Nejlepší aplikace pro iOS, které jsou kompatibilní s Apple CarPlay

Pokud máte ve vozidle Apple CarPlay, víte, jak může být užitečný. A i když ve výchozím nastavení obsahuje nativní aplikace společnosti Apple, existuje mnoho aplikací kompatibilních s CarPlay od jiných výrobců, které mohou vylepšit váš výlet nebo dojíždění.

Poznámka ke správě aplikací CarPlay

Aplikace kompatibilní s CarPlay by se měly technicky zobrazit ve vašem informačním a zábavním systému automaticky, jakmile jsou nainstalovány na vašem zařízení iOS.

Příbuzný:

  • CarPlay nefunguje po aktualizaci iOS, Jak opravit

Pokud se nezobrazují, nebo chcete jen reorganizovat pořadí, ve kterém se aplikace zobrazují, můžete upravit svůj řídicí panel CarPlay na připojeném iPhone.

  • Otevřete Nastavení.
  • Přejděte dolů a klepněte na Obecné.
  • Klepněte na CarPlay.
  • Vyberte vozidlo, které chcete upravit. Obecně bude uveden podle značky a modelu.

Nyní uvidíte ukázkové uživatelské rozhraní. Jakákoli aplikace v černé části rozhraní je aktivní aplikací CarPlay, zatímco aplikace v bílém poli níže jsou neaktivní (a nezobrazí se v CarPlay). Od této chvíle můžete upravit rozhraní CarPlay několika způsoby.

  • Můžeš drag and drop aplikace reorganizovat je na skutečném rozhraní CarPlay.
  • Můžete také klepnout na ikonu - ikona odstranit aplikaci z rozhraní.
  • Chcete-li je přidat zpět, stačí klepnout na ikonu ikona + vedle nich. Pokud se aplikace na vašem rozhraní CarPlay nezobrazuje, je velká šance, že byla jednoduše deaktivována.

Nejlepší aplikace CarPlay

Úplný seznam aplikací, které CarPlay podporuje, si můžete prohlédnout na webu společnosti Apple. Níže je ale sedm aplikací, které jsou obzvláště populární, užitečné nebo prostě lepší než jejich nativní protějšky.

7. Waze

Apple možná pracuje na vylepšení své aplikace Mapy první strany, ale stále existují určité výhody přechodu na třetí stranu. A s vydáním iOS 12 společnost Apple otevřela svůj vlastní systém automobilů pro navigační aplikace třetích stran.

Mnoho dojíždějících volí Wave, který je kompatibilní s CarPlay, a existuje několik dobrých důvodů, proč. Waze je skvělá navigační aplikace sama o sobě. Jeho speciální funkce - například živé dopravní informace - mu však pomáhají vyniknout.

Získejte Waze pro iOS zde.

6. Spotify (nebo Apple Music)

Bez ohledu na délku cesty nebo dojíždění pravděpodobně budete poslouchat hudbu. Pokud nejste zarytým fanouškem rádia, streamovací platforma je opravdu způsob, jak jít. Když na to přijde, existují dvě hlavní možnosti.

Spotify je nejpopulárnější streamovací platforma na světě. Je také kompatibilní s CarPlay, což je skvělé, pokud ji již používáte. Ale stojí za zmínku, že Siri na CarPlay nepodporuje Spotify, což znamená, že nebudete moci ovládat přehrávání pomocí hlasových příkazů. Apple Music je podporována, takže může být pro většinu lidí lepší volbou.

Získejte Spotify pro iOS zde.

5. TuneIn Radio

"Ale co když jsem zarytý fanoušek rádia?" můžete se zeptat. To je místo, kde přichází TuneIn Radio. K poslechu místních rozhlasových stanic samozřejmě nepotřebujete přijímač CarPlay. Pokud vás ale tyto rozhlasové stanice někdy začnou nudit, můžete si rozšířit své rádiové obzory pomocí TuneIn.

Je to jednoduchá aplikace, která nabízí jeden z největších výběrů obsahu pro jakoukoli aplikaci. Okamžitě získáte přístup k více než 100 000 stanic po celém světě (internetové rádio a stanice AM / FM). To zahrnuje hudbu, zprávy, sport a další typy rozhlasových formátů.

Získejte TuneIn Radio pro iOS zde.

4. WhatsApp

WhatsApp je populární platforma pro zasílání zpráv, takže je velká šance, že patříte mezi téměř 1 miliardu aktivních uživatelů denně. WhatsApp se také stal jednou z prvních hlavních aplikací třetích stran, které získaly podporu CarPlay, takže si zaslouží místo na tomto seznamu.

Okamžité zasílání zpráv a řízení se mohou zdát jako dvě věci, které by se nevdaly dobře, ale WhatsApp vás pokryje. Verze aplikace CarPlay vám umožní volat a odesílat textové zprávy pouze pomocí hlasových příkazů Siri. Siri bude také číst zprávy, což znamená, že nikdy nebudete muset odtrhnout oči od silnice.

Získejte WhatsApp pro iOS zde.

3. Zataženo

Apple má vlastní zapečenou aplikaci Podcasts, která funguje s CarPlay. Pokud však znáte aplikaci Overcast, víte, že je lepší než nativní aplikace, a to z různých důvodů. A ano, Overcast je také kompatibilní s CarPlay.

Za prvé, Overcast má téměř každý podcast, který aplikace Apple má. Má také funkce, jako je Smart Speed, která eliminuje období ticha mezi hovory bez jakéhokoli zkreslení, a Voice Boost, který normalizuje hlasitost hlasu napříč podcastem a usnadňuje slyšení dialogů.

Získejte zde Zataženo pro iOS.

2. Slyšitelné

Podcasty mohou být skvělé na dojíždění nebo na krátký výlet, ale nemohou porazit audioknihu, aby vás bavily na delších cestách po silnici. Audible, platforma vlastněná společností Amazon, je pravděpodobně nejlepší volbou, pokud jde o nákup a poslech audioknih.

Na Audible si můžete koupit jakoukoli audioknihu nebo se zaregistrovat k předplatnému za 14,95 $ za měsíc, které zahrnuje každý měsíc bezplatnou audioknihu. Stojí za zmínku, že má největší knihovnu audioknih. A pokud jste předplatitelem služby Amazon Prime, získáte přístup k Audible Channels, které obsahují exkluzivní série a obsah.

Získejte Audible pro iOS zde.

1. Rádio Disney

Pokud máte děti, víte, že jít s nimi na výlet není nejjednodušší věc na světě. Právě proto je Radio Disney skvělým doplňkem vašeho repertoáru aplikací CarPlay. Samozřejmě vás nebudeme soudit, pokud nemáte děti a jste prostě Disney superfan.

Jiné aplikace mohou mít více obsahu, ale Radio Disney má snadno vyhledatelný obsah speciálně zaměřený na děti (a milovníky Disney). Kromě mnoha skladeb a seznamů skladeb existují také exkluzivní živé přenosy s umělci Disney. Jinými slovy, spousta věcí, které vaše děti pobaví na dlouhé cestě.

Získejte Radio Disney pro iOS zde.

Poslední příspěvky