Jak synchronizovat kalendář Google s kalendářem Apple (a naopak)

Dny vedení manuálního záznamu událostí v kalendáři jsou z velké části za námi. Díky smartphonům, tabletům a internetu lze svůj život digitálně snadno uspořádat a existuje spousta možností.

Dvě z nejpopulárnějších možností jsou prostřednictvím služeb Google a Apple Calendar. Je zřejmé, že určující faktor závisí na tom, ke kterému ekosystému jste již připojeni, iOS nebo Android.

Pokud však chcete mezi těmito dvěma způsoby přepínat, procesy jsou velmi jednoduché. Tady jsou způsoby, jak můžete synchronizovat Kalendář Google s Apple nebo naopak.

Synchronizujte Kalendář Google

Než budete moci začít sledovat své události z Kalendáře Google na svých zařízeních iOS, musíte se přihlásit ke svému účtu Google. Na preferovaném zařízení iOS postupujte takto:

 1. Otevřete Nastavení
 2. Vyberte Hesla a účty
 3. Klepněte na Přidat účet> Vybrat Google
 4. Zadejte svou e-mailovou adresu Google> klepněte na Další
 5. Zadejte heslo> klepněte na Další

Pokud máte ve svém účtu Google povoleno dvoufaktorové ověřování, budete muset potvrdit přihlášení z aplikace Google nebo Gmail. Můžete to udělat také prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Jakmile se přihlásíte, musíte ve svém zařízení nastavit správné synchronizační funkce.

 1. Otevřete Nastavení
 2. Vyberte Hesla a účty
 3. Přejděte dolů a vyberte účet, který jste právě přidali
 4. Přepněte přepínač pro Kalendáře na Zapnuto

Po dokončení se vaše události z Kalendáře Google zobrazí v aplikaci Kalendář Apple. Tím však zábava nekončí, protože je zde ještě několik dalších nastavení.

Ve skutečnosti můžete nastavit, které konkrétní kalendáře se synchronizují se zařízením iOS. Chcete-li tak učinit, postupujte takto:

 1. Otevřete aplikaci Kalendář
 2. Klepněte na Kalendáře v dolní části obrazovky
 3. Projděte si a vyberte (nebo zrušte výběr) kalendáře, které chcete synchronizovat na svém zařízení iOS

Jak synchronizovat kalendář Apple s Google

Pokud však chcete synchronizovat své služby s ostatními, Apple to bohužel nijak neusnadňuje. Toto je záměrné, ale synchronizaci vašeho Apple Calendar s Google lze stále provést, i když to vyžaduje ještě několik kroků. Než začnete, musíte se ujistit, že používáte správný účet iCloud.

 1. Po ověření účtu iCloud postupujte takto:
 2. Na počítači přejděte na iCloud.com a přihlaste se
 3. Klepněte na ikonu Kalendář
 4. V levém podokně přejděte dolů a vyberte Sdílet kalendář
 5. Na vyskakovací obrazovce vyberte Veřejný kalendář
 6. Zkopírujte adresu URL sdílení, která se zobrazí
 7. Z nové karty prohlížeče vložte zkopírovanou adresu URL, ale ještě ne stiskněte klávesu Enter
 8. V řádku URL změňte „webcal“ na „http“
 9. Stiskněte Enter

Váš prohlížeč poté začne stahovat soubor webcal, ale název souboru bude vypadat divně. Ignorujte to a pokračujte v procesu po stažení souboru.

Po stažení souboru otevřete umístění, kam byl stažen. Přejmenujte soubor a přidejte ics jako příponu (tj. Mycal.ics) a uložte.

 1. Otevřete Kalendář Google ve webovém prohlížeči
 2. Přihlaste se ke svému účtu Google
 3. V levém podokně klikněte na šipku vedle položky „Další kalendáře“
 4. Vyberte Importovat kalendář
 5. Vyhledejte dříve stažený soubor .ics
 6. Klikněte na Importovat

Po určité době se všechny vaše položky kalendáře Apple naplní v Kalendáři Google. Nyní, pokud budete i nadále používat služby Apple Calendar vpřed, nebudou se synchronizovat a budete muset postup opakovat.

Alternativní možnosti

Jednou z velkých věcí na iOS je App Store a množství krásně navržených aplikací, které najdete. Pokud se držíte věci iOS, existuje spousta aplikací pro kalendář, ze kterých si můžete vybrat, a zde jsou některé z našich oblíbených.

Fantastická 2

Toto je osobní oblíbený produkt, který jsem si koupil v iOS a macOS. Bez ohledu na to, co Apple dělá pro upgrade aplikace Kalendář, Fantastical 2 mě neustále vrací.

Tato aplikace je vybavena analýzou přirozeného jazyka, integrací připomenutí a dokonce i palubní deskou pro snadné zobrazení přehledu vašich událostí. K dispozici je také integrovaná křížová funkce se Siri, která vám ještě více usnadní život.

Navíc můžete synchronizovat iCloud, Kalendář Google, Exchange a další. To usnadňuje život těm, kteří mají více kalendářů.

Kalendáře 5

Pokud by neexistoval Fantastical, používal bych Calendars 5 od Readdle. Calendars 5 také sportuje vstup přirozeného jazyka spolu s integrovaným správcem úloh.

Můžete snadno vytvářet opakující se události a v případě potřeby pracovat offline. Jakmile se znovu připojíte k internetu, veškerá vaše práce se automaticky synchronizují.

S firmou jako Readdle u kormidla můžete být v klidu, protože víte, že nové funkce budou přicházet pořád.

Kalendář Google

Pokud nemáte náladu se učit novou aplikaci kalendáře, Google vás pokryje. The Big G vydala řadu aplikací pro iOS App Store, včetně Google Calendar.

Tato aplikace je zdarma a poskytuje vám všechny stejné funkce, na které jste již zvyklí. To je skvělé, pokud potřebujete synchronizaci napříč platformami nebo integraci s dalšími aplikacemi Google, jako jsou Disk, Dokumenty nebo Gmail.

Google dokonce zahrnul integraci Apple Health. To vám umožní sledovat vaše tréninky a automaticky označit vaše cíle jako „splněné“.

Závěr

Udržování synchronizovaných a aktuálních kalendářů může být docela frustrující záležitost. Existuje však spousta možností a alternativ, pokud se chcete vzdálit od světa Google.

Pokud narazíte na problémy při pokusech o správnou synchronizaci kalendářů, dejte nám prosím vědět. Pokud existuje jiná aplikace pro kalendář, kterou jsme výše nezmínili, dejte nám vědět a my ji zkontrolujeme!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found