Zapomněli jste heslo k Wi-Fi? Zde je návod, jak ji najít na Macu

Pro mnoho z nás není heslo k naší domácí síti Wi-Fi ve skutečnosti něco, na co si myslíme.

Je pravděpodobné, že jste heslo připojili při prvním připojení k síti a poté jste na něj vše zapomněli. Ještě horší je, že jste možná hodili list papíru, na který byl napsán.

Teprve když potřebujete připojit nové zařízení k síti Wi-Fi - například nový iPad nebo smartphone vašeho přítele - si uvědomíte, že nevíte, jaké heslo může být. To platí zejména v případě, že se jednalo o randomizované výchozí heslo (a pokud není nikde napsáno na samotném routeru).

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak sdílet heslo k Wi-Fi pomocí iPhonu
  • Odstraňování problémů s Wi-Fi, tipy a triky
  • Problémy s Wi-Fi s macOS Sierra, High Sierra? Zde je postup, jak to opravit

Naštěstí existuje extrémně snadný způsob, jak najít chybějící hesla k Wi-Fi na počítači Mac. Využívá nativní aplikaci pro macOS a trvá jen pár minut.

Jak najít heslo k WiFi

Hesla do všech sítí Wi-Fi, ke kterým se váš Mac připojil, jsou uložena v aplikaci s názvem Keychain Access.

Je to v podstatě vestavěný správce hesel, ale sportuje další pohodlí automatického ukládání a ukládání hesel Wi-Fi. Stačí říci, to je užitečné. Zde najdete chybějící heslo k Wi-Fi.

  • Otevřete Launchpad a najděte Klíčenka přístup aplikace. Případně můžete otevřítReflektor (Command + Space) a jednoduše zadejte „Přístup ke klíčence“.

  • Po otevření klikněte na ikonu Heslo kategorii na levém postranním panelu pro zúžení výsledků.

  • Na vyhledávací liště v pravém rohu zadejte název konkrétní sítě Wi-Fi, jejíž heslo chybí.

  • Poklepejte na příslušnou síť Wi-Fi ve výsledcích hledání.

  • V zobrazeném vyskakovacím okně klikněte na zaškrtávací políčko vedle Zobrazit heslo.

  • K uživatelskému účtu Mac budete muset zadat uživatelské jméno a heslo. Účet, ke kterému se přihlašujete, musí mít oprávnění správce na dotyčném počítači Mac.

  • Po ověření se heslo sítě Wi-Fi zobrazí jako text v poli vedle Zobrazit heslo krabice.

Další použití pro přístup ke klíčenkám

Není to jen vaše heslo k Wi-Fi. Aplikace Keychain Access ve skutečnosti ukládá různá hesla používaná v OS X nebo macOS.

To zahrnuje hesla aplikací, hesla k internetu nebo online službám a hesla webových formulářů uložená do klíčenky vašeho Safari.

V zásadě, když se objeví výše uvedené vyskakovací okno a stisknete Uložit heslo, heslo bude bezpečně uloženo v rámci Keychain Access. Je to proto, že je to v podstatě správce hesel - který byste měli používat, Keychain Access nebo ne.

V každém případě je to také užitečné jako poslední pokus, pokud si absolutně nepamatujete nebo nenačtete zapomenuté heslo pro některý z vašich účtů na sociálních médiích nebo webových stránkách.

(Předpokládejme samozřejmě, že si zvyknete klepnutím na „Uložit heslo“, když se objeví okno.)

Keychain Access se také synchronizuje s klíčenkou iCloud, což znamená, že můžete snadno sdílet klíčenky mezi různými produkty Apple.

Nakonec je zde také část „Secure Notes“, která funguje přesně tak, jak to zní. V zásadě můžete psát, bezpečně ukládat a načítat poznámky chráněné heslem.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found