Jak analyzovat vaše cvičení Apple Watch

Apple Watch je pravděpodobně nejvíce funkčně bohaté zařízení pro cvičení a zdraví, které je možné nosit na trhu. Pokud však nevíte, jak analyzovat data, která shromažďuje, Apple Watch vám nepřinesou žádný užitek. V tomto článku se dozvíte o fitness datech, které Apple Watch shromažďují, a o tom, jak je můžete analyzovat.

Kde najdete údaje o cvičení

Data o cvičení se shromažďují a udržují v aplikacích Aktivita a Zdraví na vašem iPhone.

V aplikaci Aktivita

 1. Klepněte na Aktivita aplikace na domovské obrazovce zařízení iPhone.
 2. Vybrat Cvičení záložka. Na této obrazovce uvidíte tréninky shromážděné z vašich Apple Watch počínaje nejnovějšími. Posunutím zobrazíte starší tréninky.
 3. Klepněte na a Cvičení Pro více informací.

Informace obsažené na stránce Cvičení se liší v závislosti na typu cvičení, které jste absolvovali. Například údaje o cvičení shromážděné z jógy nebo plavání se budou výrazně lišit od ostatních cvičení. Protože procházky a běhy jsou pravděpodobně nejsledovanějšími cviky na Apple Watch, budu se zde držet těchto typů cvičení.

Doporučeno:

 • Zdravý život: Nový rok, aplikace ke stažení na Apple Watch pro lepší život
 • Jak uspořádat dokovací stanici Apple Watch Dock
 • Jak opravit Apple Watch Music nebo Podcasts nefunguje

Jak vidíte níže, na procházkách shromažďují Apple Watch informace, jako jsou aktivní kalorie, celkové kalorie, vzdálenost, celkový čas, průměrná srdeční frekvence, průměrné tempo, rozdělení, srdeční frekvence / zotavení, mapa chůze a zpráva o počasí.

Pokud děláte mnoho různých typů cvičení, můžete je seřadit na obrazovce Cvičení. Klepněte na Všechna cvičení v pravém horním rohu obrazovky. Odtud klepněte na typ tréninku, který chcete vidět. V následujícím příkladu jsou zobrazena pouze eliptická cvičení:

V aplikaci Zdraví

Údaje o cvičení se také shromažďují a udržují v aplikaci Health na iPhonu. Shromážděné informace jsou však méně konkrétní a seskupené se vším, co je v daný den shromážděno. Například data přijatá z běhu udržovaného v aplikaci Zdraví budou zahrnovat vzdálenost, kroky a spálené kalorie.

Všimněte si, že informace jsou prezentovány ve formátu grafu. Můžete třídit podle dne, týdne, měsíce a roku.

V níže uvedeném příkladu můžete vidět souhrnné informace o procházce uvedené výše v aplikaci Zdraví:

Pochopení klíčových čísel

V této části se dozvíte více o konkrétních informacích shromážděných prostřednictvím cvičení Apple Watch. Ve všech případech doporučujeme zkontrolovat tyto informace z aplikace Activity, i když některá data lze zobrazit také na samotných Apple Watch a prostřednictvím aplikace Health. Prohlížení v aplikaci Aktivita je jednodušší.

Zavírání prstenů

Informace shromážděné z tréninkových rutin jsou většinou vysvětlující. Kroky, vzdálenost, spálené kalorie a podobné informace shromažďují další nositelná zařízení, včetně dalších chytrých hodinek a fitness trackerů. Uživatelé Apple Watch mohou také těžit z „uzavírání prstenů“ každý den. Tři kroužky, pohyb, cvičení a stání, poskytují zábavný a přímý způsob, jak žít zdravější den.

Tyto tři prsteny se počítají jako:

 • The Hýbat se kroužek je založen na spálených kaloriích každý den. Toto číslo můžete upravit každý týden.
 • Můžete zavřít Cvičení zvonit absolvováním alespoň 30 minut aktivity na svižné chůzi nebo nad ní.
 • Nakonec Vydržet vyzvánění lze zavřít, když stojíte alespoň jednu minutu, 12krát denně.

