recoverit Data Recovery

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found