Jak vložit základní latinské symboly na iPad / iPhone a iPod Touch

Možná budete chtít pomocí klávesnice na obrazovce svého zařízení vložit / napsat základní latinské znaky nebo symboly (Unicode Latin Letters with Diacritics) nebo speciální znaky s diakritikou. Řekněme například, že jste navštívili Turecko a chcete poslat e-mail svým přátelům o tamním jídle a říct jim o vynikajícím „dÓner kebap “jedli jste. Místo psaní „DÓner kebap ”, chcete jej napsat správně bez instalace aplikace třetí strany. Písmena klávesnice vašeho zařízení e, y, u, i, o, a, s, l, z, c, n. mít další možnosti znaků. Podržením těchto písmen získáte seznam souvisejících znaků, ze kterých si můžete vybrat. Když se objeví tyto další možnosti znaků, jednoduše táhněte prstem (aniž byste ho zvedli) a vložte znak podle vašeho výběru.

Latinské symboly

Ačkoli existuje mnoho latinských symbolů, existuje několik hrstek, které se běžně používají během každodenních konverzací. Takto je můžete použít na iPadu nebo iPhonu.

První z nich je „cent“. Tento symbol procent,

¢ (z latinského slovacentum, což znamená „stovka“), který se také používá v mnoha peněžních systémech jiných než měna USA pro cenovky.

Dalším běžným latinským symbolem, který lidé obvykle používají, je symbol pro „stupně“. To se primárně používá ve vztahu k teplotě.

Používání běžných latinských symbolů na iPadu

U některých z těchto běžných znaků stačí stisknout a podržet na několik sekund konkrétní klávesu s písmenem a najdete výběr, jak je uvedeno výše.

Pomocí symbolu „centů“ na iPadu nebo iPhone

Když například na několik sekund stisknete a podržíte klávesu „$“ na klávesnici iPadu, najdete symbol centů spolu s dalšími běžnými symboly měn. Jednoduše přetáhněte prst a současně stiskněte symbol „centů“ a vloží se na místo, kde se o dokument pokoušíte.

Pomocí symbolu „Stupně“ na iPadu

Podobně můžete stisknout a podržet klávesu „0“ na iPadu nebo iPhonu a odhalí symbol stupně, který můžete rychle použít při komunikaci.

Pokud používáte MacBook nebo Mac, nejsnadnějším způsobem, jak získat symbol stupňů, je použití klávesové zkratky Option + Shift + 8

Pro-Tip 1:

Na iPadu podržte stisknutou klávesu Shift (šipka směřující nahoru) a stiskněte a podržte různá písmena, abyste odhalili různé znaky a symboly.

Pro-Tip 2:

Pokud občas používáte latinské nebo řecké symboly, možná budete chtít přepnout na řeckou klávesnici (oblíbenou pro psaní matematických nebo fyzických symbolů) a poté vytvořit klávesová zkratkapro tyto v Nastavení> Obecné> Klávesnice> Zkratky takže nemusíte chodit tam a zpět mezi běžnou klávesnicí a řeckými symboly.

prostřednictvím aplikace symboly

Jak používáte glyfy na iPadu

Pro uživatele, kteří hledají rozšířenější slovní zásobu, jako je kompletní sada symbolů Glyph (včetně loga Apple) a další běžné řecké znaky, to můžete provést změnou klávesnice na iPadu prostřednictvím aplikace Nastavení.

  1. Klepněte na Nastavení> Obecné> Klávesnice
  2. Klepněte na Klávesnice> Přidat novou klávesnici…
  3. Jako klávesnice vyberte „Japonština“> „Kana“
  4. Klepněte na ABC a poté na 123
  5. Klepnutím na symbol „T“ zobrazíte další znaky, které můžete použít.

Použití klávesnice japonština / Kana může být těžké přizpůsobení. Pokud používáte speciální znaky a hodně pracujete se symboly, stojí za to prozkoumat klávesnici třetí strany. Je to Unichar.

Klávesnice Unichar Unicode pro iPad

The Aplikace klávesnice Unicharposkytuje a rozsáhlou knihovnu znaků Unicode, které můžete používat nejen na iPadu nebo iPhone, ale také na svých hodinkách Apple Watch.

Existuje 18 různých kategorií znakových symbolů, z nichž si můžete vybrat ze široké škály matematických a vědeckých symbolů.

Některé z těchto kategorií vyžadují nákupy v aplikaci, ale bezplatná verze poskytuje stovky zajímavých znaků Unicode, ze kterých si můžete při psaní na iPadu nebo iPhone vybrat.

Můžete si vybrat z ikon pro odrážky, technické symboly, piktogramy, značky a standardní symboly, běžné zlomky, římské číslice a mnoho dalšího.

Postavu můžete také vyhledat jednoduchým nakreslením do vyhledávacího pole!

Jakmile nainstalujete Unichar, můžete jej použít na svém iPadu nebo iPhone jednoduše přepnutím klávesnic klepnutím na ikonu „Globe“ na klávesnici iPadu.

Druhou klávesovou aplikací oblíbenou mezi lidmi, kteří používají symboly, je symboly aplikace.

Lehká aplikace třetí strany, která stojí za to prozkoumat symboly na klávesnici, je „Znaky a symboly LTE “v App Storu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found