Pokud jde o cvičení, čím více spálíte, tím blíže se dostanete k uzavření cíle Move. Jakmile hodinky zjistí, že cvičíte, přiblížíte se k dosažení svého cíle v oblasti cvičení. Tyto prsteny najdete na svých hodinkách Apple Watch a aplikacích Aktivita a zdraví na iPhone.

Tepová frekvence

Bez zdravého srdce by nikdo z nás nebyl příliš dlouho. Naštěstí mají Apple Watch tuto zvláštní schopnost sledovat naši srdeční frekvenci 24/7. Apple Watch Series 4 jde o krok dále, ale umožňuje vám zkontrolovat známky fibrilace síní.

Během cvičení Apple Watch měří váš srdeční rytmus nepřetržitě a po dobu tří minut po skončení cvičení. Přitom může určit míru zotavení po tréninku. Apple pomocí těchto informací vypočítá, kolik kalorií jste spálili.

Apple Watch také počítá denní klidovou frekvenci a průměr chůze podle měření srdeční frekvence na pozadí s daty akcelerometru.

Vyhledání informací o srdečním tepu shromážděných během tréninku:

 1. V aplikaci Aktivita klepněte na Cvičení záložka.
 2. Klepněte na konkrétní Cvičení chcete zkontrolovat.
 3. Můžeš vidět Tepová frekvence a Obnova srdeční frekvence informace na této obrazovce. Procházejte sem a tam a podívejte se na obě sady dat.

Kontrola trasy Run / Walk Map

Apple Watch budou sledovat trasu, kterou podniknete při procházce nebo běhu. Počínaje hodinkami Apple Watch Series 2 nepotřebujete své hodinky, abyste je mohli shromažďovat. Pokud vlastníte Apple Watch první generace, budete k získání informací o směrování potřebovat svůj iPhone s sebou nositelné zařízení.

Vyhledání informací o trase shromážděných během cvičení:

 1. V aplikaci Aktivita klepněte na Cvičení záložka.
 2. Klepněte na konkrétní Cvičení chcete zkontrolovat.
 3. Přejděte dolů, dokud neuvidíte sekci Mapa. Klepněte na Mapa rozšířit.

Vysvětlení barev cvičební mapy

 • Žlutá je vaše průměrné tempo
 • Zelená je nejrychlejší tempo
 • Červené a oranžové je nejpomalejší tempo

Všechny sekce jsou založeny na průměrech pro danou sekci a na době dokončení.

Integrace třetích stran

Cvičení můžete sledovat z Apple Watch pomocí nativní aplikace Workout nebo pomocí aplikace jiného výrobce. V každém případě se data stále shromažďují prostřednictvím aplikace Activity (and Health). Dvě z nejpopulárnějších aplikací pro cvičení dostupných pro Apple Watch jsou Nike Run Club a Runkeeper.

Bezplatná aplikace Nike Run Club sleduje a ukládá běhy a další cvičení stejně jako výchozí aplikace Move na Apple Watch. Nabízí však také audio běh s tréninkem s trenéry Nike a sportovci. Můžete také vytvořit osobní tréninky, které vám pomohou dosáhnout cílů. Pomocí aplikace se navíc můžete zapojit do týdenních a měsíčních výzev na vzdálenost, abyste měli motivaci. Na cestě můžete také získat digitální trofeje a odznaky na oslavu vašich úspěchů.

Mezitím existuje bezplatná aplikace Runkeeper, která má vlastní seznam motivačních nástrojů pro uživatele, kteří rádi běhají, chodí, jezdí na kole, na tůrách atd. RunKeeper nabízí zvukové výzvy během tréninku, výzev, odměn, virtuálních skupin a dalších. Nákup v aplikaci odemkne prémiové prostředí Runkeeper Pro, kde najdete průvodce po 5K, maratonu a dalších dlouhodobých výzvách.

souhrn

Apple Watch obsahuje vše, co potřebujete, abyste se motivovali k tomu, abyste se dostali do formy pomocí rutinních cvičení. Jaký typ cvičení provádíte pomocí Apple Watch? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky