Problémy s Wi-Fi po aktualizaci na iOS 13 nebo iPadOS? Podívejte se na těchto 10 tipů

iOS 13 a iPadOS představily mnoho nových funkcí pro uživatele Apple. Pokud po aktualizaci iOS 13 nebo iPadOS dochází k problémům s Wi-Fi, je tento článek určen právě vám. Zvýraznili jsme některá běžná řešení a opravy k řešení problémů se sítí a připojením.

Než se hlouběji ponoříme do některých tipů ohledně řešení potenciálních problémů, může být rozumné prozkoumat některé ze změn zavedených do funkcí Wi-Fi v iOS 13 a iPadOS.

Příbuzný:

  Změny nastavení Wi-Fi v iOS 13 / iPadOS

  Než zdůrazníme některá běžná řešení a opravy, podívejme se na některé ze změn ve funkci Wi-Fi, jak jsou představeny v iOS 13.

  iOS 13 a iPadOS Wi-Fi mění další možnosti ochrany osobních údajů.

  Když klepnete na Nastavení> Wi-Fi v iOS 13, najdete tři nové sekce. IOS 12 „Choose a network ..“ byl nyní v iOS 13 nahrazen dvěma samostatnými sekcemi:

   • Moje sítě - Toto je seznam všech sítí Wi-Fi, ke kterým jste se nedávno připojili pomocí svého zařízení.
   • Jiné sítě - Toto je seznam všech ostatních wi-fi sítí, které máte k dispozici

  Přepínač Požádat o připojení k síti v systému iOS 12 byl nyní nahrazen dalšími možnostmi. Místo přepínání si v iOS 13 a iPadOS můžete vybrat mezi:

  Pomocí funkce „Oznámit“ můžete lépe spravovat žádost o připojení k neznámým sítím.
   • Vypnuto (To vyžaduje ruční výběr sítě, pokud nejsou k dispozici žádné známé sítě.)
   • Oznámit (Známé sítě se připojují automaticky. Pokud nejsou k dispozici žádné známé sítě, zobrazí se oznámení o dostupných sítích.)
   • Zeptat se (Známé sítě se připojují automaticky. Pokud nejsou k dispozici žádné známé sítě, budete před připojením k nové síti „požádáni“.

  Rozdělení sítí Wi-Fi na dvě odlišné kategorie pomocí dalšího oznámení je navrženo tak, aby vám zabránilo v připojení k neznámým sítím, které by mohly představovat bezpečnostní problém.

  Druhou změnou v systému iOS 13 je zahrnutí „automatického připojení k hotspotu“. Když je toto nastavení zapnuto a je vybráno „automatické“, váš iPhone nebo iPad vyhledá aktivní hotspoty v okolí a připojí se, pokud není k dispozici žádná síť Wi-Fi.

  Wi-Fi v iOS 13 a iPadOS také zavádí režim s nízkými daty, který může být užitečný. Režim nízkých dat pomáhá aplikacím na vašem iPhone snížit spotřebu síťových dat.

   Nastavení Wi-Fi v Ovládacím centru pro iOS 13 a iPadOS

   Když se 3D dotknete ikony Wi-Fi v ovládacím centru v systému iOS 12, najdete síť Wi-Fi, ke které je vaše zařízení připojeno. Můžete se odpojit klepnutím na ikonu Wi-Fi zde.

   3D dotykové Wi-Fi v Ovládacím centru pro zobrazení podrobností.

   V iOS 13 a iPadOS existuje další vrstva této funkce. Když se 3D dotknete ikony Wi-Fi, uvidíte nyní název sítě, ke které jste aktuálně připojeni, a seznam dalších sítí, které máte k dispozici. Můžete také klepnout na „Nastavení Wi-Fi…“ na této obrazovce a přejít přímo k nastavení.

   10 tipů, jak vyřešit problémy s Wi-Fi po aktualizaci iOS 13 nebo iPadOS

   Zde je seznam tipů, které můžete vyzkoušet, pokud po aktualizaci iOS 13 dochází k pomalému připojení Wi-Fi, přerušení připojení k Wi-Fi nebo se nemůžete připojit k Wi-Fi sítím z vašeho iPhonu nebo iPadu.

   Zakažte Wi-Fi pomocí aplikace Nastavení, restartujte zařízení a poté povolte Wi-Fi. Někdy může tato jednoduchá operace vyřešit většinu obtěžování Wi-Fi.

   Zkuste každý krok postupně, dokud nevyřeší váš problém s Wi-Fi.

