Kde je funkce domácího sdílení v systému macOS Catalina

V systému macOS Mojave a dřívějších verzích byla funkce domácího sdílení součástí iTunes. Jeden by měl přístup k této funkci pomocí nabídky iTunes. Nyní, když byla v systému macOS Catalina odstraněna funkce iTunes, mnoho uživatelů chce vědět, jak lze v systému macOS Catalina přistupovat k funkci domácího sdílení.

Příbuzný:

  Funkce domácího sdílení umožňuje uživateli sdílet svou knihovnu médií z jednoho počítače s jinými zařízeními. Základní pravidlo je, pokud používáte stejné Apple ID na všech zařízeních v domácí síti pro sdílení a všechna zařízení používají stejnou síť, měli byste mít možnost využívat funkci domácího sdílení pro sdílení hudby, filmů a televize show atd. s ostatními zařízeními.

  Kde je funkce domácího sdílení v systému macOS Catalina

  Funkce domácího sdílení byla přesunuta do systémových předvoleb v macOS Catalina. Takto přistupujete k této funkci.

   • Klikněte na > Předvolby systému
   • Klikněte na ikonu Sdílení

    Pomocí sdílení můžete nastavit a používat domácí sdílení

   • Na levém panelu povolte sdílení médií
   • V poli Název počítače vyberte název počítače Mac
   • Povolit „Domácí sdílení“
   • Po zobrazení výzvy zadejte Apple ID, které budete používat pro domácí sdílení
   • Zapněte domácí sdílení

  Funkce domácího sdílení se v iOS 13 nezměnila.

  K této funkci můžete přistupovat pomocí aplikace Nastavení. Klepněte na Nastavení> Hudba a přejděte dolů úplně dolů. Ujistěte se, že zde v části Domácí sdílení používáte správné Apple ID. Mělo by se jednat o stejné Apple ID, jaké jste použili pro domácí sdílení na svém MacBooku.

  Podobně, pokud sdílíte knihovnu médií z počítače Mac se systémem MacOS Catalina s Apple TV, měli byste najít nastavení sdílení doma pod Nastavení> Účty> Domácí sdílení.

  Sdílení domů Nefunguje na macOS Catalina? Podívejte se na tyto tipy

  Pokud máte problémy s domácím sdílením v systému macOS Catalina, zakažte veškerý software VPN, který ve vašem počítači Mac používáte, a restartujte směrovač Wi-Fi a zjistěte, zda to problém vyřeší.

  Je také rozumné zkontrolovat nastavení brány firewall v počítači Mac. Klikněte na > Předvolby systému> Zabezpečení a soukromí a vyberte Brána firewall. Ujistěte se, že zde neblokujete všechna příchozí připojení.

  Doufáme, že vám tento krátký článek pomohl. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích.

  Poslední příspěvky