Pomocí tohoto skriptu snadno exportujte svá hesla z iCloud Keychain

Důrazně doporučujeme použít správce hesel. Libovolný správce hesel. Ať už si vyberete řešení třetí strany nebo vlastní klíčenku iCloud od Apple, je to jedna z nejlepších věcí, které můžete pro svou kybernetickou bezpečnost a soukromí udělat. Ale co přepínání mezi správci hesel? Co kdybyste si chtěli stáhnout svá hesla iCloud do souboru .CSV?

Většina správců hesel má nějaký typ exportního systému, který usnadňuje přepínání mezi platformami. Na druhou stranu Apple ne. Existuje však něco, co můžete udělat, abyste tyto přihlašovací údaje ze své klíčenky dostali. Tady je to, co potřebujete vědět.

Klíčenka na iCloudu

Klíčenka Apple iCloud Keychain je skvělý správce hesel, který se integruje do různých operačních systémů společnosti. Umožňuje vám ukládat a vytvářet silná a jedinečná hesla, podporuje automatické vyplňování a má integrované nástroje pro auditování v novějších verzích iOS a macOS.

Navzdory tomu s platformou stále existuje řada problémů. Nejpozoruhodnějším problémem je skutečnost, že iCloud Keychain nehraje úplně dobře s jinými platformami, jako je Google Chrome nebo Microsoft Windows.

Pokud ve svém pracovním nebo každodenním životě používáte více než produkty Apple, může být dobré přepnout na univerzálnějšího správce hesel, jako je LastPass, 1Password nebo Dashlane. Bohužel, pokud je vaše klíčenka na iCloudu již vyplněna vašimi přihlašovacími údaji, budete je muset exportovat do zvoleného správce hesel.

Toto je další problém s iCloud Keychain. V současné době neexistuje snadný způsob, jak exportovat data z klíčenky ve formátu, který je čitelný jinými správci hesel. Jistě, v aplikaci je tlačítko „exportovat“, ale aktuálně neexportuje přihlašovací údaje ve formátu, který je ve skutečnosti čitelný pro jiné aplikace. Klíče můžete exportovat pouze pro import do jiných produktů Apple.

Existuje způsob, jak to obejít, ale je to zdlouhavé: budete muset ručně zkopírovat a vložit každé jednotlivé heslo a uživatelské jméno. Nebo se můžete jednoduše rozhodnout pro řešení od jiného výrobce.

Snadná možnost exportu

I když neexistuje nativní způsob, jak získat přihlašovací údaje z iCloud Keychain, online jsou k dispozici některé skripty třetích stran.

Jeden z těchto skriptů se nazývá MrC’s Convert to 1Password Utility. A na základě našich testovacích a uživatelských zpráv je to jeden z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů hromadného exportu dat klíčenky.

I když to bylo původně navrženo pro export dat pro import do 1Password, můžete pomocí nástroje vytvářet obecné soubory .csv. To znamená, že je můžete importovat do jakéhokoli správce hesel, který podporuje obecný soubor CSV - včetně LastPass a Dashlane.

Skript převaděče MrC najdete na fóru Agilebits. K dispozici je odkaz na schránku ke stažení skriptu a přidružených souborů.

Stahování také obsahuje neuvěřitelně důkladného podrobného průvodce exportem dat hesla. Z tohoto důvodu se zdržíme běhu po stejné zemi a podrobnosti vám odkážeme v tomto dokumentu.

Mějte na paměti, že tento proces, i když je jednodušší než export přihlašovacích údajů jednotlivě, je trochu zapojen. Vyžaduje také použití terminálu macOS, takže byste jej měli před vyzkoušením skriptu pohodlně používat.

Ale funguje to. Uživatelé hlásí, že soubory CSV, které skript generuje, jsou bez námahy importovány do 1Password. Při vlastním testování jsme byli schopni importovat soubor CSV do LastPass.

Poznámka k bezpečnosti

Nemůžeme zaručit soukromí nebo bezpečnost skriptů třetích stran nebo jejich použití.

Když se rozhodnete pro řešení třetí strany, vždy existuje riziko, že aplikace nebo skript mohou vaše data nechtěně odhalit. Ať už řešení vygeneruje vaše citlivá hesla v prostém textu, nebo je skutečně přejde, vždy existuje určité inherentní riziko.

To je důvod, proč správci hesel doporučují ručně zadávat hesla do jejich databází. V zásadě nic neimportujte. Stačí se přihlásit do všech svých účtů a nechat správce hesel uložit vaše přihlašovací údaje.

S tím, co bylo řečeno, je scénář MrC vlastně doporučen samotným 1Password. A to navzdory tomu, že jeho tvůrce není se společností spojen. Pro většinu uživatelů to pravděpodobně znamená, že vaše přihlašovací údaje budou bezpečné. Pro uživatele s konkrétnějšími potřebami zabezpečení dat můžete chtít zvolit zdlouhavější, ale bezpečnější možnost.

Doufáme, že vám tyto informace byly užitečné! Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found