   1. Zapněte a vypněte režim Letadlo a poté se pokuste připojit k preferované síti Wi-Fi. (Nastavení> Režim Letadlo). To pomáhá, když se vaše zařízení připojuje k Wi-Fi, ale váš internet nefunguje.
   2. Přepněte Wi-Fi na VYPNUTO. Po 15 sekundách jej přepněte zpět na ZAPNUTO a poté se pokuste připojit k preferované síti Wi-Fi.
   3. Klepněte na ikonu „i“ vedle sítě Wi-Fi v Nastavení a vyberte „Zapomenout tuto síť“. Restartujte iPhone nebo iPad a zkuste se znovu připojit, abyste zjistili, zda to pomůže.
   4. Změňte DNS sítě Wi-Fi. Klepněte na „Konfigurovat DNS“ v nastavení wi-fi sítě, přepněte jej na Ruční a klepněte na „Přidat server“. Napište 8.8.4.4 nebo 8.8.8.8 a uložte. Nyní se pokuste připojit k síti Wi-Fi a otestujte vylepšený výkon. Pokud vykazuje lepší výkon, můžete ostatní odstranit.
   5. Pokud dochází k pomalému připojení Wi-Fi, zkuste vypnout Bluetooth (Nastavení> Bluetooth) a poté se znovu připojit k síti Wi-Fi
    1. Bluetooth také využívá pásmo 2,4 GHz a vypnutí BT snižuje provoz v tomto pásmu
   6. Wi-Fi klesá při slabém signálu na iPhone. Zkontrolujte nastavení Wi-Fi Assist (Nastavení> Mobilní sítě> Wi-Fi Assist). Tím zajistíte, že vaše zařízení zůstane připojené k Wi-fi, i když je signál slabý.
   7. Pokud váš bezdrátový směrovač podporuje šířku pásma 2,4 GHz i 5 GHz, možná budete chtít zkontrolovat následující:
    1. Používáte stejný SSID? (Vytvořte samostatná jména pro šířku pásma a po přepnutí na 5 GHz si ověřte, zda se váš výkon wi-fi zlepší.)
    2. Pokud váš směrovač Wi-Fi podporuje pásma 2,4 i 5 GHz, připojte zařízení k pásmu 5 GHz nebo snižte počet aktivních zařízení využívajících pásmo 2,4 GHz (nebo vypněte Bluetooth, které také používá pásmo 2,4 GHz)
    3. Některé směrovače mají funkci „smart“, kde kombinují šířku pásma do stejného SSID. Tato funkce může někdy způsobit problémy s výkonem Wi-Fi. V tomto článku níže najdete další podrobnosti.
     • Změňte nastavení a proveďte test rychlosti. Zde jsou doporučená nastavení společnosti Apple pro směrovače Wi-Fi, která byste měli zkontrolovat.
    4. Obnovit nastavení sítě (Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě). Možná budete muset zadat své přihlašovací údaje k síti Wi-Fi, proto si je před resetováním poznamenejte.
    5. Mnoho uživatelů říká, že funkce „Obnovit všechna nastavení“ po velké aktualizaci systému iOS opravuje několik problémů se zařízením, zejména problémy s vybíjením baterie a pomalým připojením k síti Wi-Fi. O této možnosti byste měli vědět:
     1. Nastavení Obnovit vše neodstraní vaše fotografie ani jiná média ani data, jak název napovídá.
     2. Bude vyžadovat, abyste znovu zadali údaje o své kreditní kartě Apple Pay
     3. Některá nastavení aplikací a přístup k ochraně osobních údajů se mohou změnit a bude pravděpodobně nutné je znovu nastavit
     4. Budete muset znovu zadat nastavení Wi-Fi a přihlašovací údaje
    6. Pokud váš problém s wi-fi přetrvává i po vyzkoušení každého z výše uvedených kroků, nejlepší možností by bylo obnovit váš iPhone nebo iPad s novou kopií iOS 13 nebo iPadOS a zkontrolovat, zda vaše problémy vyřeší.

    Vypněte Fast Roaming v sítích Mesh pro lepší Wi-Fi na iPhone

    Za posledních několik let mnoho z nás upgradovalo své domácí wi-fi routery. Většina nových a vylepšených síťových zařízení Wi-Fi dnes podporuje širokou škálu pokročilých technologií. Například pokud používáte NetGear Orbi a podíváte se do pokročilého nastavení, najdete následující:

    1. Povolit implicitní BEAMFORMING

    2. Povolit MU-MIMO

    3. Povolit rychlý roaming

    Doporučujeme ponechat první dvě možnosti zapnuté, ale vypnout Fast Roaming v síti a vyzkoušet, zda má váš iPhone lepší výkon Wi-Fi s menšími poruchami.

    Někdy existují problémy s Wi-Fi, které mají po upgradu dopad na konkrétní model iPhonu nebo iPadu. V těchto případech Apple obvykle vydá opravu během několika dní nebo týdne. Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat o všechny takové novinky.

    Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete další pomoc, dejte nám prosím vědět. Doufáme, že budete schopni vyřešit jakékoli problémy s Wi-Fi související s iOS 13 na vašem iPhone a budete moci využívat všechny nové funkce iOS 13 a iPadOS!

    Poslední příspěvky

    $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found