Mac OS X: Jak uvolnit místo na pevném disku

Tento článek popisuje několik způsobů, jak uvolnit místo v počítači Mac, abyste mohli zvýšit dostupné místo v počítači:

Související: Mac OS X: Co je to „jiné“ úložiště a jak jej odebrat

1. Určete, kolik místa na disku máte

Otevřete Disk Utility (Vyhledávač> Aplikace> Obslužné programy> Disk Utility), klepněte na disk a poté na informace, jak je vidět na následujícím snímku obrazovky:

2. Odstraňte položky, které již nepotřebujete

Přesuňte soubory, které nepotřebujete, do koše nebo vyberte položku, kterou chcete odstranit, a stiskněte příkaz + odstranit. Poté vyprázdněte koš výběrem možnosti Vyprázdnit koš z nabídky Finder.

Některé aplikace, například iPhoto, iMovie a Mail, mají svůj vlastní koš. Možná budete chtít také vyprázdnit jejich odpadky. Zde je postup:

  • Pošta: klikněte na Schránka> Vymazat odstraněné položky> Ve všech účtech a Schránka> Vymazat nevyžádanou poštu. (místo mazání můžete také zvážit archivaci e-mailu, viz č. 6: Komprimace položek níže)
  • iPhoto: klikněte na iPhoto> Vyprázdnit koš iPhoto.
  • iMovie: klikněte na Soubor> Přesunout do koše nebo Soubor> Přesunout odmítnuté klipy do koše.

3. Odstraňte stahování

Vše, co stáhnete z Internetu, se uloží do složky Stažené soubory. Možná budete chtít tyto položky smazat. Nejprve zkontrolujte, zda žádnou z těchto položek nepotřebujete. Klikněte na Vyhledávač a poté stáhněte. A přetáhněte libovolnou položku, kterou nepotřebujete, do koše a poté koš vyprázdněte. Můžete například chtít odstranit soubory obrazu disku (.dmg).

4. Odstraňte aplikace, které již nepoužíváte

Otevřete složku Aplikace a odstraňte všechny aplikace, které již nepoužíváte. Chcete-li odstranit / odinstalovat aplikaci, kterou jste zakoupili z Mac App Store, otevřete Launchpad a poté stiskněte a podržte ikonu aplikace, kterou chcete odebrat, když se pohupují, klikněte na tlačítko odstranit (x). Chcete-li odebrat další aplikace, přetáhněte ikonu aplikace do koše a poté koš vyprázdněte.

5. Přesuňte soubory na jiný disk

Možná budete chtít zvážit přesunutí položek (například fotografií, velkých souborů, filmů atd.) Na jiný disk, například na externí jednotku, jednotku USB, DVD nebo cloudové úložiště.

6. Komprimujte velké položky

Možná budete chtít komprimovat soubory, protože komprimované soubory zabírají méně úložného prostoru. Takto můžete vyhledat velké soubory, abyste mohli komprimovat:

  • Vyberte Vyhledávač> Přejít> Domů> Soubor> Najít, otevřete nabídku Druh a vyberte Další. Nyní zaškrtněte políčko Velikost souboru. Nyní zadejte velikost souboru (např. 50 MB) a vyhledejte položky, které jsou větší než 50 MB.
  • Chcete-li komprimovat položky, jednoduše vyberte soubor, který chcete zkomprimovat, a stiskněte Control + klikněte a poté vyberte Compress.

  • Pokud chcete archivovat své e-maily, spusťte aplikaci Pošta, vyberte složku k archivaci, např. ve složce Doručená pošta, přetáhněte ji na plochu. Nyní uvidíte složku mbox. Poté klikněte na tuto složku se stisknutou klávesou Ctrl a vyberte možnost „Vytvořit archiv souboru Inbox.mbox“ a poté zprávy z pošty odstraňte.

7. Vyčistěte dočasné soubory, systémové mezipaměti a protokoly

Můžete vyčistit různé systémové protokoly a dočasné soubory, abyste zvětšili místo na disku Mac. Pomůže vám použití nástrojů třetích stran, jako je MainMenu nebo podobné další. Stáhněte a nainstalujte, pokud chcete spouštět tyto údržbové skripty.

8. Vymažte mezipaměť prohlížeče

Vymazání mezipaměti by mohlo uvolnit místo na vašem počítači Mac. Pokud používáte Safari, můžete to udělat v Safari kliknutím na Safari> Resetovat Safari. Totéž můžete udělat i v jiných prohlížečích, Chrome, Firefox atd.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found