Jak řešit problémy s iPhone, který se nenabíjí bezdrátově

Je něco tak strašného jako probuzení polomrtvého iPhonu? No jo. Ale stále je to nepříjemná situace. Možná jste ji zapomněli nabít přes noc, nebo se snad něco stalo s bezdrátovou nabíječkou vašeho iPhone.

Pokud váš iPhone podporuje bezdrátové nabíjení, měli byste jej používat. (Mějte na paměti, že bezdrátové nabíjení má pouze iPhone 8 a novější modely.)

Pokud je však vaše zařízení bezdrátové a stále dochází k problémům s nabíjením, mohlo by se stát něco jiného. Podívejme se.

Příbuzný:

  Odstraňování problémů s bezdrátovým nabíjením Qi

  Ať už se váš iPhone nabíjí extrémně pomalu nebo se nenabíjí vůbec, zde je několik věcí, které byste se měli pokusit vyřešit.

  Zkontrolujte, zda je bezdrátová nabíječka zapojena

  Ujistěte se, že používáte vysoce kvalitní příslušenství s podporou Qi - a ujistěte se, že je zapojeno.

  Může to znít jako návrh „žádný problém“, ale je třeba něco zkontrolovat, než přistoupíte k dalším krokům. Ujistěte se, že je vaše bezdrátová nabíječka Qi zapojena do funkční zásuvky nebo prodlužovacího kabelu.

  Než budete pokračovat, je třeba mít na paměti několik dalších obecných tipů pro údržbu.

  Například se budete chtít ujistit, že je vaše bezdrátová nabíječka doplňkem Qi od renomované značky. Bezdrátové nabíječky, které nepodporují Qi, nebo chatrné možnosti od povrchních společností, nemusí s vaším iPhone fungovat.

  Pokud je mezi napájecím kabelem a nabíjecí podložkou nabíjecí port, zkuste vyčistit nabíjecí port špičkou Q a zkontrolujte, zda nabíjecí podložka funguje lépe.

  Restartujte iPhone a aktualizujte software

  V případě pochybností restartujte iPhone.

  V mnoha případech lze závadné nebo chybné chování snadno napravit jednoduchým restartem. To je případ i funkce bezdrátového nabíjení iPhone. Pokud narazíte na problémy s bezdrátovým nabíjením iPhonu, můžete jej vypnout nebo provést tvrdý reset.

  Provedení nuceného restartu na iPhone X / XR / XS.

  Podobně Apple pravidelně opravuje softwarové chyby, které by mohly bránit bezdrátovému nabíjení. I když aktivně nedochází k problémům s nabíjením, budete si chtít nainstalovat nejnovější dostupný software, kdykoli budete moci.

  Pokud problémy s nabíjením přetrvávají a máte podezření, že by se mohlo stále jednat o softwarovou chybu, možná budete chtít provést obnovení DFU. Toto je jedno z nejhlubších „resetů“, které můžete na iPhonu provést. Stačí si přečíst našeho průvodce, jak na to.

  Sundejte z iPhonu jakékoli případy

  Před nabíjením sundejte ta silná pouzdra pro iPhone.

  Teoreticky budou bezdrátové nabíjení na bázi Qi rušit pouze kovové pouzdra. V praxi však někdy mohou způsobit problémy také silnější plastová pouzdra.

  Obzvláště silná pouzdra pro iPhone, jako LifeProof nebo Otterbox, mohou bránit bezdrátovému nabíjení kvůli vzdálenosti, kterou vytvářejí mezi iPhone a nabíjecí cívkou. To může vést k nižší rychlosti nabíjení nebo bezdrátovému nabíjení, které vůbec nefunguje.

  Některé případy navíc mohou bránit schopnosti iPhonu zůstat při nabíjení v pohodě. Teplo není pro elektroniku to nejlepší - a pokud se vaše zařízení během nabíjení přehřívá, mohlo by to snížit životnost baterie.

  Nezapomeňte na umístění iPhone na bezdrátové nabíječce

  Zkontrolujte, zda je váš iPhone správně umístěn na nabíjecí podložce.

  To, jak umístíte svůj iPhone na bezdrátovou nabíječku, je pravděpodobně nejdůležitější věc, kterou byste měli mít na paměti při používání řešení založených na Qi.

  Laicky řečeno, Qi používá nabíjecí cívku k bezdrátovému přenosu energie do vašeho zařízení. Ale tyto cívky mohou být jemné. Pokud vaše zařízení není správně vyrovnáno s cívkami nabíjecí podložky, můžete narazit na problémy.

  Pokud je iPhone příliš daleko od nabíjecí cívky, pak může být rychlost nabíjení směšně nízká. Podobně, pokud nejsou cívka a iPhone správně vyrovnány, nabíjení nemusí vůbec proběhnout. A co je ještě horší, můžete dokonce dostat „ping“ nabíjení nebo vidět indikátor nabíjení fungovat normálně - i když se zařízení nenabíjí. Pravděpodobnější je, že mnoho uživatelů proto probouzí zařízení s polovičním nabitím.

  Pokud vše ostatní selže ...

  Pokud stále dochází k problémům s bezdrátovým nabíjením na vašem iPhone, může dojít k poškození součásti nebo hardwaru vašeho zařízení. Vyzkoušejte jinou bezdrátovou nabíječku, abyste zjistili, zda funguje; v opačném případě doporučujeme vzít váš iPhone do Apple Store nebo k autorizovanému poskytovateli služeb Apple, aby mohli problém diagnostikovat a opravit.

  Doufáme, že Apple brzy vydá vlastní značku bezdrátových nabíjecích podložek AirPower, která bude napájet váš Apple iPhone, Apple Watch, AirPods a možná i Apple Pencil.

  Plánujete upgrade na nové nabíječky AirPower, jakmile budou vydány?

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found