Mac nebude instalovat aplikace nebo se zasekne při aktualizaci

Jednou z nejlepších věcí na Macu je řada bezplatných aplikací, které jsou předinstalovány. To však neznamená, že si čas od času nebudete stahovat a instalovat další aplikace. Mělo by to být snadné - jako většina úkolů společnosti Apple - ale není tomu tak vždy. Tento příspěvek vysvětluje, co můžete dělat, pokud váš Mac nebude instalovat aplikace.

Vyzkoušejte tyto rychlé tipy k aktualizaci nebo instalaci nových aplikací do počítače Mac nebo si přečtěte celý příspěvek, kde najdete další podrobnosti:

 1. Po pokusu o otevření nové aplikace ji povolte v části Předvolby systému> Zabezpečení a soukromí.
 2. Aktualizujte macOS a restartujte Mac, abyste vyřešili všechny související problémy.
 3. Odstraňte aplikaci z počítače Mac a znovu ji nainstalujte od začátku.
 4. Dočasně vypněte bránu firewall v části Předvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů.

Běžné chybové zprávy při instalaci aplikací pro Mac

Při pokusu o stažení nebo aktualizaci aplikací se může zobrazit jedna z následujících zpráv:

 • "Aplikaci nelze otevřít, protože nepochází z App Store."
 • "Stažení aplikace se nezdařilo." Na stránce Nákupy to zkuste znovu. “
 • "Aplikaci nelze stáhnout." Instalaci nelze spustit. “
Pokud váš Mac nebude instalovat aplikace, může se vám zobrazit taková zpráva.

Pokud se vám nebo něčemu podobnému stalo, máme řešení níže. Nejprve se ale ujistěte, že máte základní požadavky na instalaci aplikace.

Co potřebujete k instalaci aplikací na Mac?

Chcete-li stáhnout, nainstalovat nebo aktualizovat aplikaci v počítači Mac, budete potřebovat následující tři věci:

 1. dobré připojení k internetu
 2. dostatek bezplatného úložiště
 3. heslo správce.

Zkontrolujte své připojení k internetu streamováním videa online. Pokud se video načítá pomalu, požádejte o pomoc svého poskytovatele internetových služeb.

Zkontrolujte své úložiště kliknutím na tlačítko v řádku nabídek a výběr O tomto počítači Mac >Úložný prostor. Zajistěte, abyste měli alespoň tolik místa, kolik doporučil vývojář aplikace. Nejlépe o něco víc.

Zkontrolujte, zda máte dostatek úložného prostoru ke stažení nové aplikace.

K dokončení instalace aplikace budete často potřebovat heslo správce. V případě potřeby požádejte správce, aby se přihlásil a nainstaloval aplikaci sám. V opačném případě bude možná nutné po zobrazení výzvy k zadání hesla zadat heslo.

Jak mohu otevřít aplikace, které nejsou z App Store?

Macy těží z mnoha vestavěných bezpečnostních opatření, ale při stahování aplikací třetích stran se někdy mohou zdát přehnané. Ve výchozím nastavení váš Mac nebude instalovat aplikace odkudkoli jiného než z App Store, i když je to snadné obejít.

Po stažení aplikace klikněte se stisknutou klávesou Ctrl na soubor ve složce Stažené soubory a z nabídky vyberte Otevřít. Zobrazí se stejné varování „neidentifikovaného vývojáře“ jako dříve, ale tentokrát budete mít možnost aplikaci přesto otevřít.

Ovládacím tlačítkem otevřete aplikace stažené z jiných webů.

Četnost těchto upozornění můžete snížit přechodem na Systémové preference >Zabezpečení a ochrana osobních údajů >Všeobecné. Kliknutím na visací zámek odemknete nastavení a zadáte heslo správce. Poté vyberte možnost „Povolit aplikace stažené z: App Store a identifikovaní vývojáři.”

Aktualizujte macOS a restartujte Mac, abyste snížili počet problémů

Aktualizujte macOS na nejnovější verzi, pokud není kompatibilní s aplikací, kterou se pokoušíte použít. Vývojáři obvykle uvádějí doporučený operační software, ať už si aplikaci stáhnete odkudkoli.

Zkontrolujte aktualizace v macOS kliknutím na ikonu tlačítko v řádku nabídek a výběr O tomto počítači Mac >Aktualizace softwaru.

Aktualizace na nejnovější software by mohla opravit chyby ve vašem systému

Restartování počítače Mac je dalším efektivním nástrojem pro odstraňování problémů. Vypněte Mac pomocí tlačítko na liště nabídek a před opětovným zapnutím jej asi minutu vypněte. Poté, co to uděláte - a umožníte, aby se všechny procesy na pozadí zavřely a začaly znovu správně, bude váš Mac pravděpodobně fungovat s méně problémy.

Odstraňte aplikaci a zkuste ji znovu nainstalovat.

Před odstraněním jakékoli aplikace z počítače Mac byste se měli ujistit, že máte poslední zálohu všech vašich cenných dat.

Je možné, že došlo k poškození aplikace nebo instalačního programu aplikace, a proto ji váš Mac nenainstaluje ani neaktualizuje. Jediným řešením je úplné odebrání aplikace ze zařízení a opětovné stažení od nuly.

Přetažením aplikací do koše je odstraníte.

Zavřete libovolnou verzi aplikace, která je aktuálně spuštěna na vašem Macu, pomocí Ukončit [App] na panelu nabídek. Poté otevřete Finder a přejděte do složky Aplikace, najděte příslušnou aplikaci a přetáhněte ji do koše.

Měli byste zkontrolovat složky aplikací pro jednotlivé uživatele ve vašem počítači Mac. Toho lze dosáhnout procházením z vašeho pevného disku> Uživatelé> [Uživatelské jméno]> Aplikace.

Vyprázdněte koš, restartujte počítač Mac a stáhněte si aplikaci znovu.

Dočasně vypněte bránu firewall na počítači Mac.

Brána firewall odvádí skvělou práci při ochraně vašeho počítače Mac, ale někdy může bránit instalaci nebo aktualizaci jiných aplikací. Můžete jej vypnout v Předvolbách systému, ale nezapomeňte jej znovu zapnout, aby váš Mac nezůstal zranitelný.

Jít do Systémové preference >Zabezpečení a ochrana osobních údajů >Firewall. Kliknutím na visací zámek odemknete nastavení a zadáte heslo správce. Poté klikněte na ikonu Vypněte bránu firewall knoflík.

Bránu firewall vypněte, pouze pokud vývojářům aplikací důvěřujete.

Měli byste také vypnout veškerý antivirový software, protože to může také narušovat instalace aplikací.

Po dokončení instalace nebo aktualizace aplikace nezapomeňte znovu zapněte bránu firewall a antivirový software.

Obnovte tovární nastavení počítače Mac.

To je něco jako jaderná alternativa, ale je tu, pokud chcete.

Pokud po všech ostatních výše uvedených krocích stále nemůžete svůj Mac přimět k instalaci nebo aktualizaci aplikací, může nabídnout řešení úplná obnova z výroby. Tímto způsobem vymažete všechna data a znovu nainstalujete macOS, takže si nejprve zajistěte zálohu.

Měli byste také vědět, že celý proces může trvat poměrně dlouho, až šest hodin, v závislosti na rychlosti vašeho internetu a množství dat, která máte.

Pokyny k obnovení továrního nastavení počítače Mac najdete zde.

Přeinstalujte macOS zadáním režimu obnovení na počítači Mac. Obrázek: pochází od společnosti Apple

Problémy s aktualizací aplikací

Uživatelé Mac v poslední době zaznamenali nový problém v nejnovější verzi macOS Mojave. V tomto problému uživatelé nemohou aktualizovat své základní aplikace, jako je Keynote nebo Stránky. Musí kliknout na tlačítko přijetí ve svém účtu, ale toto tlačítko přijetí neexistuje!

Vyskakovací okno zní tak jednoduše, ale co když není k dispozici tlačítko Přijmout!

To se nestane každému: někteří uživatelé najdou tlačítko přijetí bez problémů. Pokud však vaše chybí, můžete aplikaci stále aktualizovat odstraněním z počítače Mac a stažením nové kopie z App Store.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit aplikaci, je přesunout ji do koše ze složky Aplikace ve Finderu. Pak by stálo za to restartovat Mac, než si aplikaci stáhnete z App Store znovu. A jakmile to uděláte, budete mít jeho nedávno aktualizovanou verzi.

Jak opravit problémy s aplikacemi v macOS Catalina

Co dělat, když nemůžete schvalovat nové aplikace v macOS Catalina

Dalším problémem s beta verzí v systému macOS Catalina je neschopnost schvalovat nové aplikace z předvoleb systému Zabezpečení a ochrana osobních údajů. Jedním ze způsobů, jak to udělat, jsme vysvětlili výše, ale spousta uživatelů používajících beta verzi systému macOS Catalina zjistila, že to nefunguje.

Zdá se, že řešením je dočasně deaktivovat Gatekeeper během instalace nové aplikace. Důrazně doporučujeme, abyste jej poté znovu zapnuli. Můžete to udělat tak, že přejdete naPředvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů, klepnutím zamknete zámek a odemknete jej zadáním hesla správce. Pod Povolit aplikace stažené z:vybratKdekoli.

Terminál můžete použít k odemčení možnosti deaktivace Gatekeeperu.

Pokud neníKdekoli možnost otevřete Terminál a zadejte následující příkazový řádek:

sudo spctl --master-disable

Restartujte systémové předvolby a mělo by se zobrazitKdekolivolba. Tuto akci můžete kdykoli vrátit pomocí příkazového řádku:

sudo spctl --master-enable

Po instalaci aplikace nezapomeňte znovu povolit Gatekeeper, jinak necháte Mac zranitelný vůči útoku!

Co dělat, když se nemůžete aktualizovat nebo se přihlásit do Mac App Store

Pokud jste testovali MacOS Catalina prostřednictvím softwarového programu Beta společnosti Apple, mohli jste narazit na problémy s používáním App Store na vašem Macu. Mnoho uživatelů nemůže aktualizovat nebo stáhnout nové aplikace, protože App Store jim neumožňuje přihlásit se.

I přes zadání správného uživatelského jména a hesla Apple ID se Mac App Store stále zobrazuje, jako by nebyli přihlášeni. Pokud se vám to stalo, zkuste to vyřešit pomocí následujících návrhů uživatelů:

 • Odhlaste se ze svého Apple ID z Předvolby systému> Účet Apple.
 • Odhlaste se z Apple Music na adrese Účet> Odhlásit sez řádku nabídek.
 • Zkuste stáhnout aplikace nebo aktualizace z jiného uživatelského účtu.
 • Aktualizujte macOS Catalina na nejnovější beta verzi nebo se vraťte ke stabilnímu veřejnému vydání macOS Mojave.
Po provedení těchto tipů byste měli být schopni se znovu přihlásit do App Store.

Doufáme, že vám jeden z těchto tipů umožní instalovat a aktualizovat aplikace bez dalších problémů. Níže zanechejte komentář a sdělte nám, který trik pro vás pracoval! Nebo pokud stále máte potíže, obraťte se přímo na Apple a řekněte nám, co říkají, abychom mohli pomoci více čtenářům.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found