Jak přizpůsobit Centrum oznámení v systému macOS

Centrum oznámení ve vašem počítači Mac je stejně užitečné jako ve vašem iPhonu nebo iPadu. Zobrazení Dnes je ideální pro ty aplikace, které neustále používáte, jako je počasí nebo seznam úkolů. Zobrazení oznámení umožňuje rychlý pohled na oznámení, která jste obdrželi a zmeškali.

Můžete snadno zapomenout, že na Macu máte toto pohodlné místo. A zároveň se může naplnit natolik, že je jeho používání ohromné. Přizpůsobení Centra oznámení je klíčem k tomu, aby fungovalo pro vás, a postupujte takto.

Další pomoc s Macem:

 • Jak používat Apple News v macOS Mojave
 • Jak používat důvěrný režim Gmailu na Macu
 • Jak opravit chybějící sekci oblíbených položek v postranním panelu Finderu pro Mac

Přizpůsobte si nastavení zobrazení Dnes

Aplikace v zobrazení Dnes lze snadno přidávat a odebírat. Otevřete Centrum oznámení kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu panelu nabídek. Klepněte na Dnes a ve spodní části okna klikněte na Upravit.

Vlevo uvidíte aplikace, které jsou aktuálně v zobrazení Dnes, a napravo další, které můžete přidat.

 • Na odebrat aplikaci v zobrazení Dnes klikněte na znaménko minus červeně v rohu aplikace. Uvidíte, že se pohybuje zleva doprava.
 • Na přidat aplikaci do zobrazení Dnes klikněte na znaménko plus zeleně vedle aplikace. Uvidíte, že se pohybuje zleva nahoru vpravo.
 • Na přeskupit aplikace v zobrazení Dnes vyberte, podržte a přetáhněte jej na nové místo v seznamu a uvolněte jej.

Ve spodní části editačního okna si všimnete tlačítka pro Obchod s aplikacemi. Pokud na toto kliknete, dostanete se přímo do obchodu Mac App Store na stránku s dalšími widgety, které si můžete stáhnout, pokud chcete.

Po dokončení odebrání, přidání nebo přeskupení aplikací v zobrazení Dnes klikněte na Hotovo vlevo dole zavřete editační okno.

Přizpůsobte nastavení zobrazení oznámení

Otevřete Centrum oznámení kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu panelu nabídek. Klepněte na Oznámení a v pravém dolním rohu okna klikněte na ikonu ikona ozubeného kola otevřete nastavení.

Když se zobrazí vyskakovací okno, zobrazí se seznam všech aplikací, které používají oznámení na vašem počítači Mac. Zobrazování některých aplikací v Centru oznámení má smysl, například Připomenutí, Kalendář, Pošta a Zprávy. Existují ale i další, pro která pravděpodobně nepotřebujete oznámení, například Safari, Fotky, Knihy nebo Domovská stránka.

To je samozřejmě zcela na vás. Nezapomeňte, že cílem zobrazení oznámení je zobrazit nejdůležitější upozornění pro vás.

Odeberte aplikace ze zobrazení oznámení

Když kliknete na každou aplikaci vlevo, uvidíte její nastavení vpravo. Mějte na paměti, že se jedná o všechna nastavení oznámení pro aplikaci, v oznamovacím centru platí jen pár. I když můžete z Oznamovacího centra odebírat aplikace, stále můžete dostávat další typy upozornění.

Vyberte aplikaci, kterou chcete odebrat, a vpravo zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit v oznamovacím centru.

Řazení aplikací v oznamovacím centru

Spolu se schopností odebírat aplikace z Centra oznámení můžete rozhodnout, jak budou upozornění seřazeny.

V dolní části okna nastavení vyberte rozevírací pole pro Pořadí řazení v oznamovacím centru. Máte tři možnosti řazení upozornění.

 • Nedávné: Vaše oznámení jsou tříděna automaticky podle času, kdy dorazí, s nejnovějšími nahoře.
 • Nedávné aplikace: Vaše oznámení jsou seskupena podle aplikací a aplikace s nejnovějším oznámením je automaticky uvedena jako první.
 • Ručně podle aplikace: Vaše oznámení jsou seskupena podle aplikací, podobně jako výše, ale jsou seřazeny podle pořadí, které vyberete v nastavení oznámení. Zde je návod, jak použít možnost Ručně podle aplikace.

Jakmile vyberete tuto možnost pro pořadí řazení, můžete přesouvat aplikace v seznamu vlevo.

 1. Vyberte aplikaci, kterou chcete přesunout.
 2. Přidržte aplikaci a přetáhněte ji na nové místo.
 3. Až uvidíte řádek ukazující, kam aplikace spadne, uvolněte ji.
 4. Nyní budou vaše aplikace seřazeny v Centru oznámení v pořadí, v jakém je chcete mít.

Přizpůsobte si oznamovací centrum

S několika jednoduchými vylepšeními můžete v zobrazení oznámení a oznámení v Centru oznámení zobrazit přesně to, co chcete. Netrvá to moc času, není to zdlouhavý úkol a přináší vám výsledky, díky nimž Centrum oznámení funguje nejlépe pro vás.

Bude vám trvat několik minut, než si přizpůsobíte oznamovací centrum pro Mac? Dejte nám vědět, jak chcete uspořádat pohledy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found