Web využívající v Safari významnou energii? Zde byste měli vědět

Jednu minutu procházíte web a staráte se o své podnikání. Příští minutu vám Safari pošle chybovou zprávu, že některá z vašich webových stránek spotřebovává „významnou energii“.

Co tato chybová zpráva znamená - a znamená to potíže pro váš Mac? Tady je to, co potřebujete vědět o upozorněních na „významnou energii“ nebo „významnou paměť“ v Safari na macOS.

Co znamená použití významné energie v Safari?

Taková zpráva může být alarmující. Ale co to znamená?

Nejprve musíme definovat, co máme na mysli touto chybovou zprávou. Ve skutečnosti existují dvě různé zprávy, které uživatelé hlásí, že dostávají v různých časech.

„Významná energie“

Získání upozornění, které říká, že určitá webová stránka spotřebovává významné energetické zvuky, je docela znepokojivé, ale příčina chybové zprávy je ve skutečnosti docela jednoduchá.

Safari vám tuto zprávu obecně zobrazí, pokud máte web, který využívá dost systémových prostředků. (Obecně to bude jen jedna otevřená karta, která vytahuje nejvíce zdrojů.)

„Energie“ v tomto případě v zásadě znamená výdrž baterie. To znamená, že dotyčná webová stránka váš počítač „nepokazí“, ale může spotřebovat mnohem delší výdrž baterie než běžná fungující webová stránka. Pokud si nejste jisti, můžete zkontrolovat cykly baterie na Macu podle pokynů společnosti Apple.

Z tohoto důvodu se jedná spíše o problém, pokud se zařízením Mac nepracujete na baterii. Pokud je váš Mac připojen, není důvod se obávat.

Kliknutím na indikátor životnosti baterie v horní liště nabídek můžete také zobrazit, které aplikace spotřebovávají velkou výdrž baterie.

„Významná paměť“

Trochu méně časté upozornění souvisí s pamětí. Safari může říci, že webová stránka vyčerpává značnou paměť. V zásadě, stejně jako u energetického upozornění, vás informujeme, že některá z vašich karet vyčerpává dost paměti RAM vašeho systému.

Ačkoli stojí za zmínku, využití paměti RAM ve vašem počítači Mac pravděpodobně nefunguje tak, jak očekáváte. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení ve skutečnosti nepotřebujete nečinnou paměť RAM, protože pro vás nic nedělá. Váš prohlížeč používá tuto RAM, která by jinak byla zbytečná, k urychlení a optimalizaci vašeho procházení.

Otevřením a použitím nástroje Sledování aktivity můžete také zkontrolovat, zda Safari používá značnou část paměti RAM a některé vlastní statistiky zdrojů.

Samozřejmě vždy existuje šance, že vaše prohlížeče používají příliš mnoho RAM a ve skutečnosti to zpomaluje váš systém. V těchto případech doporučujeme provést některé z akcí v sekci tipy níže.

Co to způsobuje?

Není zcela jasné, proč některé webové stránky způsobí, že vám Safari pošle upozornění „významná energie / paměť“, ale máme několik teorií.

Webové stránky, které obsahují videoobsah, jsou obvykle velkými pachateli, pokud jde o zdroje. Webové stránky s velkými a aktivními sekcemi komentářů mohou také rychle využívat systémové prostředky.

Na druhou stranu získání této chybové zprávy není automaticky špatná věc - znamená to jen, že Safari je hlídacím psem pro weby, které navštěvujete.

To nutně neznamená, že váš Mac zpomaluje nebo vyčerpává značnou výdrž baterie. (I když je samozřejmě možné ve spojení s touto zprávou dosáhnout pomalého výkonu a špatné výdrže baterie.)

Tipy

Pokud v prohlížeči Safari nedostanete upozornění, že webová stránka spotřebovává hodně energie, neexistuje způsob, jak zjistit konkrétní kartu, která je chybná.

Navzdory tomu můžete tyto tipy pro řešení problémů spustit a pokusit se problém vyřešit.

Vynutit ukončení Safari

Vynucené ukončení Safari je užitečný způsob, jak rychle zavřít všechny jeho karty.

První věc, kterou můžete vyzkoušet, je jednoduše vynutit ukončení Safari a jeho opětovné spuštění. Příležitostně to bude jen buggy web, který čerpá zdroje a restartování síly může webu umožnit znovu načíst a chovat se normálně.

  • Klikněte na nabídku loga Apple v levém horním rohu.
  • Z rozevírací nabídky vyberte Vynutit ukončení.
  • Klikněte na Safari.
  • Klikněte na tlačítko Vynutit ukončení.

Jakmile opustíte Safari, zkuste jej znovu spustit, abyste zjistili, zda byl problém vyřešen.

V souvislosti s tím může být také užitečné restartovat Mac, abyste zjistili, zda problém zmírňuje.

Použijte blokování obsahu

Blokování obsahu může být dobrým způsobem, jak odstranit sledovače a reklamy, které mohou zpomalit váš systém.

Většina webových stránek dnes má spoustu dalších věcí - od tajných sledovačů po reklamy náročné na zdroje.

Safari dělá dobrou práci, když sám blokuje některé z těchto dalších komponent webových stránek. Pokud ale potřebujete v oblasti blokování obsahu trochu větší palebnou sílu, doporučujeme vám použít dobrý blokátor obsahu, jako je uBlock Origin.

Zkuste přidat původ uBlock do Safari a prozkoumat své oblíbené stránky. Podívejte se, jestli to má vliv. Pokud ano, pravděpodobně za to mohou ty sledovače a reklamy.

Aktualizujte macOS

Aktualizace počítače Mac je jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit jeho bezproblémový chod.

Někdy mohou být tato upozornění způsobena chybným chováním Safari nebo jednoduchým nedostatkem optimalizace pro určité webové stránky.

V těchto případech je nejlepší oprava zdaleka aktualizace Safari. Doporučujeme stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci systému macOS, která je k dispozici, kdykoli je to možné.

Ty neobsahují pouze vylepšení Safari a opravy chyb, ale obsahují také kriticky důležité aktualizace zabezpečení, které mohou chránit vaše data.

Další tipy

Kontrola rozšíření, deaktivace modulů plug-in a vymazání mezipaměti může pomoci zvýšit výkon vašeho počítače Mac.

Zahrnuli jsme tyto další tipy pro odstraňování problémů se Safari, pokud předchozí kroky nefungovaly.

Aby bylo jasné, tyto se většinou zaměřují na zrychlení Safari, pokud běží pomalu. Nebudou nutně odstranit chybovou zprávu „významná energie / paměť“. Ale přesto stojí za to.

  • Zkontrolujte svá rozšíření. Přejděte na Safari -> Předvolby -> Rozšíření. Deaktivujte všechna rozšíření a poté je postupně aktivujte, abyste zjistili, zda problém nezpůsobuje konkrétní rozšíření.
  • Zkontrolujte své zásuvné moduly. Můžete zkusit přejít na Safari -> Předvolby -> Pokročilé. Odtud zrušte zaškrtnutí políčka „Internetové pluginy“. Vyzkoušejte, zda to zmírňuje chybové zprávy.
  • Vyčistěte mezipaměť. Aktivujte nabídku Vývoj v Safari -> Předvolby -> Pokročilé a výběrem Zobrazit nabídku Vývoj. Poté klikněte na lištu nabídky Vývoj a vyberte Prázdné mezipaměti.

Přestat se obávat

Navrhování, že si s tímto upozorněním nemusíte dělat starosti, může znít intuitivně, ale vysvětlíme to. Safari tím, že vám zašle tuto chybovou zprávu, vás právě hledá a pokouší se vás varovat před webem, který čerpá ze systémových prostředků.

Ale některé věci jsou mimo vaši kontrolu. Pokud se zobrazí tato chybová zpráva a nezaznamenáte výrazné snížení výkonu nebo výdrže baterie, může být nejlepší ji jednoduše ignorovat. Doufáme, že Apple bude tuto varovnou zprávu řešit v budoucích verzích Safari a macOS. Pokud po upgradu macOS vidíte obecnou pomalost nebo neustálé zhroucení Safari, měli byste se určitě podívat na tento článek.

Doufáme, že vám některé z těchto tipů pomohly. